Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat nagyon megviselte...

A macskámat nagyon megviselte a költözés, nem hajlandó előjönni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este költöztünk, és jött velünk a macska is természetesen. Lassan egy éves, kb. másfél-két hónapos korától van velünk, lakásban nevelkedett, nem volt még kint soha. Most is idebent van, de elbújt az ágy alá és nem hajlandó előjönni, ha meg kivesszük, hogy legalább egyen, akkor arra sem hajlandó, csak elsompolyog valami búvóhelyre. Elég rosszkedvűnek tűnik, de azért ennie/innia/ürítenie azért kellett volna a két nap alatt, nem?

Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb megszokja az új helyet, de rossz így látni. Mit csináljak, hogy megkönnyítsem valamennyire a helyzetét?



2013. ápr. 28. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam mit tenni,néhány nap alatt helyre állt a rend.A macskák sajna ilyenek nagyon ragaszkodnak a helyükhöz,de rendbe fog jönni,nyugi.
2013. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
hagyd békén. Valahova a közelébe tegyél vizet, de a kajája már messzebb legyen. Elő fog bújni.
2013. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Az új hely miatt, az idegenek, és a rendetlenség miatt, meg persze az új szagok miatt stresszes.


Ha már rendeződnek a tárgyak-dobozok-csomagok-helye, ő is biztosan békésebb lesz.

2013. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amennyit tudsz azért legyél mellette és beszélj neki, hogy legalább ennyi ismerős dolog legyen neki. Ha engedi és eléred simogasd is sokat, biztos túlteszi magát a költözésen, még fiatal is.
2013. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Próbáld meg a megszokott dolgaival (pl. játékai párnái)otthonosabbá tenni az új lakóhelyet

remélem segít :)

2013. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

a macska sajnos nem emberhez szokik hanem a hazhoz,a kornyezetehez.szerintem is jo otlet ha az uj lakasba olyan dolgokat helyezel ki aminek ismeros a szaga a cica szamara.ez a sok uj dolog ami erte biztos megijesztette plane hogy szobacica volt eddig es mindig a megszokott dolgok kozott elt.kell egy kis ido.de ha belakjatoka lakast es a regi dolgokat erzi majd elo fog bujni.

Ha fotelbem szeret aludni en bealdoznam az egyik pulcsimat vagy melegitomet mert a te "szagodat" erezne es az is megnyugtatna,es az egy biztos pont lenne a sok ujban.

2013. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes, nyugi!

Mi kis lakásból költöztünk kertes házba pár éve.

A cicáink 6 évig éltek a lakásban. Amikor végre előmerészkedtek a hordozóból, rögtön beszaladtak az ágy alá. Csak enni, inni, üríteni jöttek elő kb. bő 1 hétig.

Az almosládájuk a régi volt, és raktam bele egy kis használt almot is, hogy ismerősek legyenek az illatok.

2013. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

..Azóta sem hagyta el az ágyneműtartót, tegnap még be is pisilt, és képes volt a pisis takaróban gubbasztani, amíg észre nem vettem.. : ( Tegnap hajlandó volt legalább enni egy kicsit, meg inni (úgy, hogy azt is be kellett raknom hozzá), de azóta semmi.

Hülye kérdés: Ugye nem zakkanhat meg örökre?

2013. ápr. 30. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ha nem eszik egy ideig. Nem kellene berakni neki az ételt. A vizet is elérhető távolságba kell tenni, hogy kimozduljon.Mit eszik? Ha konzervet, annak bőven van víztartalma is.
2013. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez nem igaz, hogy csak a házhoz ragaszkodik. viszont utálja a változást, az tény.
2013. máj. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!