Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy felugorjon az ágyra?

Figyelt kérdés
Kétéves bolognese kutyánk van. Ha otthon vagyunk eszébe se jut felugrani bármilyen bútorra, pontosan tudja, hogy nem szabad. De ha elmegyünk otthonról és egyedül marad a lakásban azonnal belefekszik valamelyik ágyba és ott heverészik amíg haza nem érkezik valaki. Persze, ha meghallja az ajtónyitást azonnal kiszalad az előszobába és ártatlan képpel csóválja a farkát, mintha semmit nem tett volna. De az ágyakon látszik a nyoma, hogy ott feküdt. Össze van gyűrődve az ágytakaró, ilyen csúnya időben homokos, vagy még a mancsnyomai is látszanak. A gyerekek pizsamáit meg lerángatja a földre. Azt is csak úgy tudja elérni, ha felugrik. Nincs egy konkrét helye, végigjárja az egész lakást és mindenhol üdül egy kicsit. Sajnos nincs olyan helyiségünk, ahol ne lenne ágy vagy kanapé. Az előszoba meg túl kicsi, és nincs ablaka, oda a sötétbe nincs szíven órákra bezárni. Mit tehetnék? Hallottam valahol, hogy meg lehet próbálni parfümmel befújni az ágyat, de szerintem, ez se zavarná.

2015. dec. 26. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Lefárasztjátok rendesen indulás előtt? Van neki saját helye, lent a földön? Indulás előtt tessék alaposan megsétáltatni, nagy játék, tanulás, hogy lógjon a nyelve, és csak aludni akarjon, csukjátok ki a szobákból, csak oda mehessen be, ahol a helye van, az ott lévő kanapét barikádozzátok el, és nem nagyon lesz más választása, mint a helyén aludni. Vagy vegyetek szobakennelt, és szoktassátok be abba, nem kínzás, szeretni fogja, ha jól csináljátok.
2015. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy otthon így nem lehet.


Ajtók becsukása.


Mellesleg,hogy hogy homokos a lába? :O ti nem szoktátok séta utána lemosni?


Nekem egy Havanese-m és egy Bichon Frise-m van. Napi 3x sétálunk. Mind3 alkalommal leöblítem a lábukat,hasukat és alaposan megtörlöm őket. Ha nem sietek akkor hajszárítóval megszárítom. Ha nincs akkor úgy maradnak. De sose koszosak,max picit vizesek maradnak.


Mondjuk nálunk csak az én szobámba mehetnek be,húgomé és anyuméké zárva van. De nekem van egy pléd az ágyon amit ráterítek. Így ha kicsit vizesek is maradnak nem az ágynemű lesz olyan. Plédet meg havi 3-4 hetente mosom.


Illetve naponta,kétnaponta kifésülöm őket,hogy az esetleges koszok kijöjjenek.

2015. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van saját kosara lent a földön a fiúk szobájában.Csak ott fér el, de így mind a két ágyra fel tud mászni. Ha otthon vagyunk abban fekszik vagy a szőnyegen az ágy előtt. Reggel nem tudom kivinni sétálni, hanem a kertbe engedem ki, ott szaladgál egy fél órát. Elfárad, alszik délelőtt, csak az ágyon. Mielőtt rám támadnátok, hogy miért nem sétálok vele reggel, azért mert fél nyolcra járok dolgozni Pestről vidékre. Előtte el kell vinnem a három gyereket az iskolába. Szegények így is hét órától az ügyeleten ülnek. Én ugyan már fél hattól fent vagyok, de nem mehetek ki a kutyával, mert nem hagyhatom egyedül a gyerekeket. Konkrétan a legkisebbet nem, aki 9 éves. Ugyanis epilepsziás, és alváshoz kötött rohamai vannak, ez azt jelenti, hogy este és reggel félálomban jelentkeznek. És arra sincs szívem, hogy hajnalban felébresszem és magammal cipeljem kutyát sétáltatni. A kutyát is miatta vettük, egy terapeuta javasolta, mert a gyógyszer mellékhatásaként viselkedési problémái vannak. De nagy a kertünk, bőven van helye rohangálni és meg is teszi. A lábát tényleg nem mosom meg, mert mikor háromnegyed hétkor visszaengedem a lakásba, egyik kezemmel tornazsákot lóbálok, a másikkal tízórait csomagolok, közben kiabálok, hogy indulni kell, mert tiszta jég az autó és nem érünk hétre az iskolához.
2015. dec. 26. 12:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Szobakennel, fokozatos beszoktatással, de max. 6-7 órát legyen benne egyszerre.
2015. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!