Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fegyelmezzem a kutyám,...

Hogy fegyelmezzem a kutyám, ha kimegy a kapun?

Figyelt kérdés
Szóval előfordul néha, hogy ha nyitva marad a kapu akkor kifut és elszalad, persze utána visszajön, vagyis nem világgá megy. Hogy tudnám leszoktatni róla? Hogy büntessem ilyenkor?
2016. jan. 15. 21:38
 1/10 gyevickie ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen volt. Én a következőt csináltam. A kapu mellé a kerítésre rögzítettem egy régi pórázt, ami olyan hosszú volt, hogy a kapuig elért, de azon túlra már nem. Kapunyitáskor megkötöttem vele a kutyát. Nyílt a kapu, kutya rástartolt, na ekkor szigorúan ráförmedtem, hogy "nem". Persze ehhez értenie kell, hogy mi az a "nem". Rászólásra megállt, később le is ült. Ekkor határozottan megdicsértem, "jó kutya", simogatás. Nagyon hamar megtanulta, hogy ha nyílik a kapu akkor neki meg kell állnia és nem mehet ki.
2016. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Minden nap séta előtt gyakorolj vele, hogy a kapun csak akkor mehet ki, ha nyugton vár, és te hívod, akkor is, ha tárva-nyitva van. Egyszerűen nem engeded ki, visszacsukod rá a kaput, vagy pórázzal belerántasz, vagy határozottan eléállsz és visszarakod. És ezt addig, amíg meg nem tudod tenni azt, hogy ki-be sétálgatsz a kapun, ő meg nem megy ki, sőt, nem is bámul kifelé a startjelre várva, hanem rád vagy bárhova máshova figyel, hogy ne a kimenni akarásra kapja a megerősítést. Akkor lehet hívásra elindulni a sétára.
2016. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ez akkor is működni fog, ha nem sétára menés van, mert megtanulja, hogy a kapu vonalát csak hívásra szabad átlépni, ezért nem fog átmenni rajta, értelemszerűen :)
2016. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom:) Ha előfordul, hogy újra kimegy, akkor valahogy dorgáljam meg, vagy nincs értelme? Nekem úgy őszintén nemis lenne vele bajom hogy elfut kicsit, de az emberek megijednek tőle + autó elütheti.
2016. jan. 15. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ahogy szükséges. Sajnos mi nem ismerjük a kutyádat, úgyhogy nem tudjuk, hogy neki az ejnyebejnye és a visszazavarás a megfelelő büntetés erre, vagy az, ha elkapod a nyakánál fogva és úgy penderíted vissza a kapu mögé, esetleg egyik se, mert elszalad, ha látja, hogy büntetni akarod.

De megmondom őszintén én lehet, hogy inkább sehogy nem büntetném, mert ha nincs napi séta és gyakorlás a kapunál és úgy általában nem neveled (ami valószínű, ha nem tudod, hogyan büntesd), akkor előfordulhat, hogy majd inkább nem hagyja magát elkapni, akkor is, ha eddig hagyta. Szóval inkább fürmedj rá és hívd vissza, abból nem lehet baj.

2016. jan. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hibáztasd be. Elbújsz, akár hosszú pórázra veszed, és ahogy átlépi a kaput engedély nélkül, azonnal menjen a büntetés. Nem dorgálás, hanem kő kemény büntetés, ami után nem lesz többször kedve kiszökni! Mikor a kutyám megkísérelt kilógni kamasz korában a kapun kapott pár olyan pofont, hogy utána nem is volt kedve többször ezzel kísérletezni.


Abba gondolj bele, hogy az emberek jogosan félnek egy idegen, kóbor kutyától! És ha valaki bántja? Az a te hibád lesz! És ha ő bánt valakit? Az is a te hibád lesz! Ha elüti az autó? Szintén a te hibád! A kutyád életével és mások biztonságával játszol! És ez nem érdekel téged?

Csak mellékesen jegyzem meg, falun lakok, már nem egyszer volt, hogy az ilyen kutyák neki mentek sétáltatás közben az enyéimnek, vagy nekem. Volt már, hogy bottal véresre vertem egy kutyát aki neki akart menni az enyéimnek, mire végre hajlandó volt odébb állni. És nem egyszer vesztem már össze ilyen hanyag, felelőtlen, ostoba gazdákkal, akiknek "nem is volt vele baja hogy elfut kicsit". Én speciel ha a kutyáimat védem, nem nagyon vagyok tekintettel a másik kutya testi épségére. Vagy a gazdika önérzetére.

2016. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Behibáztatni csak azt a kutyát lehet, amelyik ismeri a szabályt. Úgy nem tud hibázni, ha azt sem tudja, hogy az hiba.

Rögtön büntetni, úgy, hogy sose volt neki világosan elmagyarázva, hogy nem megyünk ki a kapun, a nevelésnek egy feleslegesen durva formája. Normálisabb kutyának bőven elég megtanítani, hogy nem megyünk ki a kapun, nem kell mindjárt szarrá verni érte.

2016. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akumi, igazad van, erre nem tértem ki külön. Ez nekem természetes, hogy az első napoktól megértetem a kutyával, a nyíló kapu nem jelenti azt, hogy ő rohanhat ki. Az első pillanattól fogva szabály volt minden kutyámnak, hogy nem mehet ki csak úgy a kapun, és mikor bepróbálkoznak, mert majdnem minden kutyám legalább egyszer bepróbálkozik, akkor itt azért nem kicsi büntetést használok. Sok szituáció nincs, ahol kő kemény szabályokat használok, de például a behívás, a fektetés és a kapuszabály/szökés ilyen.
2016. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kutya elenged, kapu kinyit. Te beállsz középre, és ahogy közeledik a kutya, már rá is szólsz, hogy Nem! Ha nem érti, és még közelebb settenkedik, esetleg ki is akar menni melletted, akkor a nálad lévő pálcával/mogyoróvesszővel felé suhintasz. Nem baj, ha a fenekét is eltalálja.

Ezt gyakorolni kell,pár napig, de egyszerre csak rövid ideig.

Én így csináltam, a kutyám már 6 éves, és nem megy ki!

Sőt, egyszer télen éjjel kinyílt a kapu magától, mert a jég kifeszítette. A kutya ott volt reggel az ajtóban! Eszébe sem jutott kimenni. szóval megértette a lényeget :)

2016. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igyekezni fogok. 6-os! Ostoba az te vagy ha képes vagy véresre verni egy állatot.
2016. jan. 17. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!