Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya egyedül hagyása...

Kölyök kutya egyedül hagyása illetve nevelése?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kölyök kutyát ajándékba, nem váratlan emglepetés volt már jó rég óta szeretnék. Pár éve halt meg az előző kutyám (17 éves volt). Még kicsi voltam mikor megkaptuk így apa nevelte őt már egyedül én tartom.


2 hónapos, most lesz elkezdve az oltása chipezése. Hogy kezdjem a nevelését? Elég sokat harapdál ill. nem harapás ez hanem játék,végig csóválja a farkát közben. Erről leszoktassam vagy hagyjam egyelőre, ugye a kölykök a szájukkal ízlelnek. Ill. mennyi időre hagyhatom egyedül? Reggel 8:30tól este 7ig vagyok oda (Pesten lakom utazás meg munka...) ez nagyon sok idő szerintem. Nem akarom magára hagyni, ha behurcolom munkahelyre minden nap az jobb? ott le tudom vinni 5-10 percre 2-3 óránként vagy szoktassam fokozatosan az egyedüllétre vagy csak hagyjam magára?


Ma itthon volt egész nap 2 pisi volt csak kaki nem. Nem tudom hogy sírt e.



2015. nov. 9. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha már régóta szeretnél kutyát, ezekkel már tisztában kéne lenned.

Eszméletlen sok dolgot le kéne most ide írni neked, de inkább javaslom, hogy sűrgősen kezdj el a témában olvasgatni, láthatóan eddig nem tetted meg.

2015. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez csak egy a sok közül, ami leír pár dolgot.

nem tudom, honnan van a kicsi, de 2 hónaposan már a második oltását szokták beadni. Remélhetőleg féreghajtás nem maradt el?

2015. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj, nem szabad egy ilyen kiskutyust egyedül hagyni ennyi időre. Hatalmas trauma volt neki, hogy elszakadt a mamájától, tesóitól. Ha megteheted, akkor vidd magaddal. Nála még természetes a harapdálás, így tanult a testvéreivel szocializálódni, most rád vár a feladat. Sokat kell vele játszani, türelmesnek lenni, tanítgatni. Én az enyémnek préselt bőrből műcsontot szoktam venni, nagyon szereti és soha nem is rágott szét semmit. De ha ennyit dolgozol, nem lesz időd a kutyusra, lehet nem volt jó ötlet :( Azért sok sikert, örömöt kívánok nektek.
2015. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illett volna ezeknek utánanézni, ha annyira akartál kutyát.

Az életmódod pedig pont nem való kutyatartáshoz, hiszen a nap nagy részét egyedül tölti a kutya. Mikor viszed sétálni? Mikor tanítod? Mikor játszol vele?

Nagyon rossz ötlet volt kutyát vállalni.

2015. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen munkabeosztással igen bajos lesz kutyát tartanod. Az első időben az oltások, szobatisztaságra neveléssel lesznek gondjaid, aztán meg az idővel. Szinte sose vagy otthon, ki viszi sétálni, ki fogja nevelni? Nem tudom milyen munkahelyed van, mekkora méretű lesz a kutyus, de hosszútávon nem biztos, hogy jó neki, ha nap, mint nap hurcibálod a melóhelyre. Ott viszont te dolgozol, tehát nem tudsz minőségi (és mennyiségi, nem 5-10 perc) időt fordítani rá. Biztos jó ötlet volt?
2015. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!