Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a Jack Russel...

Hogyan tanítsam a Jack Russel Terrieremet? Nagyon makacs!

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos lány jack russel terrierem.Egész okos kutya,mert már majdnem teljesen szobatiszta,pedig még csak most kezdtem igazán rászoktatni.Lakásban lakok,de sokat sétálok vele (reggel 15 perc,délután 2 óra,este pedig 30 percet vagy 1 órát),de a probléma az,hogy egyáltalán nem tudom tanítani.Tanítom neki az ül meg lábhoz parancsszót,de ezekre csak néha hallgat,hiába van jutalomfalat a kezemben.Az utcán sétáltatás közben össze vissza rohangál,mindenkire rá akar ugrani,és ha nem akar jönni bármit tehetek akkor se fog jönni.De egyébként más gond nem nagyon van vele,mert nem ugat meg nem rág szét semmit.

Ja és még valami,nem hajlandó száraztápot enni.És mostmár lassan konzerveket se akar enni (pedig régebben imádta).Ezért már hetek óta olcsó húson,virslin meg felvágottakon él...Mit tegyek,hogy újra egye a száraztápot?



2016. febr. 8. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy válogasson. Este (vagy amikor enni szokott) lerakod elé, ha nem nyúl hozzá, elveszed. Legközelebb megint evésidőben ugyanez. És ne adj neki mást. Rá fog jönni, hogy jobban jár, ha megeszi. Természetesen nem fogja megenni a száraztápot, ha tudja, hogy utána a gazdi úgyis megsajnálja és ad neki valami sokkal finomabbat.

A többi problémára pedig a kutyaovit, később kutyasulit ajánlom.

2016. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Konzervet ne is adj neki, semmi tápértéke nincs.

Ha száraztáppal szeretnéd etetni, válassz egy jó minőségű kölyöktápot, esetleg kicsit beáztathatod vízbe, majd úgy járj el, ahogy az első válaszoló írta.

Vagy etetheted hússal is, talán ez a legjobb a kutyának. Vannak olyan állatboltok, ahol lehet kapni nyers, fagyasztott húst. Csirke, pulyka, marha, kacsa, nyúl, hal mehet nyersen is. Disznó csak jól megfőzve!

Felvágottat ne adj, az nem való kutyának (mellesleg embernek sem).


Javaslok a kutyaovit a többi problémához.

2016. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kutyaovit sajnos nem találtam errefele és kutyasuli is csak tavasz végén - nyáron lesz...na sebaj :)) majd megpróbálom tanítgatni én nyárig :D

2016. febr. 9. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban érdeklődj már most. Nem külön van ovi, hanem a kutyasuliban tartanak foglalkozást kölyköknek is.
2016. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem is JRT- m van ő kisfiú 6 hónapos.

Dettó ugyanezekkel a problémákkal küszködöm. A fiatal úr most jött rá, hogy van finomabb kaja is a tápnál, de én sem engedem, hogy válogasson. Naponta 2x fkap enni.egy adag száraztáp és egy adag főzött étel ( én mindig főzöm a husit! Ameddig el nem fogy a táp, addig nincs hús. Amikor már nagyon éhes lesz úgyis megeszi.

A vezényszavakat hamar megtanulta mindig jutalom és hatalmas dícséret. Naponta többször pár perc gyakorlás.

A séta az nálunk is katasztrófa volt most sem valami jó a helyzet, csak már nem ugrál rá minden szembejövőemberre. Vidd kutyafutiba ahol szabadon rohangálhat játszhat ezzel is fárad! :)

Én is gondolkodom a kutyasulin, nagyon húzza a pórázt. Hiába állok meg, fordulok más irányba.

Ők ilyen makacs kutyusok szigorú gazdi kell nekik...

Sok sikert és kitartást!

2016. febr. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!