Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar rám hallgatni...

Miért nem akar rám hallgatni a kutyám?

Figyelt kérdés
4 hónapos,morog néha mikor hozzá érek,meg egyfolytában harap szerintem ez neki játék lehet,de az én kezem szinte mindenhol tiszta seb,nem tudom hogy mi lehet vele ha azt mondom neki hogy nem szabad még azért is csinálja,na meg mindent megrág,a szobatisztaságr
2016. jan. 7. 11:48
 1/8 anonim válasza:
A kutya önmagában kiskorában nem érti azt, hogy "nem szabad". Akármennyire is nehéz ez néhány gazdinak, a kutyákat igenis fizikailag is fegyelmezni kell, főleg kisebb korukban. Persze nem arra gondolok hogy verd agyon, hanem mikor megharap, vagy rosszat csinál, a "nem szabad" elhangzása mellett üss egy ésszerű erősségűt az orrára. Ha ezt mindig megcsinálod egy ideig, akkor egy idő után a nem szabad is elég lesz, de eleinte honnan tudhatná, hogy magyarul a nem szabad az mit jelent?
2016. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább, ha így kezd el játszani veled, akkor azonnal fordíts neki hátat és hagy ott, ne vegyél róla tudomást jó pár óráig. Egy idő után rá fog jönni, hogy ha ilyet csinál, akkor annak az az eredménye, hogy nem lesz se játszópajtás se senki akihez oda tudna menni és a figyelmét fel tudná kelteni.

Ha viszont hívod és odajön hozzád és nem harap/morog, akkor jutalmazd meg simivel.

Mindig csak akkor kezdjétek meg a játékot, amikor Te kezdeményezed. Ha Ő kezdi, akkor megint csak hagyd ott. Ellesztek ezzel az elkövetkezendő pár hónapban, de megéri.

2016. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kutyaovi!


A kutya nem ember, nem érti a nyelvünket. Meg kell tanítani számára a nem szót, és ezt az ismételgetéssel nem lehet. Így azt tanulja meg a kutya, hogy a nem szóra tovább haraphat.

Valami büntetést is adnod kell mellé, egy pofont, egy bökést, egy grabanc rázást, akkora erősségűt, ami után a kutya kicsit megszeppen és elmegy a kedve ettől a viselkedéstől.

2016. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 evimeri ***** válasza:
Az én kisebbik kutyám kölyök korában ugyan ezt csinálta. Mivel kölyök ezért mindent meg akar rágni. Néha ráhagytam, de amikor elkezdett durvulni leszoktattam róla. Én pl. úgy csináltam - tudom ez röhejes -, de vissza haraptam és rámorogtam. Valahol olvastam, hogy az anyja is így adja tudtára, hogy mit nem szabad. Végül is nekem be vált. Bár gondolom nem mindenki harapdál szívesen egy szőrős kutyát.
2016. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod kutyát nevelni.

Kölyök, azért viselkedik így, ettől függetlenül ne engedd, hogy a kezedet harapja.

Ne csak rászólj, hanem értesd meg vele, hogy ez tilos, fizikai ráhatással.

Ezenkívül játssz vele sokat olyan játékkal, amit haraphat, amivel huzakodtok: rongy, kötél, zsinóros labda.

2016. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A kutya is olyan (ha még nem is úgy tűnik) mint egy farkad.Szüksége van az irányításra.Mivel ezt ma már nem az alfa hím veszi át,hanem az ember ... ezért meg kell tanulni az embernek hogy váljon ő az alfává.Tudatnod kell vele,hogy te vagy a főnök.Ezt még fiatal korában kell tudatnod vele,mert ahogy idősebb lesz át akarja majd venni a helyet.Ebből fog következni,hogy harapni fog és annyira se fog rád hallgatni mint kölyökkorában. :)


Mint mondták az előzők,nem kell őt agyon ütni,de kicsit meg kell neki mutatni,hogy amit csinál az nem jó.Egy picit rá kell koppintani az orrára,hogyha harap.Ha netán megrágott egy cipőt,de te csak később veszed észre,akkor odaviszed hozzá megmutatod neki,aztán kicsit rákoppintasz az orrára. :)

A szobatisztaságra meg úgy kell nevelni,hogy naponta többször is kiviszed.Mindig mikor kap enni és inni..rá 10 percre vidd ki.A kölykökön gyorsan átszalad minden.Ha mindig kihordod egy idő után rájön hogy csak kint szabad neki,bent a házban nem.Aztán majd ő fog jelezni,hogy ki kell mennie. :)

2016. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nos, annyira egyszerű. túl korán lett elválasztva ( valszeg ) és nem tanulta meg a gátolt harapást. nem mellesleg a kölyök fog borotva éles, éppen ezért rakja helyre az anyja ha már fáf neki a szopás.

a törvény 8 hetet ír elő, de saját tapasztalatból: 10-12 hetes kor előtt ne hozd el a kutyát.

2016. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 16:51

A kölyökkutya gátolt harapásától a gazda gyenge bőre még simán megsérülhet.Ami nem fáj egy kutyának, attól az ember akár a csillagokat is láthatja.

2016. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!