Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ki meritek kötni a bolt...

Ti ki meritek kötni a bolt elé, amíg beugrotok gyorsan?

Figyelt kérdés
Ki hogyan oldja meg? Nekem problémás lenne, mert terrierem van, ő is nagy sétát igényelne, a bolt meg messze van, halál fárasztó lenne egy nagy séta a blökivel, majd haza, őt lerakni, el a boltba, megint haza.. Kint hagyni nem merem, de vettem egy túlméretezett "banyatankot" azt kibélelem pokróccal, a cipzárját jól lehúzom és abban észrevétlenül beviszem mindenhová. Szerencsére nyugis, nem ugat, nem izeg-mozog, sosem veszik észre. Mások hogy oldják meg? Felnőttek, akik mind a kutyasétáltatásra, mind a napi bevásárlásra egyedül vannak.
2016. febr. 9. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon mérges szoktam lenni, amikor a boltok előtt kutyát látok. Decemberben volt egy olyan szitu, hogy egy yorkshire terrier volt kikötve. K9 hám, ruha (tehát nyilván jól tartották) és mégis kint volt az üzlet előtt, és olyan durván reszketett, hogy azt hittem elsírom magam.


Ha vásárolni megyünk, nem viszem magammal, de ha valami ügyintézés, vagy beülünk valahová, akkor odatelefonálok előtte, hogy kutya bejöhet e. Rengeteg hely van már, ami kutyabarát, és ez nagyon jó, mert sok helyre velem tud jönni.

2016. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

mindíg kint hagyom a bolt előtt, vagy a bicajom mellet amin nincs zár. ( javaslom bicajjal menni a boltba , a kutyus futhatna mellette jobb oldalon ) még a yorkik is képesek lépést tartani egy normál sebességű bicajjal.

a kutya megszokta ,hogy minden bevásárlásra elviszem . de őt nem igazán kell félteni :) aki el tudja vinni ...vigye :) majd meglátogatom a kórházban :) szóval egytől kell csak félni és ez komoly : a tolvajoktól akik szeretik lenyulni mások kisebb kutyáját. ha , viszont már ismernek a környéken , aakkor bátran hagy a boltnál , persze kikötve valami biztonságos forgalommentes helyen.

2016. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Helyzet, és kutyafüggő. Kisközép termetű, keverék kutyám van - több éve viszem magammal. Ahhoz túl nagy, hogy szatyorba tegyem - a házamtól fél órára van a legközelebbi bolt. Így összekötöm a kellemeset a hasznossal: kint hagyom a bolt előtt -általában öt - maximum tíz percig vásárolok. Ha nagy bevásárlás van, esetleg nagy hideg, nagy hőség - eső - természetesen nem viszem a kutyát.

Az eleső két -három kinnhagyásnál a kutya méltatlankodott - de nagyon hamar megszokta, kedvesen, türelmesen vár, nézelődik, sütkérezik.

Eddig semmi probléma nem volt. Az idegenekkel tartózkodó, kicsi az esély, hogy ellopják.

Egyszer volt atrocitásom - egy magát állatvédőnek mondó nyanya hőbörgött - mikor pár percre beszaladtam a boltba, hogy engem kéne a tűző napra kötni - holott kellemes langymeleg volt, nem kánikula...

Mondtam neki - hogy álljon meg a menet - kisebb gond pár percre kikötni egy kutyát - mint panelban tartani, nem sétáltatni, szűk kis kerteben láncon tartani egész nap...

Erre nem tudott mit mondani.

Kisvárosban lakom - itt nemigen lehet kutyasétáltató embert látni, mindenki kerteben, láncon tartja a kutyáit gyakran elrettentő körülmények között - gyakran oltás, chip nélkül, sok az elszökős kóborkutya - mert nem találnak vissza - ha kiszöknek...


Én kutyasétáltatás párti vagyok . Olyankor azon az áron is, hogy pár percre kikötöm.

Mondjuk Yorkit, pici, félős, vagy agresszív kutyát nem kötnék ki - de fontosnak tartom, hogy ne ítélkezzünk mások felett - ha bolt kikötött kutyát látok, nem az jut eszembe, hogy "szegény szerencsétlen bántalmazott eb" - hanem az, hogy a gazdája gondot fordít a sétáltatásra, és ragaszkodik a kutyájához - mert nyilván könnyebb otthon hagyni, mint sétáltatni...

2019. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!