Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valahányszor megtörlöm a...

Valahányszor megtörlöm a törölközővel a mellkasomat, hámlik róla a bőr, miért?

Figyelt kérdés

Mitől lehet ez?

Azt bizton állíthatom hogy nem égtem le.

Sokat feküdtem ugyan a napon, viszont be voltam kenve, de ha fontos, akkor leírom mennyit.

Két napon napoztam, 6 nap különbséggel. Első alkalommal kb 1 órát feküdhettem a napon, vagy kicsit többet, de ami a mellkasomra esett, az /2, mivel ugye meg is fordultam, hogy a hátam is kapjon.

6 nappal később pedig többet, kb másfél-két órát, de itt is osszátok el majdnem kettővel, talán picit kevesebbet adtam a hátamnak, de nem sokkal.

És vastagon be voltam kenve 50 faktoros naptejjel...

És még barna is alig lettem, nemhogy piros, szóval nem égtem le.

És máshol nehogy azt higgyétek hogy hámlok, csak a mellkasomon, ha megdörzsölöm a törülközővel (magyarul megtörlöm fürdés után).

És ez nem olyan hámlás, ami leégés után szokott lenni, hogy elszarusodik a bőr, és kemény lesz, itt ugyanolyan puha, nem kemény, csak simán hámlik ilyen pici cafatokban. Elég nehéz lenne képet készítenem róla, mert nemigen látszik, de ha szeretnétek, mert muszáj ahhoz hogy valamit mondjatok, akkor megpróbálhatok egyet készíteni nektek.

Ha pedig nem kell, akkor ezek alapján valaki lenne szíves megmondani hogy mi a jó fenét hámlok én itten?

Köszönöm előre is! :)



2015. aug. 12. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hólyagosra égni ahhoz, hogy a bőr tönkremenjen. Elég, ha kiszárad, és ez rövid idő alatt megtörténik. Nem kell napozni, bőven elég az a napfény, ami normál tevékenység közben éri a bőrt.
2015. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, de máshol miért nem sikerült kiszáradnom?

Mellesleg napozás közben többször is beugrottam a medencébe úszni egy kicsit.

2015. aug. 12. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de válaszolok.

A mellkasod jobban ki van téve az igénybevételnek, mint a többi részed. Ha nem vagy a vízben, akkor is a napon van, és a vízből is jobban kilátszik. Ráadásul a víz veri vissza a napot.


Gondolom, azóta megoldódott a problémád, de idén is lesz nyár. Ne napozz direktbe. Bőven elég, amit menet közben kapsz.


A klóros víz sem túl bőrbarát, és a mellkason érzékenyebb a bőr.

2016. jan. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, már megoldódott de köszönöm az idei nyárra vonatkozó figyelmeztetést! :)
2016. jan. 28. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!