Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen elektromos nyakörvet...

Ki milyen elektromos nyakörvet használ a kutyájánál?

Figyelt kérdés
Tanítási céllal vennék elektromos nyakörvet de a 15000Ft-tól a végtelenig látok árakat és különböző márkákat. Kinek melyik vált be? Köszi szépen a válaszokat!

2016. jan. 17. 12:28
1 2 3
 21/30 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mennyi idős a kutya és milyen fajta?

Mióta áll fent ez az ugatós probléma? ha nem régóta, akkor történt valami változás a kutya életében, esetleg a Tietekben, ami után kezdett ugatni?

Hogyan és mennyit foglalkoztok vele?

Sétálni milyen sűrűn jártok?

Lehet, hogy csak unatkozik

2016. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
2 éves német juhász szuka. Fél éves korától fennáll nála. Sétálás az 2-3 naponta van 1 órás. Van mellette egy idősebb német juhász is akivel szoktak játszani, így én az unatkozást sajnos kizárnám a okok közül.
2016. jan. 21. 06:04
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Kizártnak tartod. Egy munkakutyánál, amit arra tenyésztettek, hogy minden nap órákat dolgozzanak vele, komoly fizikai és szellemi megterhelés alatt legyen, és te komolyan azt gondolod, hogy ezt 2-3 naponta egy óra séta meg egy kis lazítós hancúzorás ki tudja váltani? Mert akkor óriásit tévedsz. Asszem kijelenthetjük, hogy a kutya unatkozik.
2016. jan. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ha unatkozik, ha nem, délelőtt akkor sem tud foglalkozni vele, mert dolgozik. Akkor is meg kell tanulnia, hogy az unatkozást nem ész nélküli ugatással kell levezetni. És hidd el nekem, jobb egy elektromos nyakörv, mint egy mérgezett virsli a szomszédtól.
2016. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok az elektromos ellen, csak önmagában nem megoldás. Sokszor a kutya is képes kicselezni az ugatásgátlót, ismerős kutyája pl. tíz másodpercenként kettőt ugatott, mert arra még nem jelzett be a cucc.

A reggeli séta meg amúgy millió kutyatartó életének része, nem kell úgy tenni, mintha kivitelezhetetlen lenne. De ha amúgy minden nap le van fárasztva a kutya, és nem gyűlik benne isten tudja hány évnyi feszkó, akkor úgy se fog ugatni, ha csak délutánonként van lefárasztva. Csak el kell kezdeni, és minden nap csinálni.

2016. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nem tudod hogy mekkora udvarunk van és hogy mekkorákat játszanak ketten! Munkám miatt sajnos nem tudom elvinni gyakrabban másokat meg elránt. A sétát kérdezted hogy mikor van udvaron való játék gyakrabban van és hidd el nem 1-2 perces játékról van szó. Én is egyet értek azzal h jobb a nyakörv mint egy mérgezett virsli!
2016. jan. 21. 15:40
 27/30 anonim ***** válasza:
Te meg azt nem érted, hogy mit jelent a kutyának az, hogy munka meg fárasztás. A nagy játék egy aktív kutyának egyszerűen nem elég. Én arról a szintű fáradtságról beszélek, amikor a kutyának lóg a nyelve, megiszik egy fél liter vizet, és elborul, de úgy, hogy fél napig ki se tudod robbantani a helyéről, talán csak a vacsorával. És nem, amikor nincs jobb dolga játék után és azért fekszik, az nem ez a szint.
2016. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Te meg azt nem érted, hogy nem ez volt a kérdés. Egyelőre az ő kutyája, azért nem kéne Ennyire beleszólni abba, hogy hogyan tartsa/nevelje. Bármilyen furcsa, a legtöbb embernek nincs ideje napi több órát sétáltatni a kutyáját, ugyanis van aki dolgozik, háztartást vezet, gyereket nevel. Gondolom most jön az, hogy "de akkor minek van kutyája" stb. Ez sem a te dolgod.

Én is azt mondom, hogy a legjobb az, ha minden nap le van mozgatva a kutya, de tényleg nincs erre minden nap lehetőség. A 20 perces reggeli sétától meg azt ne mond, hogy halálosan ki fog fáradni... nem. Egy városban pedig kevés az olyan lehetőség, hogy levehetem a pórázt a kutyáról és hagyom, hadd rohangálja ki magát.

Fegyelmezni pedig akár hogyan is nézzük, de kell... Persze vannak nyugodt természetű jószágok is, akiket lehet pusztán dícsérettel nevelni, de ez a ritkább eset.

Azt pedig hagyni kéne, hogy mindenki a saját belátása szerint tartson állatot. Nyilván ésszerű keretek között, de amég van mozgástere, tisztességes mennyiségű étele és itala, és még szeretetet is kap a gazditól, addig nincs jogunk beleszólni a dologba.

2016. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi!


Nem bántani akarlak meg valamilyen szinten tudom hogy igazad van a kutya lefárasztását illetően, de mint utánad is írták nem minden megoldható. Úgy gondolom hogy egy 12 órás műszak után hazaesel és nem mindig van erőd elvinni őket. Mivel szeretem a kutyámat akár hiszed akár nem, nem szeretném hogy baja legyen valamelyik olyan szomszéd miatt aki megunja ezt. És ezért látom ezt a dolgot a legjobb lehetőségnek. Ami még pluszba rájön így lehet hogy a családból más is eltudja majd vinni sétálni akinek több ideje van mert jobban tudja őket fegyelmezni. Mint tudjuk akivel egyenrangúnak tekinti magát azzal szemben nem mindig fogad olyan könnyen szót. Nekem engedelmeskedik a kutya, meg kapun belül nekik is, de külterületen legfőbb póráz nélkül erdőbe nem biztos. Amúgy köszönöm a segítséget és a tanácsot mindenkinek!

2016. jan. 22. 06:43
 30/30 anonim ***** válasza:
68%
Én ezt értem, csak a kutyának nem tudod megmagyarázni, hogy kiskutyám, azért szar neked, mert felelőtlenül vállaltalak be, amikor rohadtul nem volt elég időm egy kutyára se, nemhogy kettőre. Ettől ő nem fogja azt mondani, hogy ja jó, akkor majd nem stresszelek. Merthogy az ugatás nem maga a probléma, az csak egy tünete a stressznek, amiben a kutya jelen pillanatban él, és amit az elektromos nyakörv nem old meg. Ha majd nem tud ugatni, akkor elkezd ásni, vagy lerágja a saját farkát (német juhászoknál sajnos gyakori, hogy saját magukat rombolják, ha nem tudják másban levezetni a feszkót). Ezért mondom, hogy próbáljunk már meg a valódi megoldásra koncentrálni, ha lehet, ne csesszünk ki a kutyával.
2016. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!