Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen esetben számít egy...

Milyen esetben számít egy törzskönyves tenyésztő már törzskönyves szaporítónak?

Figyelt kérdés

Évente 2 vagy 3 alom, 3-4 kan társtulajdonban ( saját tenyésztésű) és 3-4 szuka. Különböző korúak, különböző vérvonalúak. Egy szuka max 3-4 alom, alomszámtól függően.Minden kutya interchampion és több nem kötelező egészségügyi szűrésük is van, az almok apjai mind híres külföldi egészséges kutyák.


Ilyen esetben?


2016. jan. 30. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Szaporító és szaporító között is van különbség, ne vegyük mindet egy kalap alá. Ha nekem van egy szukám és amikor tüzel az egész megyét végigjárom, hogy szép kant találjak neki, befedeztetem, kölykök megkapnak minden oltást, jól vannak nevelve majd eladjuk olyan családoknak akik mint írta is az egyik válaszoló "20000-ért akarnak kutyát venni" az is szaporítás, mégse írjunk már olyat, hogy feldobja a rohadt szaporító a teherautóra aztán haddmenjen. Meg ugye az is szaporító aki azt se nézi kivel kefél a kutyája, azokat se kéne egy lapon emlegetni a példával amit írtam.
2016. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Mindenhol más a tenyésztési szabályzat, ez fajtától függ.


Szerintem amit egy tenyésztő betart:

- csak tenyészszemlével rendelkező,

- csak jó eredményekkel rendelkező,

- egészségügyileg szűrt kutyákat tenyészt,

- a kutyákat nem tenyészti 2 éves koruk előtt

- legalább egy teljes évet (valahol 2 a szabályzat szerint) kihagy két alom között hogy tudjon pihenni a szuka,

- egy szukának max. 3 vagy 4 alma (szintén szabályzattól függ) lehet egész életében,

- minden kiskutyát, kivétel nélkül letörzskönyvez.


Szerintem ezek az alap formalitások, a "szabályok".

2016. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Tenyésztő generációkra előre tervez. Nem adott párosításból gyártja halomra a kölyköket éveken keresztül. Aki ilyet csinál, az tk-es szaporító. Akkor is, ha nem csak messziről hasonlítanak a fajtára a kölykök. Ha jól gondolom, akkor felöltöztél 12.12, ugye?
2016. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Miért, az mennyire tisztességes "tenyésztő" aki eladja a kiskutyáit "puppykereskedőknek" akik autóval szállítják külföldre a kiskutyákat mindenféle leinformálhatóság nélkül??


Gondolom a jogszabályoknak megfelelően, de minden etikát nélkülözve?


Sőt ...továbbmegyek: mi a bánat indokolja a kutyák ilyen nagy számú tenyésztését tudván a fekete oldalát a dolognak? Ezek többnyire genetikai zsákutcába vezetnek...


Lehet osztani de ettől még ez a véleményem

2016. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nekem van egy szukám és amikor tüzel az egész megyét végigjárom, hogy szép kant találjak neki, "


Na, ettől még pontosan egy olcsó szaporító vagy. A tenyésztő nem csak küllem alapján választ kant. Attól, hogy egy kan szép, még hordozhat genetikai betegségeket, a te szukád is hordozhat genetikai betegségeket. Ha nem szánod rá a pénzt, hogy rendesen elvégeztesd az orvosi szűréseket, ha nem értesz hozzá és nem nézed meg a családfában előforduló betegségeket, akkor jó eséllyel gyártasz beteg kiskutyákat. Ez egyszerű, mocskos szaporítás, semmi több, bármennyire is próbálod szépíteni a dolgot.

2016. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
22%
Tudom, hogy szaporítás, az egészségügyi dolgaival is tisztában vagyok, de akkor se emlegess már egy lapon egy ilyen embert egy olyannal aki fűvel fával kefélteti a kutyáját, a kiskutyákkal nem foglalkozik, ahogy lehet jópénzért lepasszolja. Meg azért a tévhitekkel ellentétben az ilyen ember nem gazdagszik meg ebből.
2016. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Ezt esetleg mond azoknak, akik ilyen jóindulatú hobbiszaporítóktól vesznek kiskutyát, akik később betegek lesznek és a gyógyíttatására rengetek időt, pénzt és energiát kell fordítaniuk, ha egyáltalán gyógyítható. Végignézik, az általuk szeretett kutya szenvedéseit vagy halálát. Tudom miről beszélek, mert a családban volt olyan, aki ilyen "jó helyről" hozott kutyát, akinek a lábát többszöri műtéttel, több hónapos fizikoterápiával lehetne annyira rendbe hozni, hogy ne élje le az állat kínok között az életét. Eddig több, mint 200.000 forintot költöttek rá és a kutya még mindig alig tud járni. Igaz, hogy nagyon szép állat, biztosan az ő szaporítói is csak küllem alapján választottak fedező kant.

