Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kutyusom (német juhász-rotweiler keverék) 2 hónapja halt meg. Imádtam őt, ő volt a legjobb kutya a világon! Házörző volt, de mindenki aki találkozott vele beleszeretett. Tündéri teremtés, tökéletesen szófogadó és okos volt.

Miután eltávozott rettenetes bűntudatom lett, úgy éreztem én vagyok a hibás amiért el kellett altatni. Mindenkivel összeveszek és nem találom a helyem. A jegyeim leromlottak, viszont szerencsére napról napra egyre jobban vagyok.

Ezért is szeretnék továbblépni és felnevelni egy kiskutyát. Úgy érzem hogy sokat javítana a közérzetemen is egy kiskutya, mivel a nap nagy részében teljesen be vagyok fordulva.

Két akadálya van annak hogy kiskutyát tartsak:

1. A régi kutyimmal úgy érzem nem foglalkoztam eleget. Ne aggódjatok nem éhezett, mivel az egész család gondozta a kis ducikámat. :3 Viszont játszhattam volna vele sokkal többet, meg ilyesmi. Most persze nagyon bánom hogy néha lusta voltam egy kis szaladgáláshoz. :'(

Tehát félek hogy nem fogom eléggé komolyan venni a kutyigondozást, annak ellenére hogy nagyon szeretnék egy új töpörtyűt. Szeretnék felelősségteljesebb lenni.

2. A második ok az hogy a szüleim hallani se akarnak egy új kutyáról. Őket nem érdekli hogy lelkileg egy roncs lettem. Valamennyire megértem őket. Igazából nem akarják vállalni azt a sok felelősséget ami egy kutyával, miután megtapasztalták hogy milyen is ez.

Szóval a kérdéseim:

Hogyan legyek felelősségteljesebb? Esetleg ezt hogyan tudnám gyakorolni?

Ezek után hogyan győzzem meg a szüleimet hogy bevállaljanak egy kutyust? (Igazából csak apu ellenzi nagyon) Vagy talán ezek után le kellene mondanom arról hogy legyen egy új kutyám?

Minden választ köszönök. :)



2016. jan. 20. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Irány a legközelebbi menhely, járj ki sétáltatni, amilyen gyakran csak tudsz. Utána a saját kutya napi sétáltatása pihenés lesz, nem munka :D
2016. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) igen már gondolkodtam rajta hogy kimegyek oda
2016. jan. 20. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is menyj ki a közeledben lévő menhelyre és ott sétáltass etess gondozz kutyálat. Ha ezek után is úgy gondolod hogy kell egy kutya akkor mindenképpen onnan válassz egyet!! Ott is vannak biztos kölykök (ahol én lakok ott van, nem is kevés!) És ha rendszeresen kijársz oda akkor biztos megérti apukád hogy mennyire szereted a kutyákat!

Remélem tudtam segíteni! :)

2016. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez sokat segített! Nagyon nagyon köszönöm! :)
2016. jan. 20. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: menj önkénteskedni, sétáltatni, takarítani (mert ez is a kutyázással jár) menhelyre! Menj minél gyakrabban, ahogy időd engedi.

Ezzel sokat nyersz: egyrészt, jól fogod érezni magad, mert jót teszel. Egy csomó jó fej kutyát megismersz, talán a leendő saját kutyádra is rátalálsz. A szüleid is talán megenyhülnek idővel, ha látják, hogy kitartó vagy.

Egy dolgot azért gondolj át alaposan: lesz-e időd várhatóan az elkövetkező 10-15 éven át, hogy mindennap elvidd egy nagy sétára a kutyusodat, ha majd lesz? A kerti kutyák is igénylik ezt! Mindennap összetakarítasz utána (kaki)? Ez is hozzátartozik!

2016. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, várhatóan mindig lesz minmum egy órám a sétáltatásra. És tudom milyen takarítani a kutyus után, mivel mindig csakis én takarítottam a kutyám után. Hát igen a családtagok ezt nem vállalták be. :P :D

Nemsokára ellátogatok a közeli menhelyre is. :)

2016. jan. 20. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok.

Sok sikert! ;)

2016. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!