Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tarthatom meg a kiskutyát?

Nem tarthatom meg a kiskutyát?

Figyelt kérdés
Tehát, van már 2 kutyánk akik egy pár.születtek kölykök és 1 maradt meg a többi elpusztult... Odaígértük valakinek de nagyon felelőtlennek tűnnek, sőt azok is és hát nagyon megszerettem a kiskutyát de a szüleim nem akarják hogy megtartsuk,mert igyis sok a 2 kutya nem tudom mit tegyek. :(valakinek ötlete?

2016. febr. 2. 20:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy akkor tarts kutyát ha biztosítani tudod a kajáját, ha beteg lesz az orvoslást, az oltásokat, a chippeltetést, hogy megelőzd a várható problémát , nem árt ivartalaníttatni , főleg ha szuka! Lehetne mégsorolni. Ha van munkád és mindent tudsz vállalni plusz a felelőséget vállalod érte, akkor vagy felelőségteljes gazda ! Lehet hogy fáj a szíved érte de be kell látnod hogy neki olyan gazda kell, aki ezeket biztosítani tudja. Egy javaslat :Ivartalanítsátok a szukát hogy ne forduljon elő ilyen, gondolj bele ahányszor lesz kiskutyája annyi fog majd megtetszeni?!? Így leszel igazán jó gazdi, már a többit illetően. Én ezt úgy oldottam meg ha kutyit akartam hogy csakis kant, szukát semmilyen esetben sem! Szukánk csak úgy volt hogy menhelyről hoztuk ki, de már ivartalanított volt. 😊 Gondolj arra hogy a másik két kutyával is foglalkozni kell... És sok pénzbe kerül... Sok sikert ! 😊
2016. febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy el tudtátok passzolni őket, az általában sikerül, de nézd meg azokat a kutyákat néhány hónap/év múlva. Egyszer az én kutyám is szült, 8 kiskutyából 5-öt adtunk oda (mind a 8-nak lett volna gazda), 3-at megtartottunk. A 8-ból már csak az a 3 él (12 évesek), aki nálam maradt. Én végigkísértem a sorsukat, ezért nem lesz soha többé kölyke a kutyáimnak. Nem véletlen, hogy csak azok élnek, akik nálam maradtak. Én vigyáztam rájuk. Egy kutyámat túlzabáltatták, azért halt meg 9 évesen. Egy kutyámat továbbadták (pedig nagyon jó helyre adtam őt), mert a szomszéd fenyegetőzött és állítólag féltésből adták oda az első jöttmentnek, aki börtönviselt volt, az aztán éheztette, bezárta, nem tudta megoldani, hogy a másik kutyájától ne legyen állandóan kölyök, azok a kölykök is éheztek:( Próbáltam őt kimenekíteni, de eltűnt, mert kölcsönadta valahova amíg tüzelés volt és elszökött.Kb. 3-4 éves lehetett. Másik két kutyámat megmérgezték 5 éves korukban. Az ötödik pedig szintén elszökött. Őt egy néninek adtam, akit az unokája semmizett ki, így el kellett adnia a házát, idősek otthonába ment,a kutya maradt, végül a vevő befogadta őt, de nyitva hagyták egyszer a kertkaput, ő is eltűnt örökre. Talán 5 éves volt. HA megtartod, nagyon gondold át, 3 kutyáról gondoskodni nagyon nehéz, nem is az étel az igazán sok, hanem az állatorvosi költségek, az állandó kullancstalanítás, bolhátlanítás, ha beteg, akkor egy vagyon...De ne hidd, hogy máshol jobb helye lesz. Kicsi rá az esély.
2016. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ez a mentalitás, hogy állandóan kölykezik a kutyátok, ez nagyon gáz, amíg fel nem fogod, hogy mennyire felelőtlenség így kutyákat tartani, ne legyen több kutyátok.
2016. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

"ugyérted felelőtlen vagyok?"


Igen, úgy.


1. Minden alkalommal, amikor elleted a kutyádat veszélynek teszed ki őt. Lehet, hogy eddig megúsztátok, de nagyon sok minden üthet ki balul: egy nagyobb kölyök, egy nagyobb kölyök vagy egy bent maradt placenta stb. stb.


