Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal ha megyek sétálni...

Chelan kérdése:

A kutyámmal ha megyek sétálni akkor 5 méterenként meg áll. Nem mozdul. Mit tegyek hogy szeressen sétálni?

Figyelt kérdés
SOS..van egy Yorki mix 3,5 kg-sos kutyám. A kutyámmal ha megyek sétálni akkor 5 méterenként meg áll. Nem mozdul ;s noszogtatni kell. És nézeget. Minden érdekli. Ha füvet nyírnak vagy autót takarítanak vagy csak kukás autó vagy busz...ember sétál..kutya...stb. Egyszerűen nem tudom a normális sétára rávenni. Mindent kipróbáltam juti falatot, játékot. Ez működött párszor. Akkor meg rájött, ha nem mozdul, akkor juti falatot kap vagy a játékát így még többször megáll. Ha nem arra megyünk, amerre ő akar, akkor hanyatt vágja magát, mint egy 3 éves hisztis ember gyerek. Még az a szerencse picike, és ha nagy a dráma, akkor felveszem, és 10m múlva leteszem és kezdődik minden elölről. Felveszem, leteszem... 7 hetes kora óta van velem. Elejétől kezdve így volt a sétákkor. Kutya iskolába is voltunk ott mindent csinál remekűl. De az utcán drámázik. Semmi trauma nem érte, hogy féljen sétálni.... Most múlt 1 éves és már én is szenvedek.. Stresszes vagyok és kimerült.. Imádom ezt a kis önfejű hercegnőt... De már teljesen tanácstalan vagyok hogyan tudnánk élvezni a közös sétákat.Segítsetek.
2016. jan. 28. 00:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es válaszoló!


Nem tudom, hogy Ön kutyakiképző vagy csak egy hozzáértő, de mindenesetre "Két kutyakiképző csak abban ért egyet, hogy a harmadik rosszul csinálja."

2016. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és azt elfelejtettem mondani, hogy azon kívül, hogy én nem adtam jó választ, Ön nem írt semmi használhatót a kérdéssel kapcsolatban.
2016. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

9-es vagyok.

Privátban válaszoltam a kérdezőnek.

Pár dologra rávilágítottam, de neki is elmondtam, ezt elméletben nem lehet megtanulni, mert a kutya reakcióival kell dolgozni.


Egyébként nem mondtam, hogy nem jó választ adtál, a származást feszegetni egyértelműen hülyeség, de a válasz további része használható egy olyan embernek, aki tudja mit akarsz mondani, de pont erről beszélek, hogy olyan embernek, aki egyáltalán nem ért hozzá, annak nem használható, mert nincs elég pontosan megfogalmazva.


"így ha elkezd sétálni (ne azonnal!!) dicsérd meg a figyelmeddel!"


Itt van pl ez.

Tökéletesen le van írva, de aki nem tudja, hogy mikor, milyen viselkedést kell jutalmazni, az ettől még ugyanúgy el fogja rontani, mint eddig.

Én úgy fogalmaztam priviben, hogy nem a cselekedetét kell jutalmazni, (az vezényszavaknál egy ideig beválik) hanem a viselkedését, a pszichés állapotát.

Nem magát a mozgást, hanem a követő magatartást.


De ez a válasz se tökéletes, talán jobban körül írt, de akárhogy körülírjuk, ezt akkor is meg kell mutatni, azon a konkrét kutyán, annak a konkrét embernek.


Elismerem, hogy erőteljesen fogalmaztam a válaszoddal kapcsolatban, és látom a jó szándékot, és a szakértelmet a válaszodban.

2016. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es!


Köszönöm szépen, ez így abszolút korrekt volt és köszönöm a rávilágítást.

2016. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!