Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerekek és cicák mellé...

Kisgyerekek és cicák mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Ennyire pici gyerekekhez ne. Túl korai. Még ha a nagyobb jó gyerek is, lehet, hogy a kicsi állatira hasfájós, rossz alvó, stb lesz és mindenki szívni fog. Két évet minimum várni kell.

Nekem könnyű volt, mert 2 kutyánkhoz (elmúltak 3 évesek) jött két gyerek, majd amikor ők meghaltak (nem egyszerre), akkor a kisebb is már 2,5 éves volt, amikor jött az új. És még a 2,5 évessel sem volt egyszerű! (Pl. szegény frászt kapott, amikor a 3 hónapos kutya felugrott és elkapta a csicsáját és ezzel a lendülettel földre is rántotta a gyereket. :) Meg bizony a 6 éve is nyávogott, amikor a kölyök végigrágcsálta a karját a tűhegyes fogaival,pusztán szeretetből.)

Szóval nagyon gondold meg!

2016. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a válaszod 7.

Átgondolom. Nem most alartunk hozni tavasszal, de átgondoljuk.

2016. jan. 5. 12:32
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kölyök való cicák mellé. Egy ideiglenesnél (vagy előző gazdánál) macskákkal együtt élő felnőtt kutyával sokkal jobban járnátok ilyen felállásban, mind a cicák, mind a gyerekek miatt.


Egy kölyök izgága, még ha csak játszani is akar a cicával, erőszakosan közeledik, amit a legtöbb macska nem értékel. Tudom, mert végigcsináltam egy összeszoktatást. Nem volt egyszerű, pedig a kiskutya macskák mellől jött. A már fiatal felnőtt másik kutyámmal sokkal könnyebb volt.


A másik, amit előttem is írtak, hogy két ilyen pici gyerek mellé kutyát beszerezni (pláne kölyköt) színtiszta mazochizmus. Nagyon valószínű, hogy nem lesz időd rá. És igen, a szép nagy kert max annyit számít, hogy könnyebb kiengedni pisilni a kutyát, lefoglalni magát nem fogja, vagy ha igen, abban nem lesz köszönet.

2016. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1éves,páromé 5.

Van egy házicicánk is. Mi egy Argentin Dogott vettünk. Megvan nevelve és tökéletessen megvan a cicával is. Ha megyek tesómékhoz viszem magammal,van 4lovuk és velük is jól elvan.

Nevelés és szoktatás kérdése.

De ha nyugodtabb fajtát szeretnétek ajánlani tudom pl a Labradort,Goldenretrívert.

2016. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!