Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi kan vagy szuka? Van nagy...

Mudi kan vagy szuka? Van nagy viselkedés beli különbség?

Figyelt kérdés
Egy mudi kan is lehet bújós és szelíd?

2016. jan. 3. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Az én 6 éves mudi kanom nagyon bújós. De azért, mert én ezt várom el a kutyától többek között (szeretem simogatni), és így alakult a kapcsolatunk, így neveltem. Ha bent van a házban velünk (pl tegnap futtatás után), egyből hozzám bújik, hiába van tele a konyha emberrel. Mindig úgy fekszik, hogy hozzám érjen :) Nagy fekete felmosórongy ezzel a téli szőrzettel :)


Amúgy én bármelyik fajtát bújósra nevelném szerintem :)


Mivel eddig több fajtából is csak kanjaim voltak, a szukákról nem tudok nyilatkozni.

2016. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Úgy tudom, hogy vannak olyan kutyafajták, amelyeknél viszonylag nagy a különbség a szuka és a kan viselkedése között. De pl. a vadászkutyáknál (vizsla, kopó, spániel stb.) nincs nagy különbség.

2016. jan. 3. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Csak két kép, hogy lásd, miről beszélek :)


[link]


[link]

2016. jan. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

És magától bújik oda, nem én "kényszerítem". Adja a pacsit tucatszám :). Én nagyon szeretem ezt a kutyát, az biztos. És ő is engem.

Viszont nagyon határozott, következetes nevelésre van szüksége. Az enyém nagyon domináns.

Már nagyon régen tudja, hogy az utcán szépen sétálunk, nincs ugatás, nincs morgás, stb stb. Jó párszor lenyomtam az aszfaltra a kis lüke fejét, mire megtanulta. Erre most vett a szomszéd egy új kutyát, egy nagy fekete kant, és erre megint kezdi. De csak azzal. Na tegnap "megbeszéltük" séta alatt, hogy ezt nem kellene. Visszafelé már ügyes volt :). De ez csak így megy.

Dolgozni kell vele állandóan. Dehát, én vettem meg az alom legdominánsabb, legélénkebb kölykét, most mit várok ?? :)))) Így jó, ahogy van. Nem kell alamuszi kutya. De sok meló, az biztos. Viszont nyugodtan sétáltathatom, nem balhézik, gyerekek meg szokták simogatni.

2016. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért, a mudi szuka szelíd? Én nem tapasztaltam. Gazdával a legtöbb normálisan nevelt kutya szelíd és bújós, kivéve néhány nagyon önálló fajtát vagy egyedet.

Talán a mudi kanok kicsit erőteljesebben kimutatják a dominanciájukat másokkal, de a szukákat sem kell félteni.

2016. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagyon szép kutyád van. :) Ivaros?

Most egy 5kg-os csivava keverék kan kutyusom van és ő is eléggé domináns. Ivaros kanoknak szívesen neki menne, de szerencsére jól megneveltem. Tavasszal megy ivartalanításra, hátha kicsit alább hagy a "harci" kedve. ;) (Persze ő "csak" egy csivi, de elég önfejű tud lenni, ezt pedig a nagyobb kan kutyák nem díjazzák. A szukáknak valamiért bejön.)

2016. jan. 4. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ivaros.
2016. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!