Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha valaki póráz...

Mit tehetek, ha valaki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, a kutya rámugrál, és még a gazdinak áll feljebb?

Figyelt kérdés

A múltkor egy kb 50-es pasi kutyája odarohant hozzánk (az én kutyám pórázon volt), rám ugrált, és hiába jeleztem a gazdának, hogy ezt nemcsak h én nem akarom, de póráz nélkül amúgy is tilos sétáltatni a belváros közepén, ő fensőbbségesen kioktatott. Iszonyú irritáló volt.


Én fiatal lány vagyok, sajnos nem sok tekintélyem van az ilyen kreténekkel szemben. Mit tehetnék ha legközelebb is előfordul? Van valami hatásos fenyegetés? (Jogi. Nyilván nem verekedni akarok.)


Köszi!

18/L



2016. jan. 10. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Lerúgod a kutyát magadról, aztán majd kapcsol a kutya is meg a gazda is. Ha nem tud bánni a kutyájával kösse meg és nevelje, de nehogy neked kelljen már inni az ő hülyesége levét. Amúgy nem érdemes vitába szállni, mert úgyis kitalálnak mindig valamit. El kell zavarni a kutyát és ennyi.
2016. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az első felszólítás után kiverném a balhét. Jó hangosan, hogy többen felfigyeljenek rá. Ahogy írtad, az ilyen tökös hímek szemében nem sok tekintélyed van, ha csendes szóval, tárgyilagosan oktatod ki őket, de megalázó számukra, ha egy fiatal lány üvölti le őket és vonja rájuk a járókelők megvetését.
2016. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most őszintén fognám a kutyát ráraknám a pasas képére és elkezdenék jó hangosan és hosszan magyarázni neki hogy egyáltalán felfogja a helyzetet ilyen embernek nem is llehetne egy szerető ebet adni még a kutya is többet érdemel ennél! Mondom jó hangosan és hosszan! Amint befejezted a mondandódat hallgasd meg az övét morogj valamit és fordulj meg és lépj le! Szerintem

Én valahogy így alakítanám a beszédemet:

- Már ne is haragudjon de a kutyátyát fogja már meg, és kösse pórázra mert valakit eléggé zavar hogy egy neveletlen kutya "kóborol" az utcán és zavar másokat!

Erre ő mondja mintha ő lenne a király

-Mondja, mondja, mondja........

Amint úgyérzed hogy mindjárt befejezi röhögd ki és fordulj meg!

2016. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd ki magadnak jó hangosan és még vesd is a szemére, hogy felnőtt emberként képtelen megnevelni a kutyáját.
2016. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért én nem rugdosnám meg fogdosnám más kutyáját csak úgy, mint ahogy itt tanácsolják, veszélyes lehet, nem tudhatod, hogy reagál egy idegen kutya.
2016. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nagyon nincs erőszakos természetem, őszintén szólva nem tudnék belerúgni más kutyájába se (maximum ha a sajátomat védeném). És igazából nem annyira a kutyával volt bajom, hanem a gazdával. Ráadásul azt is bele kell kalkulálni, hogy a dolog úgy is elsülhet, hogy végül ők bántanak minket :(

2016. jan. 12. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!