Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bőre hámlik. Bőrbeteg...

A kutyám bőre hámlik. Bőrbetegség?

Figyelt kérdés
Keverék kutyám van kb. 5 cm-s a szőre. Sokat vakarózik, és észre vettem hogy a bőre olyan, mintha korpás lenne, csak nagyobb darabok. Szeretném elvinni állatorvoshoz, de nincs chipelve. A doki megvizsgálja így is, vagy kötelezni fog rá, hogy beletegye a chipet?

2016. jan. 6. 19:07
 1/4 anonim válasza:
Lehet,hogy allergiás valamire (pl.a csirkehúsra)attól viszkethet a bőre.Rosszabbik esetben rüh,főleg ha azt írtad,hogy mintha korpás lenne a bőre...ez a rüh egyik legjellegzetesebb tünete.Így is megvizsgálja,veszettség ellen nem oltják be ha nincs chipje megvizsgálni megvizsgálja.Szerintem akkor be is teszi neki a chipet.
2016. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem rüh. lehet kapni állatpatikában fürdetőt, amitől elmúlik de mivel nem látjuk a kutyát, nem tudjuk pontosan megmondani, mi baja. El kéne vinni a dokihoz. A chipet nem tudom, hogy kötelezi-e a doki de amúgy érdemes lenne betetetni, mert hasznos és később oltást nem fog kapni chip nélkül.
2016. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézesd meg, így is megvizsgálja. De a chip kötelező, amúgy is bele kell tetetni, itt az ideje. Oltást, ami szintén kötelező, úgyis csak chipes kutya kaphat már.
2016. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már pár éve kötelező a chip szóval tettesd bele,egyszeri 3500-5000 ft-ba nem fogsz bele halni.


Amúgy nézze meg a doki,bármi lehet élősködő(atka,rüh,bolha stb stb),allergia bármi.


Anélkül ne fürdesd és ne kend,kezeld semmivel amíg doki nem nézett rá!


Általában ez a home made gyógyításoktól rosszabbodik a kutya állapota.

Itt nincsenek orvosok.Ennyiből meg végkép nem lehet megállapítani semmit.

2016. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!