Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezer hasonló kérdés van, de nincs rá időm, hogy minden kérdést végig olvasgassak és megtaláljam konkrétan a kérdésemre a választ. Tehát az volna a kérdésem, hogy a következő tényeket figyelembe véve milyen kutyát ajánlanátok?

- kis testű

- kertes házban élek, de éjjel velem aludna

- tanulékony

- nem lusta

- barátságos a társaival és az emberekkel is



2016. jan. 24. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne csak neked legyenek elvárásaid a kutyával kapcsolatban, hanem vedd figyelembe hogy te mit tudsz neki nyújtani. Ez alapján lehet fajtát választani is. Napi többszöri séta, játék, szocializáció a többi kutyával. Az hogy barátságos legyen, az is csak ennek kérdése, hogy milyen nevelést kap. Lusta kutyával én még személy szerint nem találkoztam.
2016. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menhelyit.
2016. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekünk van 3 kutyánk, mindegyikkel eljártunk kutyasuliba, tehát már egészen belejöttem ebbe a kutya nevelés dologba. De az egyik kutyánkat semmi nem inspirálta(még egy finom jutalom falat sem), lehet hogy kutya függő vagy fajtafüggő, nemtudom, hiszen ez az első beagle fajtájú kutyánk, és ő nekem nem partner a munkában. Azért kell, hogy ne legyen lusta, mert szeretném, hogy ő legyen a társam a sportban, hiszen esténként futni járok és jó lenne ha eljönne velem a kutyus is, ha nagyobb lesz. És igazából engem fajta érdekel, hiszen nemnagyon ismerem a kistestű kutyafajtákat. Illetve minden szabadidőmet rá és a tanítására szánnám, mivel lovaglok elvinném a lovakhoz is szocializálódni, illetve az új kutyussal is eljárnék kutyaiskolába.
2016. jan. 24. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyat válassz, aminek ki tudod elégíteni az igényeit. Ha te inkább otthonülős vagy, akkor ne válassz olyan kutyát ami nagyon mozgékony. Ha egy bújós kutyát szeretnél, akkor tudomásul kell venned, hogy az olyan kutyának a gazdi mellett a helye, és bánatos lenne kint a kertben nélküled. A kutyák között nincsen lusta, csak olyan aminek lehet elég 1-2 óra séta és van amelyik egész nap pörög, sportló gazdit igényel. Ahogy buta kutya sincsen, csak türelmetlen gazdi. A barátságos viselkedés is a nevelésen múlik, ha a széltől is óvni fogod, akkor egy stresszes "idegbeteg" kutya lesz belőle, ha kutyaként bánsz vele, akkor semmi gond nem lesz. Szóval ezt neked kell tudnod, hogy mit tudsz nyújtani a kutyának.


Előtte azért mindenképp olvass utána, hogy miből is áll a kutyatartás, mert a kutya nem olyan mint egy cica vagy hörcsög, a kutya teljesen megváltoztatja az életed, mert olyan mint egy kisgyerek.


Egyébként fontos a fajtatisztaság, vagy az örökbefogadás is szóba jöhet?

2016. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha van már 3 kutyátok, akkor minek egy negyedik? A többivel ki foglalkozik? És mennyi időt?


A beagle pont egy mozgékony fajta, távolról sem lusta, mivel vadászkutya. Ő miért nem jó futótársnak? Ha kutyasuliba jártok, akkor biztos mondott valamit az oktató, hogy mivel tudod felkelteni a figyelmét ha nem kajás, nem?

2016. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) tisztában vagyok mivel jár a kutyanevelés, csak mint az előző válaszomban is írtam, előfordult már, hogy nem nagyon sikerült rendesen megtanítanom a kutyusunkat, de akkor ezek szerint én rontottam el valamit, majd fejlődök és tanulok tovább, hiszen mindig van hova fejlődni!:) nekem nem számít, hogy fajta tiszta vagy sem
2016. jan. 24. 13:23
 7/10 A kérdező kommentje:

3. válaszoló

azért mert külön költöztem a családomtól, és szeretnénk a párommal egy kutyát. Nekünk az ivartalanítás után lett lusta, lehet ez is közre játszott

2016. jan. 24. 13:24
 8/10 A kérdező kommentje:
nem 3. hanem 4.válaszoló, elnéztem
2016. jan. 24. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
ha külön költöztél a pároddal, ne kutyát akarj, hanem gyereket.
2016. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát most akkor a szüleidnél van 2 kutya, nálad meg 1 (a beagle)? Vagy ez most hogy van?


A beaglenél egyébként nem hiszem, hogy tudnánk jobbat ajánlani.


Nem hiszem, hogy az ivartalanítás miatt lett volna lusta. Nem inkább az áll a háttérben, hogy alapból keveset mozog, netán furcsa neki az új hely meg az hogy egyedül van?

2016. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!