Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ha megtörlöm törölközővel?

Elég ha megtörlöm törölközővel?

Figyelt kérdés
Most hogy leesett a hó sózzák vagy nem tudom mit csinálnak az utakkal a kutyám mancsába meg bele megy és van amikor sántít akkor azt a lábát felemelem megpróbálom kiturkálni belőle neki nincs is ezzel semmi gond. Amikor haza érünk akkor elég ha megtörlöm vagy irány a kád és mossam le egy kis vízzel is? Nem lesz baja a mancsának ettől a vacaktól?
2016. jan. 6. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem sót lehet használni, hanem zolitot. Az nem csíp, csak a rögök belemennek a tappancsok réseibe. Otthon kis edényben víz-láb bele-lemos-megtöröl.
2016. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*zeolitot
2016. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Langyos vízzel most ki, az a tuti!
2016. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Séta után bő vizes lábmosás és ha tűri a kutya, akkor be lehet kenni direkt erre a célra kitalált talpápolóval. Ha nem szereti, akkor csak jól lemosni.
2016. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lábujjak közül vágjátok ki a szőrt, hogy ne ragadjon bele könnyen a hó, szennyeződés. A lábujjak között kenjétek be vazelinnel.

Séta után lemosni bő vízzel.

Ha nagyon nem bírja a téli sétákat, akkor meg lehet próbálni a neoprén kutyacipőt. Vannak hülye videók, amin szegény kutyák össze-vissza dobálják a lábukat ilyen cipőkbe, de ha meg tudja szokni, akkor nagyon hasznos dolog.

2016. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én lemosom, de nálunk zuhanykabin van, csak belelép, gyorsan átmosom a tappancsait a zuhanyfejjel, majd megtörlöm. Elég szőrös a mancsa az ujjak között is, sok latyakot, hócsomót felszed, így egy törlés nem elég.
2016. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most le a kádban, az a biztos.
2016. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lemossuk meleg vízzel :)
2016. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát.

Kutya cipő nem lesz :D nem olyan kicsi kutya 17kiló hülyén nézne ki cipőcskékben...meg nem tudom nekem az olyan béna, én is láttam videót hát nem nagyon szeretik a kutyák :D

Kis lavórba nem megy nekünk a láb mosás mert fél tőle szóval be kell pakolnom a kádba na de mindegy csak ki húzzuk valahogy.

Köszönöm mindenkinek még egyszer.

2016. jan. 6. 20:09
 10/12 anonim ***** válasza:

#1 Ezzel mi sajnos nem vagyunk kisegítve. Itt ha tilos, ha nem, sóznak :(


Épp tegnap készítettem a kutyának tappancsbalzsamot, mert ő is fájlalja a lábait sétánál. Egyelőre kádas lábmosással kombinálom, meg séta előtt és este is kenem a tappancsait. Annyira nem lehet rossz, mert a kutyám, aki nem szereti, ha a tappancsait piszkálják, ezt nem hogy tűrte, hanem kifejezetten élvezte. Hátha nektek is segít.

2 evőkanál kókuszolaj, 2 ek. olívaolaj, 1 ek. sheavaj, 1 ek. méhviasz gőz fölött összeolvasztva és tégelyekbe rakva. Hűvös helyen 1-2 évig eláll, igény esetén E vitamin olajjal, neem olajjal turbózható. 2-3 perc alatt beszívja a bőre, addig foglald le a kutyád valamivel!

2016. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!