Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha leültetem a kutyám, akkor...

Ha leültetem a kutyám, akkor gyakran rögtön lefekszik. Miért?

Figyelt kérdés

Tudja mindkét parancsot. Lent az utcán labdára megy a szép szabályos ülés. Fent a lakásban jutalomfalatra is megy. Lent nem fekszik le, csak hogyha mondom. Fent a lakásban van, hogy miután leült, jutalmaztam, lefekszik. Hogyha nincs nálam jutalom otthon, akkor leül amikor kimondom, bár ilyen oldalra lábdobós ülésbe, s szinte rögtön utána lefekszik. Ez miért lehet? Műtötték a lábát szalagszakadással, de ettől függetlenül tud szépen, szabályosan leülni. Mit rontok el?

A fekvés sem megy szép szabályosan, egyenesen. Az is ilyen ledobja magát, s a lábai maga alatt vannak. Lehet, hogy a műtött lába miatt?


2016. jan. 24. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztosan. Amikor a kutya "oldalra ül" úgy sokkal kevésbé terheli a lábait, mintha "egyenesen" ülne.
2016. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én arra is tippelnék, hogy megtanulta, hogy mit fogsz tőle kérni és előre produkálja magát, hátha akkor kap jutalmat. Elég gyakori a kutyáknál, hogy kérés nélkül bemutatják a dolgokat amit tudnak. Vagy az is lehet, hogy ilyen kis lusta fajta. Meg persze a lába miatt is, ezt így elég nehéz kitalálni.
2016. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gnoomage ***** válasza:
69%
Kér még + kaját vagy szimplán megkapta a jutalmat és pihen...
2016. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elvileg a doki szerint jó a lába.

A produkálás benne lehet a dologban, mert általában ül után fekszik szokott következni.

Természetesen kér kaját, mindig kér kaját. :D Olyan nincs, hogy elég lenne.

Gondolkodtam, hogy pórázra teszem otthon, s hogyha leültetem, s lefeküdne, akkor a póráz feszülését felhasználva meg tudnám neki tanítani, hogy ne dobja le rögtön magát a földre... Vagy nem tudom, hogy mit kellene máshogy csinálnom.

Egyenes fekvést lehet tanítani? Mert a műtét után sikerült megtanítani neki a normális ülést-felajánlotta, s arra erősítettem rá-, de a fekvést egyszer sem produkálja normálisan.

2016. jan. 24. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha ilyen igényeid vannak, miért nem viszed suliba?

Megvannak ennek a trükkjei, de egész hétvégén ezeket magyaráztam sulin, úgyhogy most neki nem állok leírni, majd talán holnap... :D

2016. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki, az enyém meg nem érti hogy fektetni szeretném, oktatók is próbálták, nekik se ül le, pedig mindent úgy csinálok, mint a nagy könyvben meg van írva. Ülésből a hasa alatt húzom a jutit, de addig forog, hogy véletlen sem fekszik. Javaslatra próbáltam teljesen a hasa alá is tolni a falit, hátha összecsuklik, de ahhoz túl ügyes. Behívás korához képest ok, ül, pacsit ad. De a fekvés... Bocs ha offoltam.

E

2016. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mármint leülni leül az oktatóknak is, csak nem fekszik le. Ha tudtok még taktikát szívesen fogadnám.
2016. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez azért lehet, mert megtanítottad, hogy az a menet, hogy ül, falat, fekszik, falat, ül, falat, fekszik, falat. Okos kutya, tudja, úgyhogy csinálja :) Ezért kell úgy gyakorolni, hogy minden pozícióban lejutalmazod az úgy maradást is még néhány falat formájában, és csak utána kéred a másik pozíciót. És mindig kiszámíthatatlan, hogy hányszor jutalmazol rá, nem állsz rá a három falatra sem, mert azt is megtanulja :) Tehát ül, falat, falat, falat, fekszik, falat, falat, ül, falat, fekszik, falat, falat, falat...

Az is praktikus, ha ültetés után nem fekvés jön automatikusan, hanem egy pacsi, egy gyere, egy mehetsz (mert ugye feloldószót is érdemes használni), egy akármi más. Ugyanígy fekvésből sem ültetünk reflexből, hanem néha onnan engedjük el a kutyát. A lényeg, hogy legyél kiszámíthatatlan, ekkor fogja a kutya a vezényszót várni, nem pedig nyomni a begyakorolt formagyakorlatot :)


Ha meg egyenes ülést meg fekvést szeretnél, és biztos vagy benne, hogy nem árt a lábának (ezt doki megmondja), akkor ki kell húzni a kutyát egyenesbe. Falat az orra elé, ültetésnél felfelé húzod (nem annyira, hogy ugráljon, csak hogy kicsit pipiskedjen érte), fektetésnél egyenesen előre, és amint beigazította a lábait, megy a falat. Marha lassú folyamat, mire leesik a kutyának, hogy mi történik, de működik, főleg, ha közben más hátsó lábas gyakorlatokat is csináltatsz vele :)

2016. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6: Hát pedig a nagykönyvben is van erre még legalább három technika :D Próbáld ki azt, hogy keresel valami olyan tárgyat, ami alá a kutya csak fekve fér be kényelmesen, egy széket, vagy akár a saját lábadat (leülsz a földre, és kicsit felhúzod a térdedet), és az alá vezeted be falattal. Amint leér a feneke és a könyöke is, megy a vezényszó, a jutifalat és az örvendezés. Aztán ha ezt már kifogástalanul megy, tízből tízszer befekszik rendesen, akkor lehet kezdeni elhagyni a segítséget.
2016. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ. erre nem gondoltam, hogy ennyire kiszámítható lennék. 😊

szeretnénk suliba is menni, csak szeptember végén volt a műtét. s most fogják kivenni a következő hónapban az implantátumot, így ezért nem jutottunk el odáig. így csak az otthoni gyakorlatozás marad... ami amúgy nem túl kielégítő, de azért túlélhető. a dokit meginterjúvolom megint, hogy a normál fektetés mehet e, de gondolom igen, mert az ültetés szépen megy, kivéve amikor mégsem.

2016. jan. 25. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!