Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hallgatok a kiképzőre, de...

Nem hallgatok a kiképzőre, de egyedül hogy neveljem?

Figyelt kérdés

Kutyasuliba jártunk kb. egy évig, alapdolgokat tud. De sokszor úgy ül, fekszik, stb., mint egy lassított-felvétel, szinte kiül az undor a képére. A kiképző mindig azt mondja, el van kényeztetve. Szerintem pedig nincs. Kétszer kap enni , nasi nincs . A jutifalatok nem igazán érdeklik, ezért a kiképző azt mondta, két-három napig ne kapjon kaját. Sőt, kössem ki pár napra, ne legyen ilyen jó dolga. Kinti kutya, szabadon van a kertben, de esténként bejöhet a házba.

Az tény, hogy van, amikor kétszer-háromszor kell mondani neki az utasítást, mert elsőre nem csinálja.

Igaza lenne a kiképzőnek?

Kérem, csak az válaszoljon, aki valóban segíteni szeretne.


2016. jan. 12. 12:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A klikker is jutalomfalattal "működik", de a fő haszna nem az, hogy sok mindent meg lehet vele tanítani a kutyának, hanem hogy a kutya megtanul tanulni, megtanul figyelni, te pedig megtanulod tanítani. A legtöbb kutya (nyilván vannak kivételek) mikor rájön, hogy ÉRTI a klikkerezés lényegét, belelkesedik és játéknak, szórakozásnak fogja fel és mindent elkövet, hogy a legjobbat hozza ki magából. Még az a kutyám is táncra perdül, ha meglátja nálam a klikkert, aki méla undorral a pofáján fordul el az iskolagyakorlatoktól.


A macskakergetés kellemetlen, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy az én kutyáim abszolút macskabiztosak... :(


Jól tetted, hogy ott hagytad a kiképzőt. Mifelénk is van egy ilyesmi kutyaiskola, ahol a befelé fordított szöges nyakörv kötelező még a négyhónapos labradorokra is. Hát kösz, de nem, akkor inkább nyűglődök vele egyedül.

2016. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elkényeztetés nem a normális tartás, jézusom. Lehet, hogy el van kényeztetve, ezt innen nem lehet megítélni, de arra nem a kikötés meg az éhezés a megoldás, hanem a kevesebb ok nélküli tutujgatás és a több elvárás.

Azt kéne megmutatni a kutyádnak, hogy te nem csak nagyon szeretnéd, ha leülne vagy lefeküdne, hanem elvárod. Ha nem ül le - de, leül; pórázt rántod hátrafelé-felfelé 45 fokba, fenekét lerakod. Ha csak lassú. ugyanez, gyorsuljon fel, ne gondolkodjon, hanem rögtön csinálja meg. Ha megvan, nagy dicséret - de tényleg nagy, aminek ő is örül. Az motiválja ugyanis a kutyát, egy elsuttogott "okos" nem biztos.

Milyen jutifalatot használsz?

2016. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Csirkemell,sült máj,töpörtyű ezeket lehet adni erős szaguk miatt a kutyákat jobban lehet vele motiválni. Viszont a kaja adagjából vegyél vissza ha ezeket adod,mert egy kettőre malacod lesz :D


Lehet a hozzáállásoddal is baj van.Nem pörögsz eléggé.Nem vagy érdekes a kutya számára így uncsi neki az egész.

2016. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha a kiképződ eredményes versenyző, akkor a kutyái biztos élvezik a munkát, mert a bírók nem szeretik az unott, félős, kényszerből dolgozó kutyákat...sőőőőt, keményen lepontozzák őket! Ezért nem értem, hogy lehet ennyire kemény közben, hogy ütik-rúgják, tekerik, stb...Mert mondjuk egy tökös, kemény munkakutya ezeket valszeg fel se veszi, vagy ellenkezőleg, még ad neki lendületet, hogy ja, tényleg dolgozunk, oké, mondjad gazdám, mit csináljak...de közben magas a motivációja.

De ha egy kutya alulmotivált, azt lehet ütni-verni, szarni fog rá már bocsánat.

Melyik suli melyik kiképzője volt ez? Jöhet privátban is, de baromi kíváncsi vagyok rá...

Jó lenne, ha másik oktatót találnál, mert valszeg Te se vagy elég lelkes, ezáltal a kutya sem....ujjongani, tapsolni, ugrálni kell, ha a kutya azt igényli...ne foglalkozz azokkal, akik szerint ez baromság, hadd nézzenek.

Én pl most a napokban a kerület központjában sétálok a Duna part helyett a lucskos idő miatt...meg már időszerű volt a tényleges tréning.

A helyi pláza előtti fedett részen vasárnap este csak 1-2 ember lézengett, tudtam is fesztelenül, hangosan örülni a kutyáknak, le is hozták nekem a csillagokat, ugráltak boldogságukban...tegnap ugyanakkor-ugyanott én se voltam toppon, több ember is volt, hangom-mozdulataim-kedvem lájtosabbak voltak...hát a kutyákon is meglátszott...csinálták lelkesen, de ég és föld a két napi teljesítményük közt a különbség

2016. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Leginkább virslit szoktam, néha sajtot.
2016. jan. 12. 16:44
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem Pest megyében élünk. Ez egy megyei nagyváros. De alighanem igazatok van abban, hogy nem vagyok elég pörgős(:
2016. jan. 12. 16:46
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
a kajával való jutalmazás, nem kőbe vésett szabály. az alapokat megtanulta kajára, most gyorsitani szeretnél, akkor magasabb motiváció kell.. kapd elő a labdát, és pörögj fel a kutyához!!! Jó munkát:)
2016. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom:)
2016. jan. 14. 09:20
 19/19 anonim ***** válasza:

A kutya ált. Olyan mint a gazdája . Ha unottan dolgozol ő is unja.

Kezd az alapoktól napi kb. 5 perc.

Lábmellé ülteted felnéz ( koncentrál ) 1 mp és kapja a játékot. Ezt 3-4x egy nap és elég. A kutyának nagyon sok napi 1 óra . A munkakutyások sem dolgoznak ennyit mert sok a kutyának nem lesz kedve dolgozni. Gondolj bele egy BH vizsga kb 6 perc!

2016. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!