Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász gazdik tudnátok...

Németjuhász gazdik tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Párommal 3. Éve tervezzük hogy németjuhászt fogunk venni lakásba. Mindig torlódott, De most nagyon szeretnénk . A kérdés az lenne hogy tapasztalatokat, jó tanácsokat , viselkedési probléma megoldásokat, stb stb ket kérlek írjatok . Első kutyusunk lenne párom éjjel dolgozik én nappal. Tehát nem sokat lenne egyedül egy nap a kutyus.

2016. jan. 17. 17:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kölyök kutyánál már látni, hogy melyik lesz szép felnőttként, mert a mintázata felnőttként nem sokat fog változni.
2016. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Biztos egy igazi család tag volt a kutyus, isten nyugosztalja . Nagyon szépen köszönöm amiket leírtál !
2016. jan. 17. 18:40
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mint már írták, mindenképpen jó tenyésztőtől vegyetek kölyköt, akinek fontosabb a kutyái egészsége, mint a külleme! Dp. szűrés alapvető a szülőknél!

A nevelése viszonylag könnyű, mert nagyon intelligens kutyák. Ami persze azért nem jelenti, hogy nem nevelni. :) Fő a következetesség (ami nem szabad, azt soha nem szabad, amit megkövetelünk tőle, az mindig megköveteljük stb.)

Kölyökkorban fontos a korai szocializáció, amint oltásai engedik, vigyétek őt sok helyre magatokkal, emberek közé, kutyák közé, közlekedés, autó, városi zajok stb. stb.

Javasolt a kutyaovi, de a kutyasuli mindenképpen! Munkakutya, nem csak a napi rendszeres mozgásra, hanem tanulásra, feladatokra, "munkára" is szüksége van!

Ha kicsi kortól jól neveled, és a fentieket betartod, nagy baj nem lehet vele, nagyon értelmes fajta.

Kicsi korban érdemes kb. 2 óránként kivinni pisilni-kakilni, fokozatosan nyújtani az időt, ahogy idősebb lesz. Felnőttként is minimum a napi 3 séta, ebből kettő lehet rövidebb (20 perc-fél óra), de kell egy hosszabb, amin nem csak sétáltok, hanem alaposan kimozoghatja és kidolgozhatja magát.

2016. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A linkelt fotón az átlagos rajzos nj látható. Küllemtenyésztők ilyen színben tenyésztik a kutyákat. A fekete nyereg nagysága, a vörös szín kissé világosabb lehet, a maszk is változó, hogy milyen mértékben fedi a pofát. De ezek nüansznyi eltérések.
2016. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekünk a tenyésztő a szülők fotóját mutatta, mert a kölyök a nemében azonos szülőre hasonlít. Fiú az apára, lány az anyára. Nálunk így is lett, szinte megkülönbözhetetlen a két kutyi egymástól.
2016. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítetek !
2016. jan. 18. 09:14
 17/17 anonim válasza:
Szia! Az fontos,hogy jó alombol vegyél kolykot mint már előttem is mondták.Minnél drágább a kiskutya annál jobb(érted hogy értem).Mivel a kutya nagyon szereti gazdáját,ha nem vagytok sokat vele,egy ídő után depis lessz,és állandóan sírni fog.Etetéssel kapcsolatban annyit, hogy ha változatosabb akkor jobb.Nem azt mondom hogy adj neki moslékot, de ne egy fajta tápot adj neki,szánd rá az időt és próbálj ki újakat is.Én szoktam nekik nidséha tésztát isadni a konzerv mellé,mert így jobban megeszik,mint magában.Arra is készülj fel,hogy nagy valószinűséggel kutyaiskolába kell járatnod, mert máskülönben nem nagyon fog szótfogadni. De akár te is taníthatod,de akkor jutalomfalattal.A szőrét nem nagyon kell ápolni,én 2 hónaponta megfürdetem,akkor kicsit szoktam vágatni a szőréből,és jó alaposan átfésülöm.Póráz ügyben pedig annyit, hogy a hám azért jobb,mert ha nagyon húz,és meg nem engeded nem fogja szorítani a nyakát,és nem fog levegoert kapkodni.A láncos póráz meg azért nem jó,mert nem tudod vele rendesen megfogni a kutyát,ugyanis kicsúszik a kezedből.
2016. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!