Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, az új eb...

Mi a véleményetek, az új eb törvényről, a kutya láncon tartása vagy nem lehet tartani dologról?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 19:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy kissé túlszabályozzák a kutyatartást, a macskatartásról meg TELJESEN megfeledkeznek. (Eddig még sosem hallottam macskachipre kötelezésről, se macskaadóról, se a macskák kötelező ivartalanításáról vagy legalábbis kötelező saját magánterületen tartásáról... Tudom, kutyákról kérdeztél, ezt csak azért írom, mert a szanaszét kijárogató házi macskák nyakra-főre szaporodnak és rengeteg a kóbor macska, ami sajnos nem sok embernek és hivatalnak tűnik fel, holott rengetek veszély forrása ez!)


Visszatérve a kutyákra:

Ez az új törvény biztos is, hogy sosem lesz 100%-ig betartva. Szerintem azokon kívül, akik eddig sem tették hosszú időre láncra a kutyát, rajtuk kívül azok fogják betartani, akik törvénytisztelők és igyekszenek megfelelni az elvárásoknak, továbbá azok, akik eddig el sem gondolkodtak, hogy a kutyának nem jó a láncon.... Én legalábbis remélem, hogy vannak egy páran, akik legalább ezáltal észbekaptak, és akkor már megérte a törvény.


Amúgy pedig az ilyen törvényeknél jobb lenne ha lenne valami kompromisszumos átfutási idő, és ne kéne pár héten vagy hónapon belül alkalmazni.

Pl a környékünkön van egy kerítés nélküli ház... Ha ők elengednék azt a mérges fenevadukat, hááát. De nem túl rég vették meg a házat, most próbálják lakhatóvá tenni. A tetővel kezdték, ne ázzon be... A kerítésépítéshez még nem jutottak, nem valami gazdag család.... A kutyát meg azért tartják, mert már betörtek hozzájuk. Szóval...

Vagy egy másik példa. A chipet is olyan szigorúan vették, semmi átfutási idő nem volt. Az idős kutyáknak, akiket nem visznek rendszeresen utcára, nem kellett volna kötelezővé tenni. Mi berakattuk a beteg idős kutyánkba, mert nem akartunk büntetést. Aztán 3 hónap múlva meghalt. Csomó pénzt dobtunk ki a chipre, de minek...


Szóval alapvetően jófele mennek ezek a törvények, de logikusabb bevezetés kellene, és több ellenőrzés a betartásért, továbbá mint mondtam, inkább a fertőző macskákra kéne már koncentrálni...

2016. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, hogy ne lehessen láncon tartani! Akinek nincs rá ideje, energiája, pénze, az ne tartson. Mi sem vagyunk gazdagok, és a mi kutyánk is szökött egy időben, de megoldottuk! Természetesen mindemellett az ivartalanítást is kötelezném, mert rengeteg a "szeretjük a kutyákat, mert olyan édes kis szőrgombócok, de igazából nekem csak addig kell míg ölbekapom, utána majd kirakom a főút mellé, mert valaki ugyis befogadja" gazdi...
2016. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!