Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó megoldás a...

Keoma1963 kérdése:

Szerintetek jó megoldás a kiskutyám mellé még egy kutyus hogy ne unatkozzon amig dolgozom? Valaki probálta már? Az ő véleményük érdekelne.

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen jobb megoldás. De:


Elgondolkodtál rajta, hogy dupla pénz a kaja, az oltás?


Hogy nagyon nehéz 2 kutyát pórázon vinni sétálni egyszerre?


Fogsz tudni velük egyénileg is eleget foglalkozni?



én próbáltam, nem volt egyszerű. De persze megoldottam. A spánielem mellé be kellett vállalnom a húgom beagle-jét, mert ő csak addig foglalkozott vele, amíg a kutya kicsi volt....Ha külön vittem őket sétálni, akkor az otthon maradt vonyított, ha egyszerre, akkor meg én fáradtam el nagyon...Nem egyszerű. még a tanítás volt a legkönnyebb rész, bár ez kutyán is múlik.

2016. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak unatkozni

Ketten sokkal több mindent tudnak csinálni. Ennek te nen fogsz örülni..

Ha ketten vannak sokszor nehezebb egy-egy tabu bevezetése

2016. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem. Így nem kevesebb, hanem több időt kell majd rájuk fordítani. Több rombolás várható. Nehezebb nevelni, mert kettőt kell, külön-külön is.

Munka előtt és után le kell fárasztani, és akkor megszokja, hogy míg dolgozol, ő pihen.

2016. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És szerinted mivel fogják szórakoztatni magukat? Szépen csendben társasjátékozni és kártyázni fognak? Vagy inkább egymást kergetni a házban, amiből balesetek lehetnek (pl eltörnek, levernek, elszakítanak valamit) és ugatva birkózni a szomszédok örömére? Mert az enyém így szokott játszani más kutyákkal. Amíg nem vagyok itthon, addig meg lustálkodik.
2016. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kutyamutyi ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen JÓ ötlet, mert:

- A kutyák falkaállatok, tehát a folytonos társaságban érzik legjobban magukat.

- Valóban minden koltseg megduplázódik, de ha egy kutyat el tudsz vinni nyugodt, rendes setara es otthon is eleget tudsz foglalkozni vele, ket kutyaval is menni fog ugyanolyan jol


Minden azon mulik hogy a gazdi hogyan all hozza.


Csak az unatkozo, nem lemozgatott es fegyelmezetlen kutyak rombolnak. A destruktiv tevekenyseg csak a gazdibol fakadhat.

2016. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. A kutyák falkaállatok, terészetüktől idegen az egyedüllét. A mienket nagyon megviseli, ha magára hagyjuk. Nem rombol, nem nyüszít, nem ugat (csak ha pl. csöngetnek) pár percig kaparja az ajtót, aztán lefekszik. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ezen segítene még egy kutya. Ki kellene próbálni, pl. elvállalni valakinek a kutyusát, amíg ő elutazik.
2016. febr. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutya falkaállat, és a többségük élvezi más kutya társaságát. De a helyzet nem fog változni, amíg Te dolgozol, ők pihenni fognak, és nem játszani.

Tehát lesz 2 kutyád, és ez több időt igényel. Ők nem fogják egymást lefárasztani.

2016. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!