Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémák az első kutyámmal?

Problémák az első kutyámmal?

Figyelt kérdés

A kutyánk 7,5 hónapos és 2 dologgal nem tudunk megbirkózni:

Az egyik, hogy néha rosszalkodik még több órás séta után is, és ha épp sikerül abban a pillanatban amikor csinálja elkapni, akkor hogyan büntessük vagy szidjuk le? Ha rajtakapjuk, rögtön hanyatt fekszik, de kb mindenre így reagál, és ezzel nem tudunk mit kezdeni, rájött, hogy ilyenkor semmi nem fog történni. Mi lehet neki hatásos büntetés vagy olyan leszidás amit úgymond megért, nem csak a lefekvést ismételgeti?

A másik gondunk pedig, hogy kutyatáppal etetjük, amit még kisebb korában vígan meg is evett, viszont néhány hete szinte fintorog rá. Biztos, hogy nem beteg és semmi baja nincs, voltunk orvosnál, egyszerűen válogatós. Elő van írva a napi adag a zacskón, és bár nem látszik soványnak(bár erről szerintem a nagy vastag bunda tehet), mégis a napi adagjának a negyedét eszi meg..

2-szer kap enni naponta, elvileg még többször kéne, de délben egyáltalán hozzá sem nyúl a kajához, örülünk ha este megeszi mindet, de ez is elképzelhetetlen lassan...

Mindennap megyünk sétálni, játszunk, tanulunk, más kutyákkal rohangál, mégsem éhezik meg..

Mit tudnátok tanácsolni erre a két problémánkra?

Köszönöm előre is a segítséget!



2015. dec. 23. 21:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
A fegyelmezesre én azt ajánlom, hogy egy finomabbat ra lehet csapni a fenekére abbol baja nem lesz es megtanulja hogy rosszat csinal a hangnem is fontos, ne kedvesen beszeljetek ilyenkor hozza ezt is meg fogja tanulni + ha van helye akkor oda küldeni es fegyelmezni, nalunk ezek hatásosak voltak. Amugy a táppal meg nalunk is volt/van hogy nem akarja enni azt amit eddig igen azt ajanlom valtsatok egy idore masok tápot utana vissza lehet térni. Ugy gondolom egy idő megunja a kajat a kutya is😊 remelem segitettem
2015. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy meg leszek kövezve, de.. te is megunnád, ha orrvérzésig csak egyfajta kaját tömnének beléd. Pláne ha közben maguknak sütik-főzik az ingerlőbbnél ingerlőbb illatú húsokat. Szóvan néha hagyd a kutyatápot és adj neki ízesítetlen vízben főtt csirke-rizs kombót, imádni fogja (amennyiben nem allergiás a csirkére). Néha pedig csippentek egy kicsit a mi kajánból, ha az olyan, hogy meg tudom tisztítani, tehát pl. pár kanál pörkölthúst lemosok víz alatt és hozzákeverem a szokott tápjához, vagy kap egy plusz virslit bele, ilyesmik. Én nem várom el tőle, hogy egy életen át mindig ugyanazt egye.


Nálunk a "nem szabad" és utána 2-3 perc ignorálás volt hatásos, ha rajtakaptuk valami trollkodáson. De a miénk rendkívül szeretetéhes kutya, tehát számára az a világvége, ha nem figyeltünk rá pár percig, nem mindenkinél működik ugyanúgy.

2015. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, 2.válaszoló persze pont kifelejtettem a lényeget, hogy nem csak a tápot kapja.

Próbáltunk váltani fokozatosan, de egyből hasmenés lett a vége, meg kihányta az új kaját, pedig tényleg fokozatosan álltunk (volna) át.

Szóval igen szokott kapni rizst, húst főzve vagy nyersen is, zöldséget, gyümölcsöt, virslit a táp alá, hogy biztos leegye róla, de széttúrja, megeszi a lent lévő finom falatokat meg 2 falatot a tápból és otthagyja..:(

A másik pedig hogy volt olyan hogy ott álltam mellette és méteres gödröt akart elkezdeni ásni, erre rászóltam és elzavartam onnan, de itt is arrébb megy 1 métert, a hátára fekszik, és aztán valahogy amíg én helyrehozom a kárt, visszakúszik a lábam alá, persze újból és újból elzavarom, vagy nem figyelek rá pár percig, de konkrétan a nadrágszáramba is belebújik ilyenkor. Mivel ő az első kutyánk, nem tudjuk még mit kezdjünk ezzel az alap dologgal:/

2015. dec. 23. 21:45
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Táp ízesítéssel mi is megjártuk! Én inkább azt ajánlom, hogy egy héten egyszer tartsatok koplalónapot, aztán reggelire a szokott adag, aztán ha 10-15 percen belül nem eszi meg, elvenni előle, és csak a második etetésnél kapja meg. Ha akkor se eszi meg 10-15 perc alatt, holnapra marad a kaja. De finom falatokkal negspékelni a tápot semmiképp, mert rájön a kutyus, hogy akkor a tápot nem kell megenni, mert a gazdi is tudja, hogy nem olyan finom. Olyan, mintha a gyereknek a csokit adjuk előbb, aztán a spenótot! ;)
2015. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha rajtakapjuk, rögtön hanyatt fekszik, de kb mindenre így reagál, és ezzel nem tudunk mit kezdeni, rájött, hogy ilyenkor semmi nem fog történni."

