Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idős kutyának megterhelő...

Egy idős kutyának megterhelő lenne a teljes egyedüllét? (kb 6-10 óra)

Figyelt kérdés

Helyzet a következő, van egy 14 éves kistestű kutyusom. Tavasszal úgy néz ki össze jön egy nagyon jó álláslehetőség,de sajnos ehhez költöznöm kell.Természetesen vinném magammal. De itt jön a de. Reggeltől késő délutánig dolgozok,ebédszünetben tudnék hozzá haza ugrani egy kicsit. Egy hétben kb 4-5 napot dolgoznék. Lenne mikor csak 6 órát lesz mikor 10-et.

Ami még egy bökkenő,hogy neki van egy kutyatársa vagyis húgom kutyája. Szóval teljes magányban nincs itthon sosem. Nem tudom mennyire viselné meg ez a költözés,hogy új hely,társától elszakítom és teljesen egyedül lesz ha nem leszek otthon.


Itt hagyni szüleimre nem szeretném,mert 1 az én kutyám,2 idős már nélkülem meg bolondul,mert amúgy csak hétvégente tudnék haza járni. 3, szüleimnek van elég baja az én kutyám nélkül is,nem lenne rá sok idejük. Húgom meg a sajátjával sem foglalkozik túl sokat..


Szobatisztaság nálunk már nem téma,mert 2 éve,hogy nem bírja vissza tartani így marad a takarítás vagyis újságra végzi (orvos vizsgálta ki,szóval ő már így marad mondta a doki,teljesen egészséges)


Reggel és este 100 %,hogy lenne séta Ebédszünetben is levinném. Persze attól függ,hogy milyen messze lesz albérlet a melóhelytől mennyi időm lesz ingázni,mert lehet semennyi,akkor meg ebédszünetben nem tudok haza ugrani hozzá.


Olvastam,hogy egy ruha darab sokat segít,így természetesen egy pólót amit hordtam oda raknám mellé,hogy érezze az illatomat.


Nem tudom,hogy fogja ezt viselni.Sok ismerősöm szerint az idős kutyák nagyon nehezen viselik a változást.

Bármilyen ezzel kapcsolatos tanácsnak örülnék!


2016. jan. 28. 21:03
 1/6 elwera ***** válasza:
Próbáld ki, hogy a másik kutyát elviszed sétálni, őt addig otthon hagyod, mit reagál rá hogy egyedül maradt.
2016. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az öreg kutyák rengeteget alszanak, legjobb esetben simán átszunyókálja azt az időt, amíg távol vagy, utána meg úgyis foglalkozol vele.


Esetleg, ha nagyon igényli más kutya társaságát és te is megengedheted magadnak, akkor, egy másik, hasonló korú, aktivitású kutya örökbefogadása is jó megoldás lenne. Persze olyat kell mellé vinni, akivel kapásból egy húron pendülnek, előzetesen össze lehet ismertetni őket.

2016. jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a 12 évesem már átalussza a nap jó részét, nem is szereti különösebben, ha a fiatalok zaklatják. szerintem nem lesz baj vele, csak az első időben legyél vele, amig megszokja az uj lakást.
2016. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elején ugat 10-15 percig,aztán csöndben van,már többször volt így,persze ha vki otthon van és úgy viszem sétálni a másikat akkor csöndben alszik.


Kizárt,hogy még egy kutyát örökbe fogadjak,rá is alig lesz időm,nem hogy kettőre.

2016. jan. 29. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg fogja szokni, de az elején lehet, hogy lesznek gondok, amiatt, hogy idegen környezetbe kerül és egyedül lesz. Neked kell továbbra is erős falkavezérként viselkednek, mindig ezt mondják, de saját tapasztalatom hogy tényleg nagyon sok minden múlik a gazdi viselkedésén is! :)

Én akkor költöztem el otthonról, amikor 10 éves volt a kutyusom. (Előtte családdal laktam, napközben a cicákkal, és egy kutyussal volt együtt gyakorlatilag 2 hónapos kora óta, amikor dolgoztunk.) Nála kb. egy-két hónapig tartott míg megszokta az új helyet, és legfőképpen azt, hogy kikerült az ő kis falkájából... előjött nála a szeparációs szorongás (reggel hisztizett-vonyított, amikor elmentem, az ajtó elé pisilt, pedig teljesen szobatiszta volt). Nekünk az segített, hogy újra eljárogattunk kutyasuliba, otthon klikkereztem vele és legfőképpen megpróbáltam én nyugodt maradni, mert minden reggel totál idegesen mentem el, hogy mit fog művelni a kutya, ami kihatott rá is. Pár hét alatt viszont minden a régi lett, nyugodt, amikor elmegyek és napközben sokat alszik.

Remélem, hogy nálatok zökkenőmentes lesz a költözés!

2016. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm szépen! Én is nagyon remélem. Mindig nyugodt vagyok vele szemben,mert tényleg eszméletlenül hamar kiszagolják ha vmi nem kóser.

2016. jan. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!