Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyások kontra...

Törzskönyves kutyások kontra menhelyi örökbe fogadók. Kinek mit kéne változtatnia, hogy a másik oldalt megértsük és békében szót értsünk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
77%
Én nem szeretném azért jobban a kutyám, mert van törzskönyve. Menhelyről fogadnám én is be, hogy jobb sorsa legyen. Betegség? Orvosnál kezdenék vele, meg fürdetés.
2010. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Sehol nem láttam, hogy a törzskönyvesnek baja lett volna a menhelyivel.

Szólj, ha tévedek.

Egyébként engem személy szerint tök hidegen hagy, kinek honnan van a kutyája.

Talán mindenkinek így kéne hozzáállni?

2010. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

hát szerintem itt sohasem lesz megértés...

nyilván van olyan hogy valaki drága törzskönyvezett kutyát akar nyertes szülőktől mert kiállításokra szeretne járni, díjakat nyerni esetleg tenyészteni.

de vannak ugye a hobbítartók. persze mindenkinek megvan a kedvenc fajtája és olyat akar. és it jönnek a menhelydrukkerek akik tudják hogy menhelyeket vannak ilyen kutyák (fajtiszták csak törzskönyvük nincs de b törzskönyvet lehetne csinálni nekik) és nem értik hogyha valakinek van helye ideje, pénze az miért nem jóra használja? miért nem ment meg egy életet miért költ inkább nagy összegeket egy tenyésztőnél?

és nem értik miért nem jók a keverékek? nekem személyes kedvenceim a németjuhász+malamut/husky keverékek egyszerűen gyönyörűek. Mert felteszik a mérlegre: drága fajtiszta kutya akinek ugyis lesz otthona vagy a tenyésztője gondoskodik róla tovább vagy keverék aki egy ketrecben lakik és nagy az esélye rá hogy elaltatják? tehát élet vagy halál? tényleg olyan érthetetlen az hogy az élet mellett lobbizunk???????

2010. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
nem izgatna a törzskönyv. Ahogy párt sem pedigree-re választok.
2010. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 2 tk-s kutyám van és semmi bajom nincs, a menhelyi kutyákkal. A szaporítokkal viszont igen, és akik az olcsó kutyákat veszik, mert nincs elég pénzük, aztán rájönnek, hogy hoppá ez nem olyan kutya mint amit akartam. Hopp, kib@sszuk az utcára, ergo velük van tele a menhely.

DE, ha tk-s kutyát vesz valaki olyan kutyát kap amilyet akart. És ha már kiadok értük 120ezer forintot egy kutyáért, akkor az olyan is. És ha valami örökölt betegsége lenne a kutyának megyek a tenyésztőhőz. De ha rendesen szűrt a tk-s kutyák szülei akkor ennek szinte 1% hogy beteg legyen. És ugye aki ennyiért vesz kutyát megnézi a szűrési papirokat is. 22/L


Ja és nem a menhelyi kutyákkal van a problémám, hanem a "gyártójukkal". Mert ugye ki szívja meg????? a KUTYA!!!!!!!!!!

2010. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tk-s kontra menhelyes viták vannak. Több tenyésztőt is ismerek, aki fogadott be menhelyes kutyát a fajtamentéstől, és sokan vannak, akik saját fajtájuk fajtamentését támogatják, sőt általában mindent ők szerveznek. Nekem 2 tk-s colliem van, de amikor egyik barátnőm kutyát akart (mindegy milyet, csak lakásba való legyen), akkor elvittem a menhelyre, és választottunk neki egy kutyust. A menhelyről való befogadást mindenképpen támogatom, és rengeteg fórumon (itt is) ajánlom.

A gond a szaporított és tenyésztett kutyások közt van. És itt lehetne megoldani a problémát, mind az emberek felfogásán változtatni, mind törvényekkel.

Hogy hogyan? Talán így, mint már egyik hasonló kérdésnél leírtam: Első körben a jelenlegi törvényeket betartatni. Sokan még a kötelező oltást sem adatják be. Aztán én bevezetném a kötelező chipezést, fényképes oltási lapot (mert az újba sem kötelező berakni, csak lehet, ha akarod), a törzskönyv és tenyészszemle nélküli kutyákat ivartalanításra kötelezném (kivéve a túl öreg, így nem altatható, vagy a munkaversenyeseket, rendőrkutyákat), aki nem ivartalanít, az meg fizessen jó magas adót. Aki rossz körülmények közt tart kutyát, az büntetést. Aki nem szedi össze a kakit séta közben, azt szintén büntetném. A macskákat tetováltatnám, szintén ivartalanítási kötelesség lenne rájuk. Az így befolyt összeget pedig a menhelyeknek kéne adni. Egy ideig biztos megnőne a kidobott állatok száma, de hosszútávon csak ez a megoldás. És ezt nagyon kéne ellenőrizni, nem csak bevezetni. Nem hiszem, hogy nincs rá pénz, mert ezzel egy csomó összejönne, csak el kéne kezdeni.

Az emberek felfogásán meg változtatni, na az nem lesz egyszerű, de meg kéne már érteni, hogy autót sem veszünk papírok nélkül, akkor kutyát miért?!

2010. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Csak annyit kéne tudomásul venni, hogy mindenkinek mások az igényei, mást szeret, más a felkészültsége, mások a lehetőségei.
2010. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra szoktam kiakadni, hogy ha valaki nem akar tenyészteni, miért nem ivartalanítja a kutyáját, miért vállalja inkább a kockázatot, szukánál a tüzeléssel járó kellemetlenségeket...
2010. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, én a macskámat ivartalaníttattam, és páran nagyon érdekesen néztek rám, hogy azt meg minek, aztán amikor elmagyaráztam, hogy nem tudnák minden évben akár 15 kiscicát elajándékozni, akkor elhallgattak.
2010. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Akiteki ***** válasza:
82%

Tenyésztőtől még soha nem hallottam, hogy ágálna egy mentett kutya miatt. Fordítva minden nap.

Egy tenyésztő igenis támogatja a menhelyeket, fajtamentést. Viszont a menhelyi önkéntesek lépten-nyomon egy kalap alá vesznek tenyésztőt és szaporítót.

Szerintem nekik kellene megtanulni, mi a különbség.

2010. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!