Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szokjak hozzá hogy van...

Hogy szokjak hozzá hogy van egy kutyám? Most kaptam karácsonyra egy mini yorkit.10hetes nagyon aranyos cuki aludni is lehet tole ahoz kepest hogy 2napja van itt. Szobatisztasággal még küzdünk.

Figyelt kérdés
De mintha azota izgulnek miota itt van.Tesom is foglalkozik vele de mintha nem szoktam volna hozza ahoz hogy van egy kutyam..Mitcsináljak? 14/L
2015. dec. 26. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első,hogy Mini yorkie nem létezik.

Szaporítók gyártják a Standard méret alatti beteges példányokat,sajnos kereslet is van rájuk.Pedig ez a fajta csak egy méretben létezik.

Ne csinálj semmit,majd megszokod.Foglalkozz a kiskutyával minél többet.

Szobatisztaság megtanulása eltarthat hetekig is.

2015. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálj annak az észlénynek, aki élő állatot ajándékoz, anélkül, hogy felkészítené rá előre az ajándékozottat, vagy legalább pár témába vágó könyvet is adna mellé...
2015. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Miniyorkie NEM LÉTEZIK. A te kutyád egy keverék...amúgy meg haziallat.hu kutya.hu RENGETEG cikket írt hasonló témában, nem értem, miért itt kérdezgeted, mikor tök egyszerű elolvasni pár cikket és annak rendje és módja szerint bánni a kutyáddal.
2015. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát igen, ezért nem szokás élő állatot ajándékozni, mivel nem tudhatjuk, hogy az ajándékozott hogy reagál rá, vagy hogy tudja-e majd gondozni. Arra készülj fel, hogy kezdetben (és később is) rengeteg időt kell vele foglalkozni, nagyon gyakran le kell vinni, hogy megtanulja a szobatisztaságot, ami hetekbe is telhet (pelenkára ne szoktasd rá, mert azzal csak azt tanulja meg, hogy a szobában is végezheti), illetve igen komoly anyagi vonzata is van (oltások, féreghajtás, egyéb orvosi költségek, stb.). Ennek nézzetek utána, hogy nehogy később érjenek meglepetések. Ja persze a nevelésével is sokat kell foglalkozni, ha nem akarod, hogy egy kezelhetetlen, ugatós, mindent széttépő vadállatotok legyen. Én azt mondom, hogy a legjobb, ha pozitívan állsz hozzá és örülsz neki (azért a helyedben közölném az ajándékozóval, hogy köszönöd szépen, de máskor senkinek se ajándékozzon élő állatot).

Kellemes Ünnepeket!

2015. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaj...

Ki volt az az okos, aki állatot adott ajándékba?! Ráadásul egy szaporítós, ki tudja milyen egészségű, idegrendszerű kutyát? (Ugyanis nincs olyan, hogy mini yorki. A méreten aluli, egészségtelenül kicsi, úgymond mérethibás példányokat adják el ezen a néven hiszékeny, naiv, hozzá nem értő embereknek).

Mit csinálj? Hát 2 lehetőséged van: ha nem szeretnéd ezt a kutyát, add vissza annak, akitől kaptad, és közöld vele, hogy élő állatot nem adunk ajándékba!!!

Ha meg szeretnéd tartani, akkor olvass utána a kölyöknevelésnek, kutyatartásnak minél bővebben.

A kutyával foglalkozz, vidd ki kb. 2 óránként pisilni-kakilni (10 hetesen már minimum 2 oltása meg kell legyen), játssz vele, etesd jó minőségű neki való kajával stb.

A kutya 10-15 év felelősség. Addig kell vele törődnöd minden egyes napon. Minden nap sétálni vinni legalább háromszor, etetni, takarítani utána, szőrét rendben tartani, nevelni, tanítani, játszani vele stb. Nyári szünetben is, hóban, sárban, esőben is, hétvégén is, ha beteg vagy akkor is... Költeni kell rá: kaja, felszerelés, oltások, féregtelenítés, bolha-kullancs elleni védekezés, betegség esetén állatorvos, ivartalanítás... Ezt a felelősséget ruházta rád most a "kedves" ajándékozó. Gondold át, vállalod-e, és ha igen, csináld becsülettel és legyél jó gazdája a kutyusnak.

Szobatiszta csak pár hónap múlva lesz, ha jól csinálod, akkor is. Addig rengeteg felmosás vár rád.

2015. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom annak aki segitett..Sajnalom akkor nem mini azt hittem mert kicsi.Nem betegesen kicsi mert ugy mond dagi.Jo kutya,jatekos elso ejszakan sem nyuszitett..Es kedves nem tudom hanyadik(4?) aki kijelentette hogy keverek.Sajnalom de nem.Az anyukajat apukajat lattak mert rendes tenyesztotol van akitol tobb egeszseges kutyat vettek mar meg.

