Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya törzskönyvét ki...

Kiskutya törzskönyvét ki lehet kérni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 13 hetes kutyusom, a szülei törzskönyvét láttam, neki nincs, nem tenyésztőtől származik. Ki lehet kérni a törzskönyvét valahogy? Mocskos szaporítósok kíméljetek! Jó helyről van, véletlen kutyus, nem, nem mászott be a szomszéd kutya.

2016. jan. 19. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Törzskönyvet csak a tenyésztő, az alom bejelentésével vált ki. Ha a tulaj nem váltott ki törzskönyvet, te már nem fogsz neki szerezni.
2016. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

" a szülei törzskönyvét láttam, neki nincs, nem tenyésztőtől származik"

Te magad írod, hogy nincs a kutyádnak törzskönyve, akkor mi is a kérdés?

2016. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet utólag kiváltani.

A törzskönyv feltételei, a hivatalos kennel név, fedeztetési jegy és alombejelentő. Ha ezeket a szülők tulajdonosa nem tette meg vagy nem rendelkezik vele, akkor így jártál.

Ha utólag bárki kiválthatna törzskönyvet, akkor az egész procedúra elvesztené a lényegét, azaz, hogy csak a jó minőségű, megfelelő vérvonallal és genetikai háttérrel rendelkező kutyákat ellenőrzött körülmények között tenyésszék tovább.


Ha legközelebb törzskönyves kutyát szeretnél, akkor keress meg hivatalos tenyésztőt és ne szaporítót, mert a kérdésedből ítélve tisztában vagy a különbséggel.

2016. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a doki javasolta, hogy miért nem járok utána, hogy hogy lehet kikérni, de akkor sehogy. Nekem nem számít a törzskönyv, nem disznóólas kutyus volt, családban nőtt 10 hetes koráig, többször meglátogattuk mielőtt elhoztuk, kaptunk tápot, mutatta a tulaj a vitamint, amit kapott (gelenkraft), szóval ezért hoztuk el. Van tenyésztő ismerősöm és ott nincs ilyen jó sorsa a kutyusoknak. Ja és megkaptam a szülők tenyésztőinek az elérhetőségeit is, anyukáéval beszéltem is, ő is csak jót tudott mondani.
2016. jan. 19. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyve, akkor nincs mit kikérni.
2016. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Ha a szülei tk rendelkeznek és a megfelelő minősítéssel illetve van kennel nevük akkor még ki lehet kérni a kiskutyára a tk-et.

Ha a papirok megvannak de nincs kennel név akkor lehet olyat csinálni, hogy az anya kutyát egy alom erejéig átadni egy olyan embernek akinek van kennel neve , úgy is működik a dolog;)

2016. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ennyire nem remegek a törzskönyvért, eszembe sem jutott volna ha a doki nem mondja. Ő valami B törzskönyvről beszélt, ami simán kikérhető. De úgyis töketlenítve lesz, szóval mindegy.
2016. jan. 20. 08:06
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
6 hónapos korig lehet kikérni ha a szülőknek van legalább tenyész szemléje és eü szűrése. Erről a tenyésztő tud információt adni, az összes kérdésben pedig érdeklődhetsz a MEOESZ irodában, ők megmondják milyen lehetőségek vannak.
2016. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A dokid el van maradva a törzskönyvezés folyamatában jócskán. De egy állatorvosnak ezt nem is szükséges ismernie.

Sok éve már nincs B törzskönyv.

2016. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!