Jah, hogy jó körülmények között tartod a kutyáidat vagy nem akarsz meggazdagodni belőle? Lehet, de semmivel sem vagy jobb olyan szempontból, hogy a hozzáértés hiánya miatt állatoknak és gazdáiknak okozhatsz szenvedést. Ezért ne haragudj, de nem látok túl sok különbséget közted és köztük.

2016. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként ha nem tűnt volna fel nem rólam van szó, csak az ismerettségi körömben több ilyen ember van és mindent el lehet róluk mondani csak azt nem, hogy állatkínzók lennének. Márpedig az állatvédők őket is egy lapon emlegetik azokkal, akik éheztetik vagy egy méteres láncon tartják a kutyáikat, vagy éppen azokkal akik élvezetből kínozzák. Igazad van teljesen, hogy sokkal egészségesebb kutyák lennének, ha nem létezne a szaporítás csak a tenyésztés, csak piszkál nagyon mikor látom, hogy az ilyen szaporítók mennyit költenek minőségi tápra meg tényleg szeretik a kutyákat és akkor rámondják, hogy rohadt mocskos állatkínzó szaporító.
2016. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy még mindig nem érted a lényeget.


Talán a saját kutyáikat jól tartják, de hozzáértés nélkül olyan kiskutyákat gyárthatnak, akiknek az élete csak szenvedés, folyamatos egészségügyi vagy pszichológiai gondokkal küzdenek. Ha csak azt nézzük, hogy ideggyenge kutyák kerülnek ki a kezeik közül, akik a méhecskétől is megijednek, akik farkukat behúzva mennek sétálni (talán ilyet már te is láttál), így az egész életük stresszhelyzetek sorozata. Vagy a mi családi példánk, ahol vagy az életen át tartó folyamatos ízületi fájdalom, vagy a műtétek és ezzel járó fájdalmak sorozata lesz a kutya sorsa. Ez sem állatkínzás szerinted? Tudod az orrodnál tovább kéne látnod és a lehetséges következményekkel is számolni kell. Nem csak azt kell nézni, hogy az általad annyira sztárolt szaporítók azzal az egy-két egyeddel szépen bánnak, hanem azzal a több száz vagy ezer kiskutyának a sorsával, amik a hozzá nem értés miatt nem tudnak normális, teljes életet élni.

2016. febr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Értem én, hogy miről beszélsz, de ezt már le is írtam. Milyen sztárolás? Én nem sztárolom a szaporítókat csak rá akarok világítani arra, hogy a szaporítóknál (főleg ezeknél a fajta szaporítóknál) vannak sokkal nagyobb állatkínzók is és sokan közülük tudatlanságból csinálják azt, tehát így ahogy mondtad Te is, hogy nem gondolnak bele, hogy egészségtelen utódok lesznek. Persze, ez is állatkínzás ezt nem kérdőjelezte meg senki, de mégsem egyenértékű azzal, hogy kimegyek az erdőbe és felakasztok egy kutyát, mert már nekem nem kell vagy mert sokat ugat. Azzal a mondattal kezdtem, hogy szaporító és szaporító között is van különbség. Én magára az indítattásra gondoltam, nem a végeredményre, mert az minden szaporításnál lehet rossz. Meg mondom olvastam, hogy halálbüntetés meg életfogytiglan az állatkínzóknak köztük a szaporítóknak is, szerintem rohadt erős túlzás lenne ezeket a szaporítókat lesittelni, mellesleg egyébként nagyon sok emberről beszélünk ezalatt.

Na de most egyébként ez egy olyan dolog, hogy ha tudod hogy fogyatékos lesz a gyereked, akkor is megszülöd vagy sem? Vagy ha teljes nyomorban élsz és tisztában vagy vele, hogy a gyereked rengeteg dologban nélkülözni fog, de Te mégis megszülöd, akkor az is emberkínzás.

2016. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!