Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8,5 hetes kutyzsom miért...

8,5 hetes kutyzsom miért morog ha eszik?

Figyelt kérdés
Egy golden retriever eddig tápot adtam neki. Ma egy kis tészta maradékot adtamneki mit szól hozzá. Teljesen bezsongott mikor elé tettem a tálat el kezdte falin. Bele nyúltsm az ételhez és elég hevesen morgott. El vettem tőle és úgy csináltam mintha ennél belőle utána vissza adtam. Utána is morgott. Hogy szoktassam le erről? Én úgy tudom a goldenek nem agresszívak.

2016. jan. 28. 16:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#8-as válaszoló. A kutya félti az ételét, morog, te szó nélkül elveszed a tálat. Mit tanul meg? Hogy jogosan félti az ételt tőled.

Sokkal gyorsabb, tisztább ott azonnal lerendezni az ilyet, mint hetekig kísérletezni TV-s csodakutyadokik tanácsaival. Az erős rászólás eddig egy kutyámnál sem működött ilyen fiatal korban, mindig kellett valami fizikai behatás is. De egy érzékenyebb, finomabb kutya valószínűleg jól venné csak a letiltást is, ha a gazda persze tényleg rá tud szólni, nem kell feltétlenül egyből pofonnal indítani. A lényeg, hogy ha már a gazda elkezdte ezt az egészet, akkor ne a kutya győzzön azzal, hogy továbbra is moroghat.

2016. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!