Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita kölyök lenne?

Akita kölyök lenne?

Figyelt kérdés

45 ezerért árulják mint fajtatiszta akita kölyköt, a szülei megtekinthetőek a helyszínen... Namármost én elég sokat olvasgattam itt a szaporítókról és nagyon rezeg a léc. A törzskönyvről és a szülők állapotáról holnap tudok meg többet, ma már nem hiszem h kapok választ este 9kor a hirdetőtől. Szerintetek csak fajtajellegű keverék valami? A képek alapján jó helyen vannak, hófehér a bundája, csak a fejével előre belemászott a koszba, a testvérei is tiszták, szép pofijuk van, tiszta tekintetük, szóval nem tudom. Csak nem tudom h érdemes-e egyáltalán megnézni őket ha mondjuk pl. testvérek voltak a szülők, és a kicsi állandóan beteg lesz vagy akár fiatalon elpusztul. :(

[link]



2016. febr. 4. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyiért adja, az biztosan nem tenyésztő. És a hirdetésben is szerepelne akkor hogy törzskönyvesek kölykök. Ha jófogáson, vagy hasonló oldalon találtad, akkor meg pláne, ott tenyésztők nem hirdetnek.
2016. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy hasznos cikk. Meg lehet tudni pl azt is, hogy miért kerül annyiba egy törzskönyves kiskutya, amennyibe. Ezért is gondolom, hogy ez nem tenyésztő.

2016. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító, egyértelmű.

Ha fajtatiszta akitát szeretnél, akkor tenyésztőt keress.

Ami nagyjából arról ismerhető fel, hogy:

- a szülők tenyészszemlések, és megvannak az egészségügyi szűréseik a fajta örökletes betegségeire

- a kan általában nem a tenyésztőé, csak a szuka. A kanhoz csak fedeztetni viszik

- a kölyök mindenképpen törzskönyvezett, nincs olyan opció, hogy csak a szülők törzskönyvezettek, vagy tk. nélkül olcsóbb

- a tenyésztőnek van kennelneve, és szinte kivétel nélkül honlapja, ahol megtekinthetők a szülők eredményei, törzskönyvei, kiállítások, munkaeredmények pl., ez eddigi almok stb.

- a tenyésztők általában nem hirdetnek apróhirdetéses oldalakon, mivel nincs rá szükségük. A kölykökre inkább várólista, előjegyzés van! Ha ritkán mégis hirdetnek, akkor a hirdetésben megtalálod a kennelnevet, honlap címét is.

- a fajtatiszta akita nem 45 ezer, hanem inkább 150 ezer vagy felette.

- a tenyésztő a kölyköt 8 hetes kor után, 2 oltással, chippel ellátva, szerződéssel együtt adja el, garanciát vállalva az örökletes betegségekre (illetve, hogy azok nem jönnek elő).


Itt találsz pl. tenyésztőket:

[link]

2016. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek fajtatiszta kölykök.Szépek egészségesek.


Amit linkeltél nem túl szép kölyök,inkább vmi szamojéd mixre hajaz,mellesleg egy tenyésztő ilyen szedett vetett állapotban nem rak fel egy kölyökről sem képet.


45 ért meg mondom inkább szamojéd mix.



Ha egészséges fajtatiszta akitát szeretnél akkor kenneleket nézz. Látszik,hogy bizonytalan vagy ebben. Inkább gyűjtögess még és lesz egy szép kutyád.Nem egy beteges,szaporított keverék.


De ha a pénz számít akkor akár menhelyre is mehetsz,szerintem szebb kutyákat is találnál.

2016. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek pozitívat adtam! Azért van szükségem segítségre mert volt már egy akita kutyánk, 16 évesen halt meg, és most döntött úgy a családom, hogy legyen egy másik kutyánk, szintén akita. Én nehezen tettem magam túl a kutyánk halálán, de nem igazán van beleszólásom az új kutya dologba, így próbálok annyiban hatni rájuk, hogy egy egészséges kutyát vegyenek, aki nem lesz beteges és remélhetőleg sokáig velünk lesz, mert nem szeretném mondjuk két év múlva újra átélni egy kutya-családtag elvesztését.

Csak ugye a pénz is számít a családomnak, szerintük 150 ezer sok egy kutyáért, szerintem meg a 600 ezres orvosi számla a sok. Lehet, hogy lesznek még itt hasonló kérdéseim, tekintve hogy nagyon régen vettük az első kutyánkat és azóta nagyon sok minden változott, pl akkoriban ezt a fajtát szinte alig ismerték, kiállításokon is elvétve volt, ma pedig sok kennel van már akik csak akitával foglalkoznak.

Szóval köszönöm mindenkinek!

(Az utolsónak írom, hogy csak ez a fajta jöhet szóba, amolyan első látásra szerelem dolog ez, ezért nem opció a menhely.)

2016. febr. 4. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a videót neked és a szüleidnek:

[link]

2016. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen pont ezt akarom elkerulni, jo lett volna ha elolvasod amit irtam....
2016. febr. 8. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A képen egy fajtatiszta Akita kutya van! Az apja mo egyik legjobb kenneléből származik! És a tenyésztő Úgy döntött megtartja a kölyköt ! ja és törzskönyves :)
2016. febr. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyiért tényleg nem fogsz megfelelő vérvonalú, nem túlszaporított, fajtatiszta kiskutyát találni. A szülőket itt le tudod ellenőrizni:

www.akitapedigree.com

Az összes magyar kennel felrakja ide a kutyáit.

Javaslom ha törzskönyves kutyát ajánlanak, tudakolt meg a szülők nevét és keress rájuk itt. Illetve érdemes a szülőkről is képet kérni. Már abból is sok minden kiderül.

2016. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!