Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász gazdik tudnátok...

Németjuhász gazdik tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Párommal 3. Éve tervezzük hogy németjuhászt fogunk venni lakásba. Mindig torlódott, De most nagyon szeretnénk . A kérdés az lenne hogy tapasztalatokat, jó tanácsokat , viselkedési probléma megoldásokat, stb stb ket kérlek írjatok . Első kutyusunk lenne párom éjjel dolgozik én nappal. Tehát nem sokat lenne egyedül egy nap a kutyus.

2016. jan. 17. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Németjuhász kutya a legjobban alkalmazkodó, hűséges, nyugodt, imádni való kutya. Persze ha jól van nevelve. Igényli a foglalkozást, és jó házőrző. Gyerekek mellé is ideális. Amikor a fiam megszületett onnantól kezdve a németjuhász kutyánk önmagától úgy döntött, hogy ezentúl ő vigyázz a legkisebb gazdira. Az ágya mellett aludt mindig. Volt olyan, hogy jelzett nekünk, hogy menjünk be, mert a takaró kiesett..:) amikor járni tanult, ott volt mellette, figyelte minden lépését.

Okos kutya, könnyen tanítható. Első kutyának is tökéletes. Egy biztos: Ha jól bántok vele, akkor családtag lesz, és nem "csak egy kutya"

2016. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jaj istenem ne haragudj véletlen a lefelé mutató ujjat nyomtam mert telefonról vagyok, pedig nagyon tetszett a hozzászólásod . Nem lehet valahogy vissza ? :s A tiétek nem volt nagyon ugatós? Illetve a dominanciával nem volt probléma ?
2016. jan. 17. 17:53
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
De ugye kertes házba lesz? Mert lakásban egy német juhász szenvedni fog, ők igénylik a kinti foglalkozást, a házőrzést, a sok mozgást. Imádott német juhászom maga döntötte el mindig, hogy kint vagy benn szeretne lenni, okosan ki tudott kéredzkedni, meg be is. Sajnos ő a túltenyésztés áldozata lett, korán meghalt.De nagyon lehet őket szeretni, igazi családtagokká válnak.
2016. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Sok szőr a lakásban.

Naponta többször nem 20 perces séta, rohangálás, különböző feladatok megtanulása, majd végrehajtása.

Lehetőleg nyugodt kölyköt vegyetek.

2016. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Aránylag jól kitudja az ember választani az álomból a nyugodt kölyköt?
2016. jan. 17. 18:00
 6/17 anonim ***** válasza:

első vagyok. hát köszi, hogy lepontoztál, amit ugye nem lehet visszacsinálni.. Egyébként az, hogy lakásban nem érzi jól magát, hülyeség. Mi a 10-dik emeleten laktunk, és ott élt velünk a kutya.A kutyák bárhol elvannak, ha rendesen foglalkozva van velük. Mi sokszor vittük le sétálni, hétvégente jártunk iskolába vele, túrázni, szóval állandóan foglalkozva volt vele. A férjem minden este vele járt futni is.

A szőre sem hullott annyira, hogy zavaró lett volna. Persze porszívózni kell de azt akkor is kell ha nincs állat.

2016. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Alomból *

Nem lepontoztalak hanem félig hasznosra... Ne haragudj :D :/

Kan vagy szuka kutyátok volt ? Ha van időd és energiád ránk, akkor nagyon megköszönnénk ha egy két jó tippet írnál a lakásban tartásról még !

2016. jan. 17. 18:09
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztőtől veszel kutyát, aki tényleg ért a fajtához, tudni fogja, hogy ilyen körülmények közé melyik kölyök a legideálisabb az alomból. Lakásban is lehet őket tartani, persze jóval több foglalkozással. Munkakutyák, így valamilyen munkára életük végéig szükségük van.


Én nagyon ellenzem a küllem német juhász tenyésztést és vásárlást, ebben a vonalban szerintem kizárólag csak szaporítók vannak, akik tönkre teszik a fajtát. Viszont hacsak nem sportra, munkára kell a kutya, és mindenképp ez a fajta kell, akkor jobb híján marad a küllem vonal nektek. De ott mindenképp olyan almot válasszatok, ahol a szülőket dp-re, gerincre szűrték!

2016. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos dolgot ! És várom a többit is . Még annyi , amit nekem eddig nem tudtak megmondani hogy a kis kölykök közül honnan tudod hogy kb milyen lesz a rajzolata? Tudom nem a külső a legfontosabb de szerintem az is számít . Pl honnan tudom en hogy az a kis édes fekete szőrgombóc ilyen lesz . Ez a kutya nagyon tetszik.


[link]

2016. jan. 17. 18:30
 10/17 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Kan kutyánk volt (Néro volt a neve). Bevallom mi nem vettük, hanem a szomszédban volt egy nőstény törzskönyvezett németjuhász kutya, a gazija egy nap nem figyelt, és szintén a lakótelepen valakinek volt németjuhász kutyája (ami nem volt törzskönyvezett) felcsinálta. Így a kölyköket már nem lehetett törzskönyvezettként eladni, akkor a gazdi mondta, hogy elajándékozza őket, vagy ha nem kell senkinek akkor gondoskodik arról, hogy ne éljenek. Mi nem akartunk kutyát, de amikor megláttam a kölyköket a szívem szakadt volna meg ha mindet kinyírja a saját felelőtlensége miatt. 6 kölyöknek hál istennek mind lett jó gazdája. Mi egy fiút választottunk, mert nem akartunk abba a hiába esni, mint a nőstény kutya gazdája.

Lakásban tartásával nem volt gond. Kölyökként úgy viselkedett mint egy gyerek.. Voltak apró "már megint rossz voltál" esetek, pl: amikor fogváltás volt mindent meg akart rágni, így 1-2 cipőtől búcsút vettünk. Vagy amikor nagy játék közepette leverte a cserepes virágot.. De bámulatosan tudta a bűnbánó képet előadni, végül mégsem haragudtál rá. Amikor nagyobb lett akkor kinézte a fotelt, hogy ő ott alszik, végül az lett az alvóhelye. Persze bútorrendezés a fotel a sarokban, hogy más ne üljön bele.. Volt rá példa, hogy az apám véletlenül abba ült bele (idős emberként elfelejtette, hogy mondtuk az a kutya helye) így nem értette, hogy Néro miért ül vele szemben, és miért bökdösi a fejével a lábát..(így jelezve, hogy álljon fel)

Orvoshoz elvinni na az volt egy kihívás. Valamiért félt az orvostól, és addig lelkesen jött le sétálni amíg be nem fordultunk abba az utcába ahol a rendelő volt. Onnantól kezdve volt, hogy kettőnknek kellett felemelni, mert szinte odatapasztotta a fenekét a betonra, hogy ő márpedig sehová nem megy. Kiderült, hogy szinte minden kutya így reagál ha dokihoz megy..:)

Otthon a lakásban nagy zűrt nem igazán csinált. Ha sokat volt lent, főleg futás után annyira el tudott fáradni, hogy befeküdt a fotelba és aludt. Később a fiammal aludt.. Nem volt tenyésztett fajta, nem volt törzskönyve, de csodálatos 17 évet éltünk együtt. Szépen megöregedett, végül csendben örökre elaludt. Ma is hiányzik, még ma is gyászolom.. (pedig ennek már lassan 9 éve)

2016. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!