Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Bolhesz kérdése:

Hogyan taníthatom meg a Golden retriever kölyöknek, hogy nem ugorhat fel az ágyra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

11 hetes golden kutyusunk van.Rendkívül eleven(természetesen:) ) .Nagyon szeretne az ágyra feljönni én viszont ezt nem szeretném.Most még könnyű dolgom van ,mert amikor próbálkozik és nem figyelek rá maximum 1 percen belül beletörődik és lefekszik a helyére.Viszont hamarosan már fel tud ugrani és akkor nem tudom mit fogok vele csinálni.Tudnátok ötletet adni ,hogy amikor már fel tud ugrani hogy szoktassam le arról ,hogy feljöjjön? Köszönöm!


2016. jan. 3. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is Goldim van, mivel természetesen a legokosabb kutyus (persze csak a goldi tartók számára), ezért könnyen megfogja tanulni...én egész egyszerűen ,,lelökném", persze nem a 3 méteres emeletes ágyról, vagy ha feljön leraknám...nálunk az volt a gond, hogy leültem a fotelbe és egész egyszerűen ő beült a másik fotelbe:Dd szóval szerintem ez a dolog, hogy figyelmen kívül hagyod, ez maradhat:) Sok boldogságot, örömöt kívánok ehhez a csodakutyához, nagyon jól jártál vele<3 Örök kedvenc<3
2016. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már most tiltani kell, amikor próbálkozik felmenni.
2016. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg kell vele tanítani egy általános tiltást egyébként is, azt használhatod az ágyra való felugrálásnál is.

Már most is szólj rá határozottan, mérgesen, hogy "nem" (vagy más tiltószóval, lényeg, hogy a tiltó szó mindig ugyanaz legyen), és ezzel egy időben lökd vissza.

2016. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy irjak. Nekem westie csinalta ezt eloszeretettel. A hangsulyos tiltas hogy "nem" es a letaszitas eredmenyes lesz. Viszont ezek utan nem szabad jatekbol se felengedni mert azzal megzavarod es erosen elnyujtod a tiltas berogzuleset.
2016. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Az a probléma ,hogy fel tud jönni az ágyra.Hiába tiltom neki ,egyszerűen nem érdekli és támad.Eddig nem tudott felmenni de pont most éjszaka fél 1kor támadt kedve próbálkozni és sikerrel járt.Őszintén szólva éjjel fél 1kor nem voltam hangulatban ,hogy elkezdjek viaskodni vele,ezért ráhagytam.Elkezdett ide oda mászkálni,harapni aztán egyszer csak lenyugodott majd lement a földre magától és egész éjjel ott maradt.Holnap jön hozzánk egy kutyakiképző ( gazdikiképző :)) ) hogy tanácsokat adjon nekünk ,hogy hogyan neveljük őt helyesen.

2016. jan. 4. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen le kellett volna sodornod az ágyról.

Majd írd meg, mit tanított a kiképző a kutyátokkal kapcsolatban.

2016. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lökd le, és kiabált rá. Ne hagyd rá, mert álmos vagy éppen.

A legfontosabb a nevelésben a következetesség: amit nem szabad, azt soha nem szabad.

Jó ötlet a kiképző.

2016. jan. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


No volt a kutyakiképző hölgy. Nagyon sok jó tanácsot adott és megmutatta mit hogy csináljak az ebbel :) Tegnap este már szinte nem is kellett vele bajlódni az ágyra feljövéssel.Határozottan letoltam és elfogadta.Természetesen vannak/lesznek is még csatáink de meghozza majd a gyümölcsét.

2016. jan. 9. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:

"Határozottan letoltam és elfogadta."

Ezért kiképzőt hívni :))

2016. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak ezért hívtunk kiképzőt.....Szeretem amikor valaki úgy alkot véleményt hogy nincs rálátása a dolgokra..
2016. jan. 10. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!