Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a megoldás a láncon...

Mi lehet a megoldás a láncon kívül?

Figyelt kérdés

Ismerősömék kutyája, nekem benti kutyám van, szóval nem kell nekem állni, mielőtt valaki elkezdi.

Van nekik egy kutyájuk, aki benti volt, de most javarészt kinti, annyi, hogy éjszakára bent van. Albérlet, kertes ház, és a tulaj nem engedi, hogy egész nap bent legyen, mert hát hullik a szőre rendesen, mert hosszú szőrű.. Pár hónap összespórolt pénzből csináltak neki kennelt, egész nagyot, igazából olyan, mintha a kert 1/3 részét lekerítették volna kerítéssel. Viszont a nagyon agyafúrt kutya rájött, hogy ő bizony, ha nagyon küszködik, akkor átfér a kerítés lyukain. Ezután nem két forintért vettek hálót, ilyen..csirkeháló vagy hogy is mondták, fél nap volt, mire felszerelték, mert le kellett kötni...aha, a kutyának pedig félórájába telt, amíg szétrágta, hogy ismét útnak induljon.

Nem mai kutya, 9 éves, kis termetű, de nagyon agyafúrt...és mindig csak menne,menne,menne. Láncra nem akarják, attól függetlenül, hogy tilos-e vagy sem, volt sokszor 3 pórázt összekötve kikötve, nem is viselte meg a kutyát, de a gazdikat annál inkább.

Nem ivaros, de mindig szökős volt, csak régebben valahogy jobban megoldották, hogy ne tudjon menni. Nagyon sokat foglalkoznak vele, reggel-este sétálnak, játszanak (arra bármikor kapható), az agyát is próbálják logikai játékokkal lefárasztani, de semmi.

Nem megy messze, de azért veszélyes, na..

Mit ajánlanátok? Ami esetleg nem kerül sokba, mert már így is sokba voltak ezek a megoldások, és a főbérlő nem nézi jó szemmel az átalakításokat :(

/elköltözés kizárt, a kutya örökbeadása annál inkább, és a benti lét is sajnos - a főbérlő is ott lakik/


2016. jan. 2. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
2016. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Amelyik kutya tényleg le van mozgatva, fárasztva, rendesen tőrödnek vele az nem szökik. Nem kellenek a nagy mesék, hogy vannak ösztönből szökős kutyák stb.


Ha már mindenáron a bezárás mellett döntöttek akkor meg csinálták volna meg rendesen... Nekem ez a véleményem.

Rozsdamentes acél szita szövet! Még a gazdi csontjai is rég elporladtak, de abban még mindig lehet kutyát tartani.

2016. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megoldás marha egyszerű: napi séta, lehetőleg reggel, és legalább egy óra; ha meg az sem elég, akkor képzés, sportolás, vagy bármilyen sport jellegű fárasztás (kutyakiképző tud személyre/kutyára szabott tanácsokat adni ezügyben). A szökős kutya pszichológiája nem komplikált: azért megy, mert mehetnékje van. És ha a mehetnékje ki van elégítve kontrollált keretek között, a gazdával, neadjisten némi interakcióval (tanítás, játék, bandázás más kutyákkal), akkor nyilván nem fog küzdeni azért, hogy kijusson, hiszen már járt odakint, úgy annyira nem izgi.
2016. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg megoldás van...


Nem tudom milyen fajta, de ha az enyém lenne szépen elvinném a kozmetikába és lenyíratnám a szőrét rövidre, hogy ne hulljon és bennt tartanám (már csak azért is, mert semmilyen kutyát nem zárnék ki ebben a hidegben, főleg nem egy kistermetű szobakutyát).

Gondolom a főbérlő nem ellenőrzi állandóan hol van a kutya. Mellette meg takarítani kell, nekem is voltak hosszúszőrű kutyáim a házban, mégsem volt tele minden szőrrel.


A másik meg, amit a többiek is írtak. Valószínűleg nem elég neki ennyi mozgás, napi többszöri séta kell, abból egy legalább egy órás - lehetőleg reggel, mégtöbb játék, mégtöbb mozgás, futtatás. Ha tényleg le van fárasztva, akkor akkor aludni fog.


A harmadik dolog, a kutya olykor drága dolog, ha nincs jobb megoldás akkor igenis venni kell új rácsot, mostmár tudják milyen kell, milyet nem fog átrágni és újracsinálni a kerítést.

2016. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én amúgy egy zárható kennelt javasoltam nekik, fémből, apró kockás ráccsal, hátha abból nem jönne ki.

A főbérlő otthon van, nyugdíjas, és hát hamar észreveszi. Azért is nem tudnak elköltözni, mert még ez a legolcsóbb szállás, vagy valami ilyesmi, nem értem pontosan. De azt tudom, hogy amit az első válaszoló linkelt, (számomra teljesen tökéletes meg minden), de nekik nem lesz hirtelen ennyi pénzük. Így is a 20.000 Ft-os csibehálóra gyűjtögettek :(

De megpróbálok valahogy beszélni velük, hogy másképp bánjanak vele, mert lehet nem is tartalmas a séta, vagy ilyesmi, ezt annyira nem vágom. (Azóta még nem beszéltem velük)

2016. jan. 3. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Adják egy olyan embernek azt a kutyát aki tudja biztosítani neki a feltételeket. Nem rosszból, de mindenki a pénztárcájához szabja szerintem a hobbiját. Akinek nincs pénze lovat tartani az ne tartson, ez ugyan úgy igaz a kutyákra is.
2016. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!