Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverékek tényleg egészséges...

A keverékek tényleg egészségesebbek?

Figyelt kérdés

Tervezek örökbe fogadni, egy tipikus keverék kutyát, akinek az öreganyja is már keverék volt. Német juhász TALÁN van benne, de ezt maximum a mozgásán lehet észrevenni.

Bevallom, kicsit aggódok az örökletes betegségek miatt.


2016. jan. 20. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
minden kutyánál lutri.
2016. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az tuti.

A kutyám remek kennelből jött, már a nagyszülők is mindenre szűrtek, amire lehetőség volt. Szegénykém mégis beteg.

2016. jan. 20. 22:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet tudni. Ugyanakkor azt sem lehet kijelenteni, hogy a keverék kutyák egészségesebbek, mivel mindig lesz olyan keverék kutya akinek minden baja van és lesz olyan törzskönyvezett kutya is, amelyiknek élete végéig semmi baja.
2016. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Jellemzően a szándékosan szaporított kutyák csak jóval betegesebbek.


Sokáig voltak nálam ideiglenesben kutyák és sajnos sokuk volt beteg. Én jelenleg és a jövőben is csak fajta tiszta kutyát tartok és fogok tartani, annak ellenére, hogy az egyik kutyám szintén örökletes betegségben szenved. De jelentősen kisebb lutrinak tartom azt, ha tudom kik a felmenők, tudom mit örökölhet a kutyám.

Mentett kutyánál a felnőttek között kell nézelődni, ha örökletes betegsége van, az 3-4 éves korára jó esélyjel kijön rajta.

2016. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kisebb az esélye, hogy mindkét szülőtől ugyanolyan típusú örökletes betegséget kapjon, hiszen mindkét szülő tök más típus, más felépítésű, más fajták keverednek benne.

Ettől még persze lehet egy keverék is akkora szívás, mint egy szaporított vízfejű mindenallergiás szívbeteg csivava, de marha ritka :D

2016. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Neltarion90 ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy a keverék kutyák szívósabbak. De ez nem törvényszerű...
2016. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A próféta szóljon belőled akumi! :)
2016. jan. 21. 10:40
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell mind a két felmenőtől ugyan azt a betegséget örökölnie. A legtöbb betegség dominánsan öröklődik, vagyis elég, ha csak az egyik szülő rendelkezik vele. Akkor viszont 50%, hogy a kölyök is szenvedni fog ugyan abban.

A recesszív betegségeknél pedig biztosabb a tenyésztőtől származó kutya, hisz ott minden esélyes rec. betegségre szűrik a kutyákat, és ha be is vonják a tenyésztésbe a hordozó egyedeket, akkor is csak egy teljesen mentes másik egyeddel pároztatnak, így a kölykökben nem fog jelentkezni a betegség. Ellenben a mindenféle keverékeket nem szűrik, így két hordozó egyed párzásakor szintén 50%-os esélyjel lesznek betegek a kölykök.

2016. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Na, ezért utálom a matematikát: simán megmagyaráz bármit, akkor is, ha a valóság rácáfol :D
2016. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A matematikát nem érdekli a valóság, erre már én is rájöttem. :D
2016. jan. 21. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!