Kedves utolso.Koszonom a segitseget igen mar megvan 2oltasa unnepek utan kapja a 3.-at.!:)

Ui:elhihetitek "kedvesebb" valaszolok hogy utanna neztem de mindenhol irtak mindent gondoltam megkerdezem itt hogy par ember mit gondol..Sajnalom hogy ez teged/titeket annyira zavart..ajanlom a fiokotok torleset mert ez sajnos egy ilyen oldal..

"(hogy kell a kenyerhejat csinalni;) )"

Utolso es akik segitettek tenyleg koszi

2015. dec. 26. 23:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsanat a 4-nek koszi a 3.-ik volt az a kedve felhasznalo
2015. dec. 26. 23:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs törzskönyve, keverék. Ez tény, meg lehet rajta sértődni, lehet tagadni, de attól ez még így lesz. És nem tenyésztő, csak egy alja szaporító, aki lehozta. A nagyobbik gond, hogy ti pedig támogatjátok, hogy halomra gyártsa a kölyköket, még több kerüljön menhelyre, még több szuka menjen tönkre az állandó ellésbe, még rosszabb legyen a fajta állomány.
2015. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van torzs konyve kepzeld el..Segitseget kertem te meg csak okoskodsz.Nem keverek.Had tudjam mar jobban.Nem kell a segitseged igy .Koszi pusz:3
2015. dec. 29. 10:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Na hogy álltok a kutyával?


Fogalmazzuk át az egészségtelen kutya problémát! Tök mindegy honnan származik a kiskutya: aranykoszorús mestertenyésztőtől vagy az árokpartról, első dolgotok az legyen, hogy elviszitek orvoshoz! Egy részt bemutatjátok egymásnak a kutyust és a dokit, megbeszélitek a féreghajtását, oltásait stb. Másrészt egy ilyen orvosi látogatással meg lehet előzni további problémákat. Ne menjünk most bele, de a leírásod alapján nem nevezném jó vagy etikus tenyésztőnek a kutyád előző gazdáit és inkább tartozzatok az ördögnek egy orvosi látogatással, minthogy vízkeresztre ne legyen kutyátok!

(Várom a flame-et, hogy voltatok orvosnál, a kutya makk egészséges, nekem meg a qrva anyámat! ;) )


Szerintem nálatok az az alapbaj, hogy nem vagytok a kutyára felkészülve. Se az, aki ezektől ez emberektől "mini yorkie"-t vett, se az, aki elvárja, hogy egy 10 hetes kisbaba szobatiszta legyen (a reális elvárás az, hogy nemsokára megérti a kint és bent közötti különbséget, és ha ki tudjátok vinni 2 óránként, akkor nem lesz baleset. De csak 6-8 hónapos korára lesz annyira fejlett, hogy tudja tartani a székletet, vizeletet addig, amíg ti dolgoztok, iskolában vagytok).


Nekem is a "Jézuska hozta" a kutyát :) Na nem azért, hogy kutya legyen a fa alatt, hanem mert most volt lehetőség elhozni vagy január első hetében, akkor meg már jöjjön minél hamarabb.

Azt, hogy kutya kerül a házhoz, minden ember másképp éli meg. Teljesen rendben van, hogy izgulsz és hogy még szokatlan a helyzet. Az én anyukám, aki 65 év "állatnemjönaházba!" után néhány hónapja kimondta, hogy "na jó, nézzük meg azt a kutyát!" még mindig barátkozik a helyzettel. Én meglepően könnyen megszoktam, hogy itt egy kutya, csak épp rendes paragazdihoz híven mindent túlaggódok. De mondok jobbat: unokatesóm, aki szintén nemrég vett magához egy sintértelepi mixet, teljesen el volt keseredve, mert hetekig nem ment a szobatisztaság, mert széttépett ezt-azt, mert a mai napig lopja a kaját...


Az lenne a fontos, hogy minél hamarabb kialakítsatok egy napi ritmust. A kutyának fontos a napirend, hogy tudja mit mikor csináltok, biztonságérzetet ad neki. Szerintem te is kevésbé izgulnál, ha tudnád, hogy mikor mit csináltok a kutyáddal. (Séta fél7kor, utána tappancsmosás, szakállmosás, fenékmosás stb.) Ha már napirend: a családdal érdemes megbeszélni, hogy mit csináltok másnap. Ma pl. vendég jön hozzánk, ami tök jó alkalom gyakorolni a nevét, a behívást (nem folyton csak ránk figyel :D) és/vagy pl. az etikettet (nem ugrál, nem mancsol) és/vagy "nehezített pályán" gyakorolni vele (vendég = figyelemelterelő tényező).


Ha még nem tetted, annak is érdemes lenne utánanézned, hogy mi az elvárható egy ilyen csöppségtől, mit érdemes neki a leghamarabb megtanítani és hogyan stb, stb. Sokkal könnyebb, ha tudod, hogy mi az, amit a kutyád már tud vagy még nem tud csinálni és ha van egy terved, hogy mit fogtok csinálni a közeljövőben. (Pl. mi a közeljövőben el kezdjük Karen Pryor 101 Things to do with a box játékát játszani, mert a kutyámra igencsak ráférne egy kis kreativitás és magabiztosság.)

2015. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!