Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ha a kutyám nyugodtan...

Ugye ha a kutyám nyugodtan tűri, hogy elmenjünk otthonról, akkor nem fél, hogy egyedül marad?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha érzi a szagotok maradványát (valamilyen otthagyott testi ruhadarabon), akkor nem lesz feszült.
2016. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Azzal annyit jelez, hogy bízik benned és tudja hogy visszatérsz. :)
2016. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Csak mert hallottam, hogy van ez a szeparációs félelem. Nem mondom,hogy örül, mikor elmegyek, de már különösebben nem áll föl megnézni, hová megyek.
2016. jan. 27. 21:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongásnak vagy szeparációs stressznek hívják, és olyankor a kutya nem azért szorong, mert ő egyedül marad, hanem mert te elmész nélküle (=védelem nélkül) :)
2016. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"nem áll föl megnézni, hová megyek."


Erre csak büszke lehetsz, példaértékű állatias viselkedés.

2016. jan. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, attól fél, hogy egyedül van. De hát így is logikus végül is. Utolsó, nem tudtam eldönteni, hogy csak ironizálsz-e.
2016. jan. 28. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Elkeseredve veszem ismételten tudomásul, hol áll a világunk az állat tartáshoz való hozzáállásban, mert sajnos a mai világban jogos a feltételezés, és hogy nem tudod eldönteni.


NEM irónia volt!


Nem láttam még egyetlen állatot sem saját természetes környezetében, amelyik magából kikelve, túlpörgetett pszichés állapotban búcsúzkodott volna valakitől.

Teljesen természetellenes, amit a kitenyésztett megfelelési kényszer, és a félreértelmezett viselkedés rendszeres jutalmazása vált ki.

2016. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, jó, értem. Hát azért régen, amíg kicsi volt, megnézte, hogy elmegy az autó stb. Illetve láttam már olyat (nem saját állatomnál), hogy egy állat, amikor azt tapasztalja, hogy a gazdája kimegy az udvarra, és a kapu felé megy, akkor végig próbálja rábírni, hogy vele foglalkozzon.
2016. jan. 28. 18:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, most olvasom, hogy azt írtad, hogy természetes környezet.
2016. jan. 28. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:

"megnézte, hogy elmegy az autó "


Kutya lévén, nyilván kíváncsi, és ragadozó lévén, érdekli a mozgás, nincs ezzel semmi baj.

Nem összehasonlítható azzal, mikor pl egy kutya bevizel a gazdája láttán, mert az önzéstől vezérelt gazdái olyan szinten kórosan túlpörgetik az agyát, amit képtelen testileg elviselni.


Lehet azt látni, hogy egy állat kiegyensúlyozott állapotban éli az életét, vagy természetellenesen túlpörgetett, frusztrált állapotban. Csak valaki vak erre, vagy nem is törődik vele.

2016. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!