Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A keverékek tényleg egészséges...

A keverékek tényleg egészségesebbek?

Figyelt kérdés

Tervezek örökbe fogadni, egy tipikus keverék kutyát, akinek az öreganyja is már keverék volt. Német juhász TALÁN van benne, de ezt maximum a mozgásán lehet észrevenni.

Bevallom, kicsit aggódok az örökletes betegségek miatt.


2016. jan. 20. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Majdnem sikerült eltalálni. :) Ez nem matematika, ez genetika. És igen, az mindent megmagyaráz. :)
2016. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen és nem. A keverékeknek a nagyobb genetikai változatosság miatt kisebb esélyük az örökletes betegségekre. A fajtatiszták mindig valamennyire beltenyésztettek, hiszen a legnépszerűbb fajták is olyan kis létszámúak, hogy ha vadon élő állatok lennének, akkor súlyosan veszélyeztetettnek mondanánk őket. Így mindig kisebb a genetikai szórás, mint a keverékeknél. Pluszban ehhez még hozzá jön az is, hogy a keverékek többsége nem éppen a legjobb helyről jön, így a természetes kiválasztódás jobban belejátszik. Józsi bácsi nem fogja hipoallergén tápon nevelni a láncos Buksit, ha csirkeallergiája van, meg az epilepszia gyógyszert sem fogja megkapni. Ugyanakkor, ha az egyik szülő örökít valami betegséget, akkor azt a kölyök simán örökölheti, akár keverék akár nem. Őket senki nem szűri semmire, így mindig van kockázat. Ismerek olyan keveréket, aki olyan sok ételre allergiás, (többb, mint 30!) hogy egyetlen féle tápot ehet csak. Viszont ha felnőtt kutya, akkor már valószínűleg semmi drasztikus nem fog így hirtelen kiderülni róla, tehát nyugodtan elhozhatod.
2016. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A genetika is matematika, csak génekkel. Tanultam biológiát viszonylag magas szinten, meg párom matematikus, szóval tudom, miről beszélünk :D
2016. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Óóó, én maradtam le akkor a legjobban az emelt bioszommal. Mentségere legyen mondva, hogy a genetika volt a kedvenc fejezetem, imádtam számolgatni az F sokadik generációkat.
2016. jan. 21. 18:05
 15/15 anonim válasza:
Igen a keverék kutyám 4 éves és még nem volt beteg (csak egy gyomorrontás épp a múlt héten).
2017. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!