Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek 5-6 (esetleg több...

Akinek 5-6 (esetleg több kutyája van) az mivel etet?

Figyelt kérdés
Akinek ennyi, vagy ennél is több kutyája van ,az mivel etet? szerintem képtelenség szuper prémium tápot adni ennyi kutyának. Nekem csak két kutyám van, de ez is nagyon drága...
2015. dec. 22. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akinek ennyi kutyája van (és tegyük fel, hogy még jól is tartja őket), az megengedheti magának a prémium tápot, vagy a BARF-ot.
2015. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Kollegám nyolc kutyát etet (csak kettő saját, a többi gazdakereső, és a többség pici, tacsi, pincsi, meg ilyesmi mixek), ő BARF alapon etet, de ugye az ennyi kutyára drága, úgyhogy rizzsel, tésztával egészíti ki, meg olcsó táppal, ha tud szerezni. Sajátnak meg csak az vállaljon be ennyit, aki rendesen el is tudja látni őket, nyilván.
2015. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki komolyan kutyázik annak van arra pénze,hogy megvegye a szuper prémiumot,hidd el.


Ismerősömék kiállításra járnak 5 kutyával ezen felül van még nekik 6 ,abból 3 kistestű. Ők Brit carrel etetnek pluszban van mikor kapnak csirkefarhátat rizst zöldséget, vagy halat szóval azért főznek is.Így olcsóbb.

Nem kérdeztem rá mennyi pénz megy a kutyákra.De azért van ott pénz.


Akinek nincs pénze az nem tart 1-2 kutyánál többet,felesleges. Legalábbis épp elméjű ember tisztában van azzal,hogy nem olcsó a kutyatartás.


Vannak még azok akik ideigleneseznek amit akumi is írt. Van aki főz nekik van aki olcsóbb táppal etet de nem a legszarabbal plusz vmi vitamint vesz hozzá.


Viszont 5-6 kistestű kutya kaja adagja szerintem egy nagytestűének felel meg szóval havi szinten 10-15 kg táp,persze függ milyen,mert napi mennyiség eltérhet.


Kb 1,5 havonta veszek 4-5 kg tápot a két 5 kg körüli kutyámnak, közepes kategóriájú. Tény,hogy időnként kapnak farhátat,nyakat szívet zöldséget és rizst így van,hogy tovább kitart a táp.


BARF etetés is akkor mondható olcsónak,ha tudsz jó áron beszerezni mindent. Én BARFoztam,de havi szinten elment 7-10 ezer ft a két kistestű kutya étkeztetésére.Mivel nem volt olcsó húsforrásom.Ha akcióba tudtam venni jobb volt ha nem akkor nem. Helyem nem volt egyszerre 10 kg húst elrakni.

2015. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

A táp a legkevesebb...

Nekünk 2x volt hirtelen pénzkiadás kutya miatt, az egyik az 180.000 Ft volt, a másik (sajnos csak lett volna, mert kezelés előtt meghalt), az kb. 600.000-700.000 lett volna (kemoterápia..).

Szóval a táp a legkevesebb. Aki ennyi kutyát bevállal, annak számolnia kell, hogy egyszerre is megbetegedhetnek a kutyák.

Mindenki ésszel vállaljon be saját kutyát. (nyilván más az ideiglenes-mentett kutya, ott valamennyit tudnak segíteni TALÁN a menhelyek..)

2015. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért lettem lepontozva:) Gondolom olyan emberek pontoztak le, akik, ha baj van a kutyával, akkor inkább elaltatják vagy bedobják egy menhelyre :) De mindegy:D
2015. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
7 kutyánk van, 6 Orijent eszik, egyik GranataPetet. De valóban a táp a legkevesebb. Havonta advocate csepp a szúnyogok ellen, 3 havonta bravecto tabletta kullancs és bolha ellen, ezek is nagyon drágák, de valóban a váratlan kiadások a legtöbbek. Viszont csak az tartson kutyát, aki ezzel is számolni tud!
2015. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mennyi pénz megy el havonta a kutyákra? Ha a váratlan dolgokat nem számolod. Bravectot mindenki külön kapja vagy egyet osztassz szét többnek?
2015. dec. 27. 23:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán hatna a gyógyszer, hogyha egyet osztana szét a kutyák közt...
2015. dec. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem egyik ismerősömnek 6 kutyája van, de kettőt osztott szét, az orvos számolta ki neki hatóanyag szerint. Csak mert annyi kutyára lenne vagy 50 ezer.
2015. dec. 28. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan 200 ezer megy el kb havonta. Mindegyik külön kapja a bravectot, azt, amelyik a neki megfelelő méret.
2016. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!