Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen őrző kutya lenne a...

Enoid kérdése:

Milyen őrző kutya lenne a számomra legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Ez egy kis tana lesz. (1750nm)Tyuk, nyul, kecske, malac de útobiakhoz nem jut be elvileg nem tartom fontosnak. Természetesen összeszoktatva képzelem el de akkor is nem annyira értek hozzá. Nem ragaszkodom full tenyésztett munkakutyához sem. Inkább saját tapasztalat ami érdekes nekem. Az irodalmon már túl vagyok és ha bever egyszerre 20 tyúkot meg 4-5 nyulat(mert olyanja lett) akkor azt kenhetem a hajamra :)

2016. jan. 9. 16:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
8%
csivava :) :D amugy egy kaukázusi farkasölő elég jó :D
2016. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Kaukázusi farkasölő nem létezik... KAUKÁZUSI juhászkutya van.

Ha nincs konkrét elképzelésed, nézelődj a menhelyeken, vannak, akik kiadnak kutyát területőrzésre is. Az összeszoktatás viszont már nehezebb dió.

2016. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha kiskora óta körülötte vannak ezek az állatok, foglalkoztok vele, megtanulja a szabályokat, akkor szinte biztos nem fogja bántani őket. Általában akkor szokott baj lenni, ha elkülönítve vannak a kutyától, és ritkán egy-egy jószág kiszabadul, vagy a kutya jut be valahogy.

Nekem voltak mindenféle keverék és korcs kutyáim, kuvaszom és német juhászom is, de egyik sem bántott soha semmit. Kiskorában természetes, hogy még játékból is megkergeti a tyúkot, de akkor kell határozottan fellépni, és nagy korában nem lesz probléma. Tanyára én kuvaszt vagy komondort vennék.

2016. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Több kutya lehetőségét is megfontolhatod.


Ha lopni akarnak tőled, akkor fognak is. Tolvaj előtt nincs akadály, tehát a kutya, mint védelmező, inkább csak egy leküzdhető védvonal.

Na most ha 1 van, azt hamarabb le lehet fújni, meg lehet mérgezni, el lehet hallgattatni.


Ezen kívül a fajta nem garancia semmire, a jellem változó lehet, viszont ha van 3 kutyád, akkor azok egymástól is tanulnak, spanolják egymást, és ha falkában támadnak, elbánni is nehezebb velük.

Na meg ugye hangosabbak is.


Szóval pl 1 kuvasz helyett 3 pumi meggondolandó választás.

Figyelmesek, tüzesek, rámenősek, ugatósak, csipkedősek, szóval ez is lehet opció.

2016. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...na meg ugye több szem többet lát. :)

Meg ha már 2-en vannak, tudnak egyszerre 2 helyen lenni.


Csak azért folytatom a válaszomat, mert most nézem, hogy amúgy ez tényleg elég kis tanya. Gyakorlatilag 40×40 méter lenne, négyszögletesen.

Csak azt szerettem volna hozzáfűzni, hogy bármilyen kutyát is választasz, akár 1 nagy, akár 2 közepes, ezek a kutyák munkára, feladatra termettek.


Márpedig egy ilyen környezet fényévekre van attól az ingergazdagságtól, amire szükségük van, úgyhogy ne ess abba a hibába amibe sokan, hogy azt hiszik, elég a kutyának az udvar, és soha nem sétáltatják.

A sétáltatás nem a mozgásért kell, hanem az ingergazdagsághoz, és a fegyelmezettséghez.


"bever egyszerre 20 tyúkot meg 4-5 nyulat(mert olyanja lett)"

Például a tisztelet alapvető kialakításához elengedhetetlen a megfelelő pórázkezeléssel a rendszeres, fegyelmezett sétáltatás, mert egy kutyának nem lehet "olyanja"!

Ha nem engeded meg neki, és vagy valaki a szemében, akkor tiszteletben tartja az akaratod.

De ehhez előbb neked is tiszteletben kell tartani az ő igényét, másképp nem megy.

2016. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez gyors volt. Egyrészt köszönöm a válaszokat. Másrészt nem igen sikerült megválaszolni....olyanja lett...vannak kutyák fajták amik lehetnek labilisabb idegrendszerűek. erre gondoltam. Írtam azt is, hogy összeszoktatva tartom majd őket. Szó nem volt, hogy nem sétálnék vele a feltételezéseket és az ezzel járó oktató stilust nehezen viselem a telek pedig 15*116-os.


Most Láttam egy Bordel Colle Német juhász keveréket. A kecskékhez igen csak jó lenne de lehet még a tyúkokat is eltereli :)


Amúgy direkt írtam, hogy tapasztalatok érdekelnek, ha beírsz eszerint tedd mert mint írtam olvasni olvastam már sokfélét...

2016. jan. 9. 17:40
 7/11 A kérdező kommentje:
jah kutyám volt, van most is a háznál. Normál képzés nem probléma csak mondjuk egy kopóval biztos nem próbálkoznék. Amúgy sem feltétlen emberek ellen kell védeni őket ...
2016. jan. 9. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Én meg az olyan stílust viselem nehezen, ha nem létező mondatokat adnak a számba, kiforgatják a szavaimat, és a segítő szándékom mellett, még neked áll feljebb!

És tapasztalatból írtam, én is inkább több kutyát tartok!

Bunkó gyökér tanyasi fsz.

2016. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag 40×40 méter lenne, négyszögletesen. "


" a telek pedig 15*116-os. "


Azért érzed mennyire primitív vagy, hogy ebből neked ennyi jött le, és ebbe is belekötsz! :)

2016. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nèmetjuhászunk nem bántotta a tyúkokat, macskákat. 1500m2-re vigyázott. Emellett nagyon jó társunk volt.
2016. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!