Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámnak időnként megy...

Ha a kutyámnak időnként megy a hasa és hányik is lehet, hogy allergiás a tápra?

Figyelt kérdés

Csak a teljes kép kedvéért, leírom az előzmányeket is. Agusztusban kezdődött, hogy ment a hasa az akkor még 7 hónapos bullterrier kutyámnak. Nem volt vészes ezért annyira nem is aggódtunk érte, de egyszer csak szinte víz szerűt fosott és éjszaka is többször ki kellett vinnünk. Ekkor elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy szerinte emésztési zavara van, és adott neki algás port és arra kért, hogy természetes kajával etessük egy ideig (csirke nyak - farhát, párolt zöldség esetenként egy levés rizs). Egy ideig ez be is vált, de ettől meg szorulása lett, így keverve kapta a tápjával. (JOSERA Sensi Junior). Mivel nem lépett fel újabb hasmenés, idővel a csirke nyak elmaradt és ismét csak a tápot kapta, néhaa egy kevés Brit Juniort is vettünk neki, mert kisebb korában azt is kapta. ÁM DE mostanában ismét előjön nála, hogy hány, megy a hasa. Nem tudom elképzelni azt, hogy ha a tápjára lenne allergiás akkor előfordulhat-e, hogy egyszer megy tőle a hasa egyszer meg nem... A háéten egyszer már fosott, kapott egy nap kamilla tea, következő nap táp, meg az algás por (ami eddig mindig bevált), egynapig rendben volt aztán megint kezdődött minden előlről. Ez már egy hét alatt másodjára fordul elő. Volt esetleg valaki, akinek hasonló gondja volt a kutyájával ? MIvel nem tudom, milyen ha allergiás a kutya, így nem tudom, hogy ez lehet-e az. Ebben szeretném segítségeteket kérni.


UI.:A kutya 11 hónapos bullterrier kan. Egyébként semmi betegségre utaló jel nem jelentkezett nála, van kedve játszani, enni, inni, nem levert. Gondoltam mielőtt nagyon költséges viszgálatok alá vetném, valaki hátha tudna segíteni, hogy mégis merre induljunk, vagy mi baja lehet szegéynkémenk, mert már a szívem megszakad, nagyon féltem. :(



2016. jan. 7. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Készítheted a pénztárcát, nincs mese, ki kell vizsgáltatni, majd kerülni a gondot okozó összetevőt.
2016. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az szép. Pedig tényleg olyan hihetlen, hogy majdnem fél évig ezt a tápot kapta, és addig semmi baja nem volt tőle. Egyik nap nincs baja, másik nap meg már minden ?

Nem mellesleg gluté mentes, és adalék anyagok sincsennek benne. Ha ilyen tápra allergiás akkor az már nagyon nem jó. Vagy tévedek ?

2016. jan. 7. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Allergiánál viszketés, vagy hasonló tünet is van. Nálatok van ilyen?

Talán inkább valamilyen intolerancia.

2016. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az allergia nem azonnal jelentkezik, hanem akkor, mikor az adott allergiát kiváltó dologgal telítődik a szervezete. Elég egy apró alkotóelem a tápban, és már gondot okoz. A viszketés nem törvényszerű tünet,elég sok formában megjelenhet az allergia.
2016. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kiütése nincsen, a lábát szokta mostanában harapdálni, ebből is gondoltam még, hogy lehet, hogy tényelg allergiás valamire.
2016. jan. 7. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor irány az orvos
2016. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
eh, corona vírus elleni oltás, oszt jónapot!
2016. jan. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a kutyafuttatóban szed mindig össze valamit?


A mi kutyánkkal három különböző futtatóba járunk, volt idő amikor az egyikbe mentünk vele utána mindig hasmenése volt. Pár napig nem mentünk jobban lett, de aztán amikor megint mentünk újra ment a hasa. Ekkor kötöttük össze a kettőt és nem mentünk oda pár hónapig. Teljesen rendbe is jött.

2016. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megnézetném egy másik állatorvossal. Több szem többet lát. A mi cicánkat az első majdnem "megölte", mert nem tudta mi baja, a másik doki meg egyből rájött, mi baja, szerencsére még időben. Nem ijesztgetni akarlak, de látatlanban úgysem sokat tudunk neked segíteni, és nem kéne húzni az időt.
2016. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Csak tájékoztató jelleggel leírom mi lett a végeredmény. (Ha esetleg mas is ilyen helyzetbe kerülne). A táp túlzott fogyasztása volt a gond. Valószínűleg tobbet adtunk belőle neki, ezért emésztési problémája lett. Mióta csirke nyakat, farhátat, zöldségeket kap keverve ugyanezzel a táppal, teljesen helyreállt az emésztése. :D
2016. jan. 27. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!