Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Máltai selyem, vagy a...

A Máltai selyem, vagy a Yorkshire terrier mennyire nevezhető aktív kutyának?

Figyelt kérdés
Vevők olyasmire, hogy este pár kör lightos lassú futás, csak itt a lakótelep körül? Nyilván munkába nem kísár el:) de olyasmi rövid teendőkre, hogy kisebb bevásárlás, vagy bérletet venni, ügyintézni, ilyesmihez van kedvük? Azért kérdezem, mert pár kérdést már átolvastam, és ott mondják hogy a szobakutyák is szeretnek mozogni, de itt a környékünkön a legtöbbet úgy tartják, hogy egész nap a lakásban vannak, és csak eü dolgokat intézni mennek le. Akkor mi az igazság?

2016. febr. 10. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Őket is kell sétáltatni, az semmiképp nem jó nekik, ha csak pisire viszik le. Úgyhogy bajt nem okozol vele, ha magaddal viszed :)
2016. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A yorkshire kimondottan mozgékony, aktív kutya, hiszen terrier. :) A máltait nem tudom, de azokra, amiket leírsz, biztosan alkalmas ő is.

Attól még, hogy sokan alig viszik le a kutyáikat, ez nem jelenti azt, hogy az a helyes. Ők is kutyák, ők is szeretnek futni, mozogni, sétálni.

2016. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A maltai selyem, mas neven bichon maltese, szeret rogangalni kint a parkban, foleg ha van mas kutya is akivel jatszhat. De nem ajanlom peldaul hosszuban futni, joggingozni, ez nem az a faj, o inkabb a jatekossagbol adodoan szeret mozogni.
2016. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól,mert sokan csinálják nem biztos,hogy jó is :D

Sőőt.


Nekem 2 bichonom van. Egyik nyugisabb a másik aktív. Hetente talán 2x elő fordul,hogy 3x fél órát vagyok lent velük. De többször nem nagyon.Hétvégente elég sokat kint vagyunk a szabadban. Napi 3 séta kell. Ebből az egyik egy aktívabb 1-1,5 órás sétának kell,hogy legyen. Érdemes pl munka után ellátogatni az egyik kutyafuttatóra ahol rohangálhat játszhat a fajtársaival. Vagy ha nincs kutyafuti akkor is elengedni labdázni vele vhol.De minden nap nincs is rá idő akkor 2 naponta 1,5-2 órát illik egyik séta alkalmával aktívabban lefárasztással tölteni.

Kutyáknak igényeik vannak kicsiknek és nagytestűeknek is. El kell dönteni mit tudunk vállalni.


Ilyen szutyok esős időben,nem szeretnek kint lenni az enyémek,ilyenkor inkább itthon próbálom őket lefárasztani.Bár egy lakás fárasztás nem ér fel egy rohangálós,szabad játékkal a szabadban :) De pár napig nem próbléma ha keveset vagyunk lent. Viszont 3-4 nap után látványosan szenvednek,járkálnak, önmaguktól dobálják a plüssöket, vmit elkezdenek rágcsálni. Akkor tudom,hogy kevés volt a séta és fárasztás.


Igazából a kutyán mindig látni mennyire van szüksége.


A lényeg az,hogy otthon jó részt nyugis legyen,aludjon.


Nem lehet túl éber,5 percre sem ül le, unalmában vmit rágni kezd akkor már baj van.


Legtöbb kistestűt kiskorától kezdve ellustítják,emellett hizlalják mint vmi levágni szánt sertést. Aztán persze,hogy Fifike kidöglik 10 perc sétától és elég neki.


Kistestűek eléggé aktívaknak mondhatóak,persze egy Border Collieval nem lehet őket össze hasonlítani!



Én átlagban reggel 15-20 percet vagyok lent velük, délután 40-60 percet, este meg 15-20 percet. Persze minél jobb az idő annál többet vagyok lent velük. Nyáron minden másnap megyünk a patakhoz játszani,hűsölni,meg nagyszüleimnél vagyunk nekünk medence,nekik lavor és jó nagy terület. Igazából novembertől-márciusig bevallom annyira sokat nem vagyunk lent,mert szar az idő.. Hóba is többet sétálunk!! De esős szutykos időben tényleg minimál.


Ha hideg van,de száraz az idő akkor is többet vagyunk kint.

2016. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya, amelyiknek elég lenne, ha csak eü sétára viszik le. Talán csak a nagyon idős kutyák kivételek, akik ha elvégzik a dolgukat visszafekszenek aludni. Bár szimatolni, parkban napozni ők is szeretnek. Nekünk is bichonunk van, és imád sétálni. Pesze az unokaöcsém vizsláihoz képest alig mozog. De (többek között) ezért van bichonunk és nem vizslánk.
2016. febr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!