Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg 11 hónapos...

Hogyan tanítsam meg 11 hónapos staffordshire terrieremet, hogy bicikli mellett fusson?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy mozgásigényű, és a bicaj lenne a legjobb megoldás.

Hogyan tanítsam meg rá?


2010. jún. 6. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

hát én nem nagyon ajánlanám ezt de te tudod, baromi nagyot eshettek mind a ketten. te a földre a kutyára meg a bicikli eshet.. :S

én már jártam így.. nem vmi kellemes.

am meg ülj fel a biciklire fogj vmi finomságot a kezedbe add oda a kutyának és akkor utánad fog futni elvileg :D

2010. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi előszőr megtanultuk a szabadon követést lábnál, majd úgy hogy a "vissza" parancsra besoroljon mögém a kutya. Ha ez már megy akkor már csak a bicajt kell hozzáadni:) Csak kint a határban, erdőben szoktunk bicajozni, de ott póráz nélkül (szerintem így kényelmesebb meg biztonságosabb is).

Ha a terep engedi mindig hagyom a kutyát bóklászni, ilyenkor előttem, mellettem fut. A "lábhoz" parancsra szorosan a bal oldalon jön, a "vissza" parancsra pedig mögöttem fut. Minden útelágazásnál, kanyarodásnál mögém kell mennie.

Eleinte csak közepes lassú tempóban mentünk, fokozatosan szabad csak növelni a távot is.

Enyém imád száguldozni a dombokról lefelé, szinte repülünk:)

2010. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első lépés: a kutya megbízhatóan, szépen sétáljon melletted, 100%-ig behívható legyen, mindig figyeljen rád, fogadjon szót.

Másodikra próbáld ki, hogy csak tolod a bicajt, és hozzá fogod a kutyát, és ha elhúz, elránt, akkor korrigálod.

Majd nyugis, csendes környéken szépen, lassan gyakoroljátok be a tökéletes biciklizést.

És fokozatosan szoktasd hozzá, mert a bicaj mellett való kitartó kocogás jóval nagyobb megterhelést ró a kutya lábaira, mint a laza (de hosszú) séta.

Ha van lehetőséged, ne betonon vagy aszfalton futtasd.

Azért a bicajozás ne a séta egészét tegye majd ki, mert oké, hogy fizikailag elfárad, de az élvezetet a szaglászás nyújtja neki (no meg a játék).


Csak 11 hónapos, még fejlődésben van. Odafigyeléssel, szépen, fokozatosan terheld, növeld a távot és a sebességet (sok-sok alkalomra gondolok, nem egyre). Inkább sétáljatok még egyet pluszba este, minthogy a túlzott biciklis futástól pl. csonthártya gyulladást kapjon.

2010. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!