Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le ezekről?

Hogy szoktassam le ezekről?

Figyelt kérdés

Nem rég befogadtunk egy tacskó szerű kutyust a menhelyről. Idáig minden rendben volt vele viszont ma az történt hogy odajött hozzánk egy idegen férfi és se szó se beszéd elkezdte őt simogatni. Illetve csak próbálta mert a kutya kicsit megkapta a kezét és rendesen megugatta. Természetesen leszídtam és elnezést kértem de hogyan tudom erről leszoktatni? Ja meg még az is volt hogy mikor hazafele jöttünk akkor jött felénk egy ittas hajléktalan hogy majd ő megsimogatja és erre megint vadúl elkezdett ugatni.

Még egy utolsó kérdés. Idáig a kan kutyákat sem szerette de mostmár csak megszagolja az adott ebet és tovább megy. Mit csináljak hogy játszon velük vagy legalább próbáljon meg barátkozni? Amúgy egy nagyon okos aranyos kedves ragaszkodó kb 2 éves tacskó keverék szuka akit nemsokára ivartalaníttatok (nem tudom hogy ez segítene e valamit a kutya ügyben) 4 nap alatt megtanulta a nevét meg a gyere (szabadtéren is de azért még nem merem elengedni) a maradot és félig meddig az ült. Ja és a szobatisztaságot.

mit csináljak hogy ezekről a dolgokról leszokjon? Ő az első kutyám.


2016. febr. 9. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy másokat megugat, nem kell róla leszoktatni, mert így legalább biztos, hogy a házat is őrizni fogja. Inkább írd ki, hogy harapós kutya.
2016. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább arra az emberre kell rászólni, aki kérdés nélkül odamegy és megsimogatja. Mit képzel? Ne is csodálkozzon, ha odakap neki a kutya.

A kutyákkal nem baj, ha nem játszik. Lehet, hogy később megjön a kedve.

Ha van kedvetek, elmehettek vele olyan kutyasuliba, ahol többek közt a szocializációval is foglalkoznak. Ha még nem volt kutyusod, te is egy csomó hasznos dolgot megtanulsz ott.

2016. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fickót én sem értem. Oké, hogy kicsi kutyáról van szó, de azért illene megkérdezni hogy "meg szabad simogatni? Nem harap?"
2016. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!