Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyások kontra...

Törzskönyves kutyások kontra menhelyi örökbe fogadók. Kinek mit kéne változtatnia, hogy a másik oldalt megértsük és békében szót értsünk?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 11:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a törzskönyveseknek nem kell változni, én még egy törzskönyvest sem hallottam siránkozni, hogy miért a menhelyről hoznak kutyát, ahelyett, hogy mások is vennének törzskönyveset.

Ellenben a menhelyeseknek a mániája, hogy akár kérdés nélkül is tukmálnák a menhelyes kutyákat.

2010. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%
egyetértek többek között az utolsóval. A törzskönyves kutyák gazdijai soha nem szólják le a menhelyes kutyákat, csak fordítva. Elhiszem, hogy aki menhelyekre jár, az annyi borzalmat lát, hogy szeretné, ha az ottani kutyák kikerülnének onnan, de azzal nem segítenek, ha maguk is ellenszenvesen nyomulnak.
2010. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem rosszul lett feltéve a kérdés, mert a "menhely pártiak" soha nem a felelősségteljes, tenyésztőtől vásárló embereket támadták, hanem azt, aki a menhelyi kutyára húzza a száját, de ahhoz meg "smucig", hogy tenyésztőtől vegye, így marad a szaporító.
2010. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem-e? Már ide is be lett írogatva, hogy társat sem pedigré alapján választok, meg hogy nem érdekel, hogy van-e neki stb. Ez mi, ha nem a lefikázása a drága törzskönyves ebeknek?
2010. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
nekem nem fontos a törzskönyv, én a kutyámat az úton találtam egy dobozban, mert valaki kirakta.kis keverék kutyus, de nagyon szeretem:)
2010. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15%

"DE, ha tk-s kutyát vesz valaki olyan kutyát kap amilyet akart. "

"autót sem veszünk papírok nélkül, akkor kutyát miért?!"

Pff!Mintha egy tárgyról vagy árucikkről beszélnétek!:P

"Azok" is élőlények még ha jó sok ezresért is vettétek őket!

2010. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként semmi bajom a törzskönyves kutyusokkal!Nekem is az van, furcsállom ezeket a hasonlatokat!/előző/
2010. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Én egy törzskönyves kutya gazdáját sem láttam hogy szídta volna a menhelyi kutyákat. Ellenben a menhelyesek állandóan beszólnak... El kéne nekik fogadni hogy aki drágán vesz kutyát az nem rossz és sznob. És máshogy is lehet segíteni a menhelyeket.
2010. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%
Én írtam az "autós" példát. Olvasd el a teljes beírásom, és meglátod, hogy ezt miért írtam, ne ragadj ki egy mondatot az egészből. Ezt arra értettem, hogy egy kutya jó esetben 10-15 évre veled marad, ha ellenőrzött, jó helyről veszed papírokkal, törzskönyvvel, szűrt szülőktől, akkor nagy az esélye, hogy boldog, egészséges élete lesz. Ha mindenféle jött-ment szaporítottat veszel, és az beteg lesz, nincs rá "garancia", neked kell állni minden orvosi költséget, te szenvedsz vele, a kutya pedig beteges lesz, ami neki sem jó. Rengeteg örökletes betegséget ismerünk, amit tudatos tenyésztéssel (nemesítéssel) minimálisra lehet csökkenteni. Persze, hogy nem tárgy a kutya, hanem társ, de fontosnak tartom, hogy egészséges legyen, a fajta standardjének megfeleljen, mind külsőleg, mind belsőleg. Ha valaki nem "szerelmes" egy fajtába sem, az fogadjon örökbe menhelyről, aki viszont egy bizonyos fajtát akar, az fizesse is meg, vegyen minőségit, ne ezen spóroljon, mert lehet később tízszeresét költi dokira. Remélem így már érthető.
2010. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez szerintem is így van! A törzskönyvpártiak nem mondanak olyat, hogy ne menhelyről fogadj be, hanem vásárolj, fordítva nap mint nap hallom. Ezzel még nem is lenne baj. A baj azzal van, hogy ha nem örökbefogadok, akkor már sznob, önző alak vagyok egyesek szerint. A tenyésztőket nem szabad egy kalap alá venni a szaporítókkal. A bajom az ilyen cikkekkel van:

[link]

Idézet a cikkből:

"Legtöbb szaporító (az e célból üzemelő) tenyésztő szervezetek tagjai, akik kisállatokat nemesítés címén pároztatnak. Sznob céljaik után futkosva kiállításokra járkálnak díszes címekért és pároztatják az állatokat."

Ne értsetek félre, egyetértek a cikk mondanivalójával, tehát azzal, hogy a kóbor állatok számát csökkenteni kéne. De ez az idézet nagyon felidegesített. Mégis mit gondolnak, akik ezt írták, hová tűnnének a fajták, ha nem lennének, akik tervszerűen tenyésztenék, nemesítenék az állatokat? Értem, hogy nekik a keverék is jó, de másnak meg nem! Nem azért, mert sznob, csak mások az igényei. Például a terelőösztön is olyan speciális tulajdonság, ami csak az erre szelektált fajtákban van meg, ha nem figyelnek a megtartására, eltűnik. Arról nem is beszélve, hogy a kölyökkutyát inkább a maga igényei szerint formálhatja az ember, mint a felnőttet, akinek már kialakult tulajdonságai vannak, viszont keverék kölyköt örökbefogadni rizikós, mert nem lehet kiszámítani előre, hogy milyen lesz felnőttként. A törzskönyvezés és a tenyésztő szervezetek azért is fontosak, mert ha mindenki ellenőrzés nélkül pároztathaná a kutyákat, sokkal több lenne a kóbor állat. Ez legalább valamennyire szervezett keretet biztosít a tenyésztőknek.

2010. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!