Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam pelenkára a...

Hogyan szoktassam pelenkára a csivavánkat?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja vásároltuk, akkor volt 10 hetes. Az elején még néha-néha sikerült pelenkára végeznie a dolgát, mostanában soha. Már mindent kipróbáltam. Ha odakakil valahova viszem, megmutatom, pici vizet ráspriccelek majd a kakival együtt oda teszem a pelenkára. Pisilni is máshová szokott. Azt zsebkendovel felitatom, majd szintén rá őket a pelenkára. Persze jól le is szidom. De egyszerűen nem érti meg, mert a következő kaki pisi megint nem a pelenkára megy. Minden egyes alkalommal ugyanez van. Meglátom, vízspricc, szidás majd kezdődik elölről. Volt hogy láttam épp pisilni készül, gyorsan rátettem a pelenkára, 45 percig vártam hogy ott folytassa/fejezze be de nem. Addig csak ült a pelenkán. Kérlek adjatok tanácsot!!
2016. febr. 6. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne vizet spriccelj (?), hanem vidd le 2 óránként sétálni, ha lent pisil/kakil akkor nagy dicséret és jutalom falat.

Ha a lakásban végzi a dolgát és éppen akkor észreveszed akkor szidd le.


De ez már minimum 1000-szer le van írva ezen az oldalon..

Pelenkával csak annyit érsz el, hogy sose lesz szobatiszta.

2016. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki szoktam vinni. Tegnap akkor kakilt be mikor bevittem 🙁
2016. febr. 6. 07:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne szoktasd pelenkára, se alomra. Ô is kutya, nekem is van 3 csivim, rossz olvasni, hogy nem megfeleôen kezelik. Minden kölyökkutyánál nagyon sok türelem kell a szobatisztasághoz és egy éves korig lehetnek balesetek. Türelem. :)
2016. febr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pelenka, kabát van és séta. Lent megdicséred, fent szidás nélkül takarítasz (azzal csak stresszeled, összezavarod, pláne ha előtte a pelenkával arra szoktattad, hogy csináljon be nyugodtan a lakásba). Így lesz szépen lassan (!) szobatiszta.
2016. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
9%
Szia! Úgy a legegyszerűbb, hogy mikor bepisil,vagy bekakil bárhova, egyszerűen csak vidd a pelenkához, és tedd rá. Kis idő után rájön, hogy csak ott szabad. És ha magától rámegy akkor világi ünnepség és jutalomfalat ;) Sokmindennel próbálkoztam, de ez vált be. A logikája annyi, hogy az anya kutya is kiteszi a helyükről a kölyköt ha bepiszkít. Így tanulja meg, hogy csak kint szabad. Jelen esetben pedig, hogy csak pelusra szabad. Viszont ez csak akkor működik, ha azonnal viszed. Később felesleges, mert elfelejti mivan. Pisit kakit felesleges odavinned :) meg megszidni sem szoktam, csak szép nyugodt hangon megmagyaráztam neki hogy ejnyebejnye ezt nem ide kell hanem a pelusra. És odavittem :) Persze türelem kérdése. Van olyan kutyus, aki 10 hónapos korára lesz teljesen szobatiszta
2016. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkával az a baj, hogy nem azt tanulja meg, hogy arra lehet, hanem azt, hogy a lakásba pisilhet, kakilhat. Aztán, amikor azt hiszi, hogy jót csinált, te megbünteted. Tedd el a pelenkát, és vidd ki a kutyát.
2016. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Az enyèm sem pisilt vagy kakilt mèg soha kint, mindegy meddig voltunk kint inkább visszatartja ès rögtön ahogy hazaèrünk pisil. Külföldön èlek ès pl amikor mentünk haza kb 14 órás út kocsival, akkor is csak úgy pisilt ha leraktam valahova a pelenkát. Aki azt mondja, hogy pelenkára nem fogja megtanulni annak fogalma sincs róla ;) nekem egy 5 hónapos extra mini csivavám van aki már teljesen szobatiszta ès !PELENKÁS! Nem egyszerű az biztos de mondhat akárki akármit de egy 700gr-os kutya nem 3-4-5x pisil meg kakil egy nap ès èn pl 3 műszakban dolgozom úgyhogy èjszaka 100% hogy nem tudom kivinni pláne nem 4-5x mert csak èjszaka ennyi pisi-kaki van! De ahogy itt írják egyesek, hogy ,,csendben takaríts ha bent pisil'' hát úgy persze hogy mindenhova pisilni fog! Igen is fegyelmezni kell ès èreznie kell, higy risszat csinált meg h mit szabad ès mit nem! Az elejèn ha pisil akkor szagoltasd meg vele ès határozottan mondd meg neki h NEM SZABAD! Aztán mártsd bele a pelust ès ott us szagoltasd meg vele ès őt is rakd a pelusra. Ès minden alkalommal igy. Ès igrn is szidd meg ha megint máshova pisil ès megint mutast meg neki ugyanùgy. Aztán ha jó helyre pisil akkor dicsèrd meg ès sok simi meg jutalom! Nem könnyű mert sok türelem kell hozzá de nem hülye meg fogja tanulni!
2016. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!