Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet felnőtt tápra...

Mikortól lehet felnőtt tápra váltani? 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kiskutyám 8 és fél hónapos.

A kölyöktápot már nem eszi annyira szívesen, lehet esetleg már felnőttre váltani? Vagy korai még?

Ha esetleg tudtok valami nagyon jó, bevált tápot azt is szívesen fogadnám!:)



2016. jan. 23. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig ajánlott neki a junior táp, sőt van aki másfél éves korig azzal etet. Ha a kutya válogat, a felnőtt tápból is válogatni fog, tehát csak ezért ne válts rá, esetleg keress egy másik fajta juniort. Pl. a Markus Mühle Black angus junior az enyémnek eléggé bejött, és ez végre nem olyan aprószemű, mint a többi.
2016. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, végülis lehet, hogy az sem ízlene neki jobban. Már nagyon sokféle tápot kipróbáltunk, az összes többitől folyamatos hasmenése volt, egyedül a mostani vált be, viszont kezdetben imádta, most meg már egy falatot és vagy percekig ropogtat, mintha undorral enné.

Köszi a választ, lehet, hogy akkor még maradunk a juniornál.

2016. jan. 23. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem 9 hónapos korban már lehet váltani felnőtt változatra, hiszen egy 12 hónapos kutya egy 14-15 éves kamasznak felel meg, nekik sem ugyanaz a tápanyag igényük, mint 5 évesen. A gyors növekedés kb. 6 hónapos korig tart, akkor van a fogváltás, addig számít igazán kölyöknek, innentől kezdve lelassul a növekedés. Fölösleges egy éves koráig junior tápot adni neki. Én így csináltam, már 9 hónaposan váltottunk és semmi baja nem lett, szépen nőtt. :) (Attól függetlenül nem fog jobban ízleni neki a felnőtt, mint a kölyök, úgyhogy csak emiatt nem érdemes váltani.) Én Brit Premium kutyatáppal etetek, nálam bevált.

2016. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Szerintem már ő is leállt a növésben, legalábbis nem annyira látványos már.

A Brit jónak tűnik, még nem próbáltuk, lehet, hogy ez lesz a felnőttben az első, amit tesztelünk majd, persze össze-vissza sem akarok neki mindent adni, de majd csak találunk megfelelőt. :)

2016. jan. 25. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Remélem nálatok is beválik. :) egyébként milyen fajta a kutyus?
2016. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Puli és pumi keverék, kiskorában amilyen falánk volt és mindent megevett volna, most annyira rossz evő, soha nem képzeltem volna:D
2016. jan. 26. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
A két magyar fajta találkozott. :D sok sikert hozzá, valószínűleg mozgásigényes jószág lesz ;)
2016. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy bizony:D

Köszi, már most az, kifáraszthatatlan, viszont pillanatok alatt megtanul bármit. :)

2016. jan. 27. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!