2. Egy alom kölyök felnevelése rengeteg energiát kivesz a szukából. A saját kutyád életét rövidíted meg vele.


3. Mivel nincs röntgen szemed, de a kutyáid DNS-ét sem tudod könyvként olvasni, nem tudod, hogy mit örökítenek. Van egy halom fincsi örökletes betegség, ami hordozókon nem feltétlenül látszik. Ha már életet hozol létre, az a minimum, hogy ne árts!

(Normális tenyésztő ugye ezeket a szűréseket megcsináltatja, állandó orvosi felügyelet alatt tartja a kutyáit, eljár velük kiállításokra, versenyekre, hogy bizonyítsa hogy a fajta kiváló példányai a kutyái blablabla.)


4. Az nem elég intő jel, hogy a legutóbbi ellésnél egy híján az összes kiskutya elpusztult?


5. Mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja, kegyetlenül nehéz normális gazdit találni a kutyának. Ujjal tudnék mutogatni csak itt az utcánkban, hogy teljesen normálisan gondolkodó embereknek milyen elbaßott életű állataik vannak.


+1. Sikerült egy olyan kutyát örökbe fogadnom, akit ellettek.

- Emlődaganatos. Alap, nem?

- A hátsó fertályán meg vannak lazulva a szövetei, az orvosunk szerint egy nehéz szüléstől. Nem szép, de nem okoz neki problémát.

- Néhány nappal az ivartalanítása előtt betüzelt. Úgy, hogy a méhnyaka annyira megduzzadt, hogy az összes többi szervét elnyomta. Nem tudott kakálni, pisilni is alig.

- Az előtörténete miatt jó eséllyel indul egy gennyes méhgyulladásra, szóval amit elmúlik a tüzelése rohanunk az orvoshoz ivartalanítani.


Hát kell ez nektek?


Kérdező,

Ha még nem tettétek, a kölyköt féreghajtsátok, chipeltessétek és kezdjétek meg az oltási programját! Reálisan ez az pénz, amit be tudtok "hajtani" a gazdijelöltön. Viszont a legnagyobb idiótákat ezzel is ki lehet szűrni.

Másrészt: egy kicsit is tájékozott állatszerető ember, nem szívesen hoz el olyan helyről kutyát, ahol folyamatosan kölykedzik a szuka, mert tudja, hogy nem jó neki, ezért nem szívesen támogatja az ilyet. (Márpedig azzal, hogy eddig elvitték tőletek az összes kölyköt azt igazolták az emberek, hogy tök rendben van, amit csináltok, sőt, igény is van rá.)

2016. febr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 3. 07:44
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtak, azzal 100%-ig egyetértek, ezt hívják "szaporítónak", lehet te épp a rendesebb fajta vagy, de akkor is.

Kutyát szaporítani, majd azt csak úgy eladni bűncselekmény.

Egyébként hogy tudnátok 3 kutyát sétáltatni?

Ahhoz kellene még valaki a családból... Kivéve, ha külön viszel le 2-t sétálni, aztán a harmadikat, de ez sem annyira jó?

Persze van olyan gazdi, aki meg tudja oldani egyszerre, de...

2016. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát rendszeresen sétáltatom őket de úgy döntöttem elajándékozom mégis a kiskutyát csak még nem tudom kinek a szukát aki már kb 4-5x ellett ivartalanítani szeretném mert tényleg nem szeretnék már kiskutyákat ez nekem sem jó amugy sem akartam szaporitani őket de valahogy mindig megtörtént amikor nem voltam otthon vagy nem láttam pedig amikor tüzelnek el szoktam őket zárni viszont ha elutazom ritkán akkor megtörténhet és ennek véget szeretnék vetni úgyhogy igazatok van de attól még nem kell elvenni a kedvem meg sértegetni szépen is meg lehet szerintem ezt beszélni na mindegy így döntöttem... szóval válaszok elég hasznosak úgyhogy köszönöm!
2016. febr. 3. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!