Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hallgatok a kiképzőre, de...

Nem hallgatok a kiképzőre, de egyedül hogy neveljem?

Figyelt kérdés

Kutyasuliba jártunk kb. egy évig, alapdolgokat tud. De sokszor úgy ül, fekszik, stb., mint egy lassított-felvétel, szinte kiül az undor a képére. A kiképző mindig azt mondja, el van kényeztetve. Szerintem pedig nincs. Kétszer kap enni , nasi nincs . A jutifalatok nem igazán érdeklik, ezért a kiképző azt mondta, két-három napig ne kapjon kaját. Sőt, kössem ki pár napra, ne legyen ilyen jó dolga. Kinti kutya, szabadon van a kertben, de esténként bejöhet a házba.

Az tény, hogy van, amikor kétszer-háromszor kell mondani neki az utasítást, mert elsőre nem csinálja.

Igaza lenne a kiképzőnek?

Kérem, csak az válaszoljon, aki valóban segíteni szeretne.


2016. jan. 12. 12:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2016. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Német juhász.
2016. jan. 12. 12:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Vannak belassult kutyák, fajtától függetlenül, ahogy belassult emberek is, ezen nem nagyon lehet változtatni.

Persze lehet, hogy ez nem a személyisége része, hanem egyszerűen unja a banánt.

Az tény, hogy az éhes kutya motiváltabb, de eszedbe ne jusson kikötni, és a két-három napos koplaltatás is csak időleges megoldást jelentene, attól még másnap ugyanúgy nem érdekelné a feladat.

Vannak kutyák, akiknek más a motiváció, nem a kaja. Labda, rongy, dicséret, simogatás, játék... Kár tukmálni a sajtot, ha nem szereti. Esetleg próbálkozhattok valami szuper-ínycsiklandó jutalomfalattal (pirított máj).


Amúgy azt javaslom, hogy ne szertartásosan, rákészülve foglalkozz vele, hogy "Na, Buksi, most egy óra engedelmességi tréning jön", mert azt az én kutyám is halálosan unja, sőt megmakacsolja magát. Hanem egyszer-egyszer meglepetésszerűen adj ki egy parancsot, pl. labdázás vagy séta közben fektesd le. Ha megcsinálta, nagy dicséret, és mehet tovább a napi rutin. Nem kell egymás után hússzor ismételni a Hozzám - Lábhoz - Fekszik kombinációt, csak megundorodik a munkától.

Próbálkoztál klikkerrel? Sok motiválatlan kutya megtáltosodik tőle, ha jól használják.

2016. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi: el kell döntened, mit szeretnél. Egy munkakutyát? Egy megbízható családi kutyát? Vagy egyszerűen annyit, hogy mindketten élvezzétek a kiképzést? Más-más bánásmódot igényel a dolog.
2016. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%
A kiképzőnek mutasd meg a legújabb jogszabályt, ami szerint a kutyák kikötése tiltott, és büntetendő...
2016. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Leginkább egy megbízható családi kutyát, de szeretek is foglalkozni vele.

Ezt a spontán dolgot megpróbálom. A visszahívás elég jól megy, kivéve, ha macskát lát. Ez ügyben sajnos semmi fejlődés, ha macskát lát, azonnal fut utána. Olyankor meg se hallja, mit mondanak neki.

Nem alapból lassú, mert van, amikor pillanatok alatt ül, fekszik, lábhoz kerül, stb. Ez általában az etetések előtt működik, mikor kivisszük etetéshez a tálját, minden utasítást megcsinál, néha majdnem belelóg a szája a tálba, de amíg nem kap engedélyt, nem nyúl a kajához.:) Viszont a jutifalat nem igazán motiválja.

2016. jan. 12. 13:09
 7/19 anonim ***** válasza:
kicsit pörögj fel a kutyához, és a játékba épitsd be a feladatokat. kutyát nem éheztetetünk 3 napig, ha nagyon éhes, nem koncentrált, hanem dekoncentrált lesz, akkor ideges, szétszórt, és nem fognak gyorsabban menni a gyakorlatok. Ha van kedvenc játéka, akkor inkább azzal motiváld.
2016. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kiképző versenykutyásokkal is foglalkozik, sok versenyt nyernek a tanítványai, jó híre van. Viszont én láttam jó néhány felkészítőórát, és ott minden belefér, a legjobb eredményeket elérő kutyát pl. minden apró hibánál büntetik, a gazdája belerúg, csavarja-rángatja a fülét, rálép a lábára, stb. Ezek miatt a dolgok miatt nem járunk már oda, mert én nem szeretném verni meg rugdosni a kutyámat. Viszont, mint írtam, nem mindig fogasd szót. A klikkeres képzést úgy tudom, szintén jutifalattal kell kombinálni, vagy nem?
2016. jan. 12. 13:16
 9/19 anonim ***** válasza:

Éheztetni egyáltalán nem kell, de ha szeretnél ételre motivációt építeni nála, akkor érdemes a gyakorlások alkalmával odaadni neki a napi adagját. Így gyakorlatilag csak kézből, munkára kap enni. Ha nem akar dolgozni, akkor nyilván nem is éhes, majd másnap folytatjátok. De a lehetősége meg van, hogy megegye a teljes napi adagját.


Kikötni nem kell. Minek? Valószínűleg utána max. 1-2 napig jobban meg akar felelni neked, de ez hamar el is fog múlni. De ha jó módszerekkel tanítod, ez a megfelelni akarás sokkal erősebben ki fog alakulni, tartósan. Érdemes lenne kiképzőt váltani, ha ez az ember nem tudja, hogy hogyan kellene motiválni, felpörgetni a kutyádat.

2016. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A labdát nagyon szereti, meg a kongot is. De azt meg szoktam tölteni, általában arra használom, hogy lekösse.
2016. jan. 12. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!