Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya menhelyen milyen az...

Egy kutya menhelyen milyen az állatgondozói munka?

Figyelt kérdés

Mit kell csinálni?

Van egy gondolatom,de még Sosem csináltam ilyet!😊

Úgy Hallottam nagyon nehéz, fizikai munka.


2016. jan. 19. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire takarítani és sétáltatni kell.
2016. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az nehéz lehet? Nyilván nem a sétáltatásra gondoltam. Itt etetni meg ganézni kell?
2016. jan. 19. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen sok fizikai munka is van benne: ketrectisztítás, etetés, sétáltatás stb. Heti 7 nap. A legtöbb kutya nem jól nevelt, sok fél az embertől, van köztük "veszélyes". DE hálásak a kedvességért, simogatásért, általában ok nélkül nem támadnak, sok örömöt tudnak okozni, ha szereted az állatokat. Ha nem segítő hanem fizetett alkalmazott akarsz lenni, nagy fizetésre ne számíts.
2016. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs munkám! Úgy hogy bármi jól jön. Szeretném legalább magamat ellátni. De munka nélkül az nehéz...

Hallottam már hogy heti 7 nap , de nem tudom van-e hétvégi pótlék... Sosem dolgoztam még ilyen helyen. Nem félek a kutyáktól, egytől sem. Én kutya fanatikus vagyok!

Szívesen foglalkozol velük,pláne ha még éhbérrel is jutalmaznak. 😊

2016. jan. 19. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Menhelyen nem fogsz sokat kapni,asszem mikor hirdettek vmikor ilyen állást havonta 50 ezer ft-ért.


Ha megélhetéshez kell akkor ne menhelyben gondolkodj hanem vagy tanulj szakmát vagy menj máshova.


Inkább kiegészítésnek jó.Ha az anyagiakat nézzük.

2016. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én dolgoztam már ilyen helyen, tehát tapasztalatból írok:

Nálunk 3an voltunk, váltottuk egymást tehát nem heti 7 napot mentünk. Nem volt hétvégi pótlék.

Első napomon a kutyák össze vissza karmolásztak (40 fok volt kb július közepén, és voltam olyan buta h rövidnadrágba mentem el, aki kutyák megugrálnak) kb 3 hétig csupa kék zöld folt meg véraláfutás volt mind2 karom meg a lábaim. Később persze javult a helyzet, de apróbb sérülések mindig vannak. A munka abból állt hogy ha zárt helyen vannak a kutyusuk reggel felszedni a kait felmosni a pisit, aztán kivinni sétálni, majd jönnek a kenelek, összeszedni a kakit, vizet cserélni, kislagolni az egész kenelt. Aztán megint séta, majd Sorba etetni, mire azt befejeztük megint lehetett sétáltatni az elsőnek megetetetteket.

Előfordult néha egy szétkellet szedni a kutyákat, ha azok a kenelbe összementek, mivel a szomoru igazság az, itt egy kenelre nemhogy 2, de van hogy hrom kutya jut. A legtöbb kutya nem jólnevelt, tehát mig te lehajolsz a tálkájukhoz, ők már a csukádva fogva húznak előre, mig a másik már a hátadon áll. Tehát kell hozzá türelem. A szükési kísérletekről meg nem is beszélve, nem tudom próbáltál e már kijönni egy olyan kenelből kezedben egy lapáttal és egy vödör kutyaszarral ugy h közben három kutya csak arra vár hogy kiszökhessen a lábaid között..nem egyszer. Első napon sajnos kétszer is sikerült nekik...aztán meg kergethettem őket végig hosszig az udvaron.

Összefoglalva: rettentő fárasztó, megterhelő, keveset is fizet, viszont ha ezt szeretnéd csinálni, akkor én nem beszélnélek le róla.=)

2016. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást. Én a nehezen kezelhetőekkel is jól kijövök. Nyilván rengeteg munka kell hozzájuk. Mennyit fizetnek? Hány napot dolgoztál? Ezt ajánlották. Vagy kell vagy nem. Igazából rákényszerülök. De én szívesen foglalkozom Velük.
2016. jan. 19. 20:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Van szakmám, érettségim A2németet tudok. De Sehol sincs munka. Mindenhol csak azt mondják h majd hívunk. És hónapokkal később sem történik semmi! Nincs pénzem ruházkodni... 😐 Maszekolni nem tudok. Nagyon szorul a hurok!
2016. jan. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!