Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumikutya tanitasa?

David2014 kérdése:

Pumikutya tanitasa?

Figyelt kérdés
nem igazan akar engedelmeskedni seta kozben ugy megy ahogy akar, a pacsit vagy ulsz utasitast tudta de mar elfelejtette es nem is akarja megtenni, hogyan tovabb?

2016. jan. 9. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2016. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább nevelési problémának tűnik, nem tanulásinak.

Tehát tudja mit akarsz, meg is tudná csinálni, csak magasról szarik rád.

Inkább ezen a vonalon kéne elindulni, mert az alapok hiányoznak. (tisztelet)

2016. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elakadtál vele, szerintem is kutyaovi/suli, mivel nekem is pumim van, és tudom, hogy nagyon okosak, rengeteg dolgot meg lehet velük tanulni, szóval biztos nem az van, hogy nem érti mit akarsz tőle, egyszerűen nem hajlandó megcsinálni.

Séta előtt fáraszd le egy kis játékkal, tanítani pedig egy kicsit éhes kutyát érdemes, sok-sok kajával, és kitartással.

Beszerezhetsz egy klikkert is, vagy olvass utána ha van kedved, szerintem tök jó kis kütyü, nagyon hamar lehet vele eredményt elérni, ha kellően motivált a kutyád.

Akkor lesz élmény mindkettőtöknek a tanulás, ha sikere van neki is benne, és ezáltal te is jobban tudod őt motiválni!:)

2016. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"tanítani pedig egy kicsit éhes kutyát érdemes, sok-sok kajával,"


Sehogy nem minősítettem ezt a választ, mert ilyen szempont is létezhet, de csak hogy más vélemény is legyen, nem tudom megállni, hogy ne fűzzem hozzá.


Magam részéről helytelennek tartom ezt a "tanítást" hiszen ahogy fentebb is mondtam, ez nem tanulási nehézség, ez nevelés kérdése, és a tisztelet hiánya.


Lehet kajával motiválni egy éhes állatot, rá is lehet venni feladatokra, de ez tüneti kezelés , és a valós probléma szőnyeg alá söprése.

Így a kutya egy jutalom falatokért dolgozó állat lesz, aki emellett még ugyanúgy telibe szarja a gazdáját.


Egy komolyan kiadott parancsszót nem kajáért kell hogy megcsináljon egy kutya, hanem a gazdájáért!

Ez kizárólag így működik hosszútávon egészségesen!!!

2016. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Öhm, kis képzavar van itt. A tanításnak két fázisát kell elkülöníteni: az első, amikor megtanítod a kutyának, hogy mi a feladat - ehhez tök jó a sok jutifalat, könnyen megérti, megszereti -, a másik pedig az engedelmességi fázis, amikor azt is megtanítod a kutyának, hogy amúgy ezt meg is kell ám csinálni, ha kérik. Na ahhoz nem kell jutifalat.
2016. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok, és igen, én is arra gondoltam amit Akumi írt. Kaja/jutalom nélkül nem fog megtanulni semmit, mert nem lesz mihez kötnie, hogy melyik cselekvése volt a helyes, erre írtam, hogy kicsit legyen éhes, még a tanulási fázisban.

Majd amikor már megtanulta, utána elhagyhatod a kaját, elég lesz a szóbeli dicséret.

Egyébként kedves kérdező, én mintha emlékeznék egy régebbi kérdésedre, és az alapján ha jól számolom szerintem a kutyád lassan kezd a "kamaszkorba" lépni, ezért is alkalmi süket, szóval most kell kézbe venned még inkább a dolgokat, hogy normális kapcsolatotok legyen.

Sok sikert!

2016. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

pontosan arrol van szo ahogyan elottem is irtak, hogy a kutya kristalytisztan tudja hogy mit is akarok tole, csak egyszeruen tojik ra, ez jo valasz volt , de hat igy van :)).

kb 3 honapos kora ota tanitom, eleinte az ul es pacsi eleg jol ment, jutalomfalattal dijaztam, utana ment az anelkul is, eltelt par het hogy nem gyakoroltuk es most nem akarja egyszeruen. A labdat is visszahozza csak nem adja oda neked , inkabb elfut vele . Ha setalni megyunk kiengedos porazt hasznalok, jo ez lehet az en hibam is , van hogy osszevissza fut jobbrol balra meg korbe is teker neha, ha nagyon rovidre veszem huz erosen hogy fullad meg de akkor is csinalja, ha pedig megrantom lassul de mintha meglenne sertodve, tenyleg mintha teljesen atvette volna a kontrolt, gyakorlatilag tuljart az eszemen :).

mas modszert alkalmazok ez utan.

2016. jan. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!