Hát történjen. A tettnek mindig legyen meg a következménye, függetlenül attól, hogy ő milyen Oscar-díjas alakítást mutat be megbánásból. Hogy konkrétan mi az, azt nehéz megmondani, minden kutyának máshol van az ingerküszöbe. Tapasztald ki, milyen módon és milyen intenzitással kell büntetni ahhoz, hogy legközelebb eszébe jusson, hogy múltkor se volt ez olyan jó buli. Ne érje meg neki elérni, hogy meg akard büntetni, ennyi.


A kajával meg csak akkor van gond, ha sovány. Tapogasd meg, ki fog derülni, hogy mi van a bunda alatt. Ha elég neki a negyede is, tök felesleges elétenni a többit.

Amúgy elveszitek előle ugye, ha ott hagyta a tálat?

2015. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Az etetéshez szeretnék hozzászólni. Pont ott van elrontva, amivel jót akartatok: hogy mást is kevertetek a táphoz. Ha táppal szeretnétek etetni, akkor ne kapjon semmi mást (nem igaz az, hogy a kutyának is kell a változatosság, mint az embernek). Ha nem kap mást, meg fogja enni a tápot is előbb-utóbb. Eléteszed, vársz 10 percet. Ha nem eszi, elrakod. Következő etetéskor megint. Nem fogja éhenhalasztani magát.

Elég már napi kétszer etetni, délben nem kell, csak reggel-este. Jó, ha etetés előtt jól meg van mozgatva.

2015. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koplalónap nem korai még ilyen fiatal kutyánál?(Én nem terveztem tartani)

Akumi: épp ezt nem tudom, hogy hogyan/mivel kéne megbüntetni. Kiabálásból gondolom nem ért, most az, hogy mérgesen rászólok kicsit meghatja, de annyi, ha a grabancánál megrázom és arrébb rakom, akkor fél méterre megint csak lefekszik, tehát ez most elég nagy kihívás nekem, hogy hogyan érjem el, hogy kedve se legyen rosszalkodni.?

Persze, úgy csinálom, hogy előtte van 5-10 percig, ha nem eszik elrakom, este ugyanezt játsszuk, akkor csipeget 3 falatot, másnap elölről...

A bordáit érzem, de csak amennyire kell, olyan sovány mégsem lehet. Meg ugye éhenhalni nem fog ha van előtte kaja, csak hihetetlen, hogy beéri napi pár falattal.

2015. dec. 23. 22:32
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, erre pont nem gondoltam, azt hittem, ha leeszi a tápot és a végén van a finomabb, akkor máskor is szívesebben megeszi ami a tál tetején van. Akkor holnaptól megint sima táppal kezdünk.
2015. dec. 23. 22:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően sallerpárti vagyok, a kutyák is odakapdosnak egymásnak, ha valami nem tetszik nekik. Vagy az elzavarás is működhet. De igazából nem a technika a lényeg, hanem hogy te hogy állsz hozzá az egészhez. Ha az sugárzik belőled, hogy jó lesz komolyan venni, amit mondasz, mert lesz következmény, akkor működni fog. Persze ennek feltétele, hogy legyen is következmény :) Amíg nem érted el a kívánt hatást, addig rá kell tenni mindig még egy lapáttal. Hiszen érti ő első szóra is, csak szarik rá, ugye. Szóval gondold komolyan, hogy te ezt most akárhogyan is, de megtiltod, ennyi. Ha óvatoskodsz, mert az jár a fejedben, hogy jaj, csak nehogy bántsad szegény kicsi kutyát, akkor ki fog röhögni. És hidd el, ha egyszer-kétszer mégis túlzásba viszed, észre fogod venni, hogy a kutya komolyan vesz, mert tudja, hogy tudsz te olyat is mutatni, ami tényleg nem jó, amire oda kell figyelni.

Szóval legyél egy kicsit önző, nehogymár a kutya kicseszhessen veled, te meg úgy vigyázz rá, mint a hímes tojásra. Kérd ki magadnak, hogy neked van igazad, ő meg igazodjon ehhez, hiszen mégiscsak te vagy a gazdája, nem fordítva.

2015. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kaja meg ne legyen előtte öt percig se. Amint ott hagyta, elveszed, nincs visszamászkálás, a kutya ugyanis nem mér időt. Csak azt látja, amikor visszamegy, hogy még mindig ott van, még mindig, még mindig, aztán hopp, nincs, de nem fogja tudni, hogy hol volt a hatáh, hogy a negyedik erre járáskor monst már meg kell enni, mert elveszik. Az azonnali reakció érthető neki. Ha két lépést eltávolodott, és jelezte, hogy nem kéri, akkor viszlát.

És amúgy ja, az is segíthet, ha csak a tápot kapja, nincs nassolás :)

2015. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!