Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti bevállalnátok így még egy...

Ti bevállalnátok így még egy kutyát?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, végzôs egyetemista. Egy kb 28 nm-es, egy szobás lakásban élek a barátommal. A lakás a nagynénémé. Van egy 1,5 éves, kb 2 éves kiskutyám. Havonta 1-2 alkalommal utazok el vele anyukámhoz vonattal.

Nem is akartam egyelôre másik kutyát, nem is értem, hogy alakult ki ez bennem, de beleszerelmesedtem egy kb. 20 kilós menhelyi kutyusba. A menhellyel beszéltem, szívesen kiadják nekem, azt mondják, hogy nálam szuperebb gazdit nem is találhatnának.

Ma beszéltem édesanyámmal, hogy errôl a kutyáról nem akarok lemondani, mert úgy érzem rám várt és mi egymásnak vagyunk teremtve. Persze ô nincs elragadtatva a gondolattól, tekintve, hogy idén diplomázok, még nem tudom, hogy hol kapok munkát és szeptemberben el akarom kezdeni a mesterképzést. Arra kért, hogy várjak egy évet az új kutya elôtt, hogy stabilizálódhasson az életem.

Ilyen összetartozás érzés viszont ritkán van az életemben nem akarom elszalasztani azért, mert rettegek a jövôtôl. Én úgy látom, hogy ez olyasmi mint a gyerekvállalás, mindig lehet okot találni, hogy épp most miért csúsztassuk. Szerencsére nem büfé szakra járok és már ajánlottak nekem egy állást is, igazából csak arra várnak, hogy bemutassam a diplomám, nem is akarnak mást felvenni helyettem.

Ha véletlen nem oda, akkor felvesznek máshova, 3-4 havi tartalékot képeztem már, hogy ne legyen baj, ha nem kapnék azonnal állást.


A kérdés adott, ti mit tennétek a helyemben, befogadnátok most ezt az árvát, vagy várnátok 1-2 évet?


Az esetleges félreütésekért elnézést kérek. :)


2016. jan. 13. 21:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Én biztos vagyok benne, hogy jól cselekszel, ha örökbe fogadod azt a kutyust! Szerintem ha valami nem úgy alakulna az életedben, mint ahogyan eltervezted, a leírásod alapján abban is biztos vagyok, hogy azt a helyzetet is tudnád kezelni! Sok 23 évessel ellentétben igen előregondolkodó vagy, így nem hiszem, hogy lenne valami probléma! :) Sok boldogságot a kutyusokkal! :) (24/L)
2016. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves soraid, nagyon meghatódtam. :) Jó érzés, hogy így látnak kívülrôl.
2016. jan. 13. 21:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Elírtam: 1,5 éves, 2-3 kilós.
2016. jan. 13. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon ügyes vagy, de én azért a helyedben, amikor elmész a menhelyi kutyushoz vidd el a kiskutyádat és mutasd be neki. Gondolom ott valahol meglehet ezt oldani a menhelyen a többi kutyus zavarása nélkül egy félre eső zugban. Kérd a menhelyi vezető segítségét is ebben ( legalább is eddig olyan menhelyeken voltam, ahol voltak külön terek ahová, azokat a kutyusokat vitték ki, akiket külön meg tudtak mutatni) Szóval mindenképpen mutasd be az új kutyusnak, nehogy akkor derüljön ki, hogy nem jönnek ki egymással, amikor már haza vitted.
2016. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod. :)
2016. jan. 13. 22:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is nagyjából így találtam rá a második kutyámra, azt keresztül kellett verni a családon, anyósomat (akkor még náluk laktunk) azóta se értem, hogy sikerült beleegyeznie egy pitbullba, amikor ő kifejezetten előítéletes az ilyen kutyákkal :D De életem legjobb döntése volt. Nézegettem a gazdakereső piteket egy ideje, inkább vágyakozva, mint befogadási szándékkal, de nála éreztem, hogy na ez kell nekem.

Viszont azt azért hozzáteszem, hogy volt hasonló érzésem más kutyákkal kapcsolatban is. Az egyetlen különbség az volt, hogy a többinél még hatott a józan ész, hogy igazából nem kell nekem még egy kutya, vagy nem ilyen, vagy nem most, vagy mittudomén. De a pitnél nem, azt nem bírtam megállni. Gondolom, azért is ment bele végül mindenki, mert sütött rólam az elszántság.

Mondjuk ha te utánajártál a dolognak a menhelynél, és el van rendezve az életed a közeljövőben és később is, akkor szerintem nincs is kérdés igazából :D A váratlan fordulatokra úgyse lehet felkészülni, se most, se két év múlva.

2